Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5 hónapso dobermann...

Van egy 5 hónapso dobermann kan kutyám, most 5 hónapos korára 48cm. Az nem kevés? ám a dobermann kutyák milyen idős korukig nőnek?

Figyelt kérdés

2014. dec. 8. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt korukra lesznek 66–72 cm-esek.

Ugyanannyi idős korukig,ameddig a többi kutya átlag másfél év,de minden kutya más,mind fajtában,mind egyedben.(tehát maximalizálódik a méret és a súly olyan két éves korára,vagy ekörül)

2014. dec. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Mielőtt kutyát veszel, érdemes utánanézni mindennek a választott fajtával kapcsolatban!

[link]

2014. dec. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
tudom hogy mivel jár az ha 1 dobermannom van. de amit linkeltél ott is csak a felnőtt nagyságát írja de engem a mostani érdekelne...
2014. dec. 8. 11:46
 4/16 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges most aggódni a magassága miatt. Akkor mérd meg, ha felnőtt. Egyébként mit kap enni,és hányszor?
2014. dec. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
most 4x kap naponta enni, az állatorvos azt mondta, hogy elég! idővel ezt csökkenteni lehet, de a kölyök kutyáknak többször kell adni! amúgy tápot eszik de a nyers husit is szereti, bár azt mondták többen is hogy nem szabad neki nyers húst adni, de mégis szoktam! ha itthon van leves akkor kap abból is, hogy ne csak azt a száraz tápot egye mert szerintem az sem túl egészséges! kajálások közt szokott tejet inni azt is szereti! na meg az édességet is, ha valami zacsi zürög rögtön ott terem :)
2014. dec. 8. 12:01
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Tej nem a szükséges eledelek közé tartozik egy kutyánál. A zörgő zacsikból kapott nasik egyenes út a pár hónapon belüli válogatásnak.

Elég lenne napi 3 etetés. És hamarosan át lehet állni a napi kettőre. A táp megfelelő . Ha nem bízol benne, miért azt adod?

2014. dec. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kutya.

Tej? Csoki/cukor?

Vagy etesd barf szerint, vagy adj neki jó minőségű tápot, akár keverheted is, csak NÉZZ UTÁNA, MIT EHET EGY KUTYA.

Már nem kell napi négyszer enni. Sőt. lassan a napi kettő is jó.

2014. dec. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ne etesd össze-vissza! Ezzel megölöd!

A BARF vagy a PREY étrendet válaszd, vagy táppal etesd.

2014. dec. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

az összevissza etetésnek súlyos következményei lehetnek,amik nem feltétlenül két hét után ütköznek ki..lehet hogy felnőttkorában lesznek olyan belső problémái(netán csont-és ízületrendszeri)elváltozásai,melyeknek rendbehozatali költsége több százezer forint,plusz szenvedés a kutyának!!

Ne etesd se tejjel,se cukorral,csokival meg pláne ne,arról nem hallottál hogy az kifejezetten káros??

(ezek szerint mégsem tájékozódtál megfelelően)

2014. dec. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
már igy is sokban van benne már csak az kellene. imunrendszer-, csonterősítőket szed meg giliszta elleni tablettát. nem össze vissza etetem, ha néha kap tejet talán nem lesz baja, de az a válasz hogy "azzal csak megölöd" xd ez jó volt :D neked sem lehet sok tapasztalatos kutyák terén
2014. dec. 8. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!