Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Annyit hallani, hogy kiszámíth...

Annyit hallani, hogy kiszámíthatatlan a kutya, ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Nem akarok vitát indítani, csak meg akarom mások véleményét is ismerni.

Szerintem olyan a kutya amilyenné nevelik. Ha kölyökkorától én nevelem, pár éven belül ismernem kell mire mit reagál, hisz velem él. Így az esetek nagy részében hamarabb tudok lépni, mint ő, Véleményem szerint, ha valamivel meglep (mondjuk nem számítok rá és kitámad) az az én hibám, mert nem szűrtem ki 1 fontos ingert a környezetünkből. Mondjuk engem eddig egy kutyámon se tapasztaltam ezt a kiszámíthatatlanságot, de még az ismerőseim kutyái között se. Ezzel szemben olyanoktól hallom ezt a kiszámíthatatlan dumát, akik akár 7-8 éve az adott kutyával élnek, és ők maguk is tartanak tőle, tehát nem csak azért mondják mert én idegen vagyok.


2014. dec. 11. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A gazdik nagy része nem igazán ismeri a saját kutyáját. Előveszi a könyvet annak megfelelően tanít vagy nem tanít neki valamit, és csodálkozik hogy az ő kutyájánál nem működik, pedig a szomszédnál igen. Aztán a kutya kiszámíthatatlanná lesz bélyegezve Nem a kutya kiszámíthatatlan, hanem ő nem ismeri a kutyát. Vannak bizonytalan kutyák, amik nem ugyanúgy reagálnak egy adott szituban. Hol kitámad, hol inkább megijed. Ez meg a gazdi rossz kommunikációjából adódik, a kutya nem tudja eldönteni, mi a helyes.
2014. dec. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
A kutya nem ember,hogy magas szinten tudja szabályozni a viselkedését,még akkor sem ha jól nevelt kutyáról van szó,ezért váratlan helyzetekben reagálhat nem megszokott módon.
2014. dec. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Ismerni kell a saját kutyáját az embernek. Ez olyasmi mint a jó házasság szerintem. Amikor már egy apró mozdulatból, tekintetből, tudod hogy mi fog következni.

Az első mondatoddal nagyon nagyon egyet értek, olyan amilyenné nevelik. Sokszor fajta alapján mondják-ez harap-ez szökik-ez lusta...... Ennél nagyobb hülyeség nincs is.

Ja és még annyi, hogy magát a támadást sok jelzés előzi meg, morgás, vicsorítás, és már ezeket sem szabad annyiban hagyni.

2014. dec. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Annak,aki még egy cikket sem olvasott el a kutyakrol,kvazi semennyire nem ert hozzajuk,azok valoban azt mondjak hogy a kutyak nem kiszamithatoak.

De.Ketfele kutyaval rendelkezot ismerek: a kutyast es a kutyatartot. A kulonbseg annyi hogy az elobbi ert a kutyajahoz.

2014. dec. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Igaz, hogy lehetnek elore nem lathato reakcioi, de aki ismeri a kutyajat, annak ez nem okoz gondot, mert mielott pl kitamad, elszalad stb vannak elojelek.Lshey, hogy elojeleket csak egy pillanatig mutat, de ha a gazdi figyel, ennek elegnek kell lennie arra, hogy megakadalyozza a balesetet.
2014. dec. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

A kiszámíthatóság tulajdonképpen tapasztalat. A gazda tapasztalja, hogy x, y, z szituációban hogyan reagál a kutyája, mert már átestek rajtuk százszor, jó esetben, mivel ugye alap, hogy a kutyát sokféle szituációba bele kellene vinni. Ha látta, hogy az elmúlt három alkalommal x szituációban hogyan reagált, az kiszámíthatóvá vált a számára.


Szóval szerintem az olyan kutya a kiszámíthatatlan, akit a gazdája nem ismer, vagy olyan szituációba keveredik, amihez hasonlóban még sosem volt azelőtt.


A másik, hogy ha a gazda kiszámíthatatlanul reagál, mert nem biztos magában, labilis, akkor a kutya is nagy eséllyel lesz az, mert maga sem tudja eldönteni, mi is a teendő, hiszen a gazdájától nem kap támaszt, útmutatást, megerősítést.

2014. dec. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%

iegnis vannak fajták amik nem stabil az idegzete. Miért mert az ember tenyésztette ilyen olyan kutyával mire ez lett pl dalmata skót juhász kutya csivava es egyébb faramuci kutyafajta


igen sok mulik a nevelésen de sok mulik a fajtán is mik a gyökyere milyennel pároztatták

2014. dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Fajták? Már hogy lehetne egy teljes fajtára rámondani, hogy kiszámíthatatlan??
2014. dec. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Saját kutyától tartani, hát...Nem a kutyát minősíti, ez egyértelmű.

5 év után a kutyám szeméből már tudtam, hogy mit akar, ha ment is egy adott irányba, a mozgásából tudtam, hogy mi lesz az "eredmény", kimegy az udvarra, vagy csak kiszagol, vagy csak az ajtóig jut el, és inkább visszafordul hozzám stb. Ha összenéztünk, az kész párbeszéd volt, és tudtuk, hogy mi lesz a következő reakció, és még sorolhatnám.

Sok ismerősömmel ellentétben vele teljesen ismertük és értettük egymást.

Pedig nem vagyok egy szakértő, "csak" együtt éltünk,

2014. dec. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Otos vagyok,megmondanatok, miert pontoztatok le? Pont az irtam, amit ti.
2014. dec. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!