Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az ilyen kutyata...

Mit gondoltok az ilyen kutyatartásról?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy ha nekem kutyám lenne csak és kizárólag benti-kinti lenne.

Édesanyámek most elhatározták, hogy kutyát hoznak a házhoz.

Ennek én nagyon nem örülök.

Mégpedig azért nem mert:

Ők nem engednék be az állatot, kint lenne egész nap.

Ezen felül a gondoskodásuk kimerülne annyiban, hogy reggel és este valami kaját kivágjanak elé. A játék, séta mind felesleges mert majd elszórakozik a szomszéd kutyával a kerítésnél és sétálgat egyedül a kertben.

Ezt a fajta kutyatartást nem bírom elviselni! De engem nem akarnak meghallhatni ilyen dolgokban...


2014. dec. 14. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy az ilyen ember ne tartson kutyát. Minek is veszi? A házat úgysem fogja megvédeni, mert két perc alatt lemérgezi bármelyik betörő, ilyen hozzáállással meg még az is megeshet, hogy a "gazdájára" támad. Gondolom nem is tápot vagy húst kapna a kutya, hanem ami marad..egy kis krumpli, egy kis tészta.... Ha kutyát akarnak,akkor gondozzák tisztességesen, ha ez nem megy, vegyenek kerti törpét.
2014. dec. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, Én is teljesen így gondolom.

Rémelem még jön pár válasz mert szeretném őket meggyőzni, hogy nagyon rosszul gondolkodnak.

2014. dec. 14. 13:57
 3/12 anonim ***** válasza:

Miért kell nekik a kutya? Hogy ugasson? Arra van a csengő. Emellett lehet, hogy egész éjjel ugatni fog. Hogy őrizzen? Ahhoz megfelelő kutyát kell választani, képezni kell, kutyaiskolába kell vinni.

A kutya társas lény, falkában, családban él. Egyedül nem érzi jól magát. Nem sétálgat a kertben, de jó eséllyel felássa. Lepisili a virágokat, kiég a pisitől a fű, esetleg megrágja a fákat, bokrokat. Össze kell szedni utána a kakát. Ha teheti, megszökik, kárt okoz és őket fogják elővenni. Ha beteg lesz, az orvos nagyon sokba tud kerülni. Anyukád tiszta ruháját összeugrálja. Apukád szerszámait megrágja.

Mindez akkor, ha az igénye a társaságra és a mozgásra nincsen kielégítve.

Mindezt azért, hogy "legyen"?

2014. dec. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Na ezt nem értem én sem: hogy miért akarnak az ilyen gondolkodású emberek kutyát? Mi okból, mi célból? Teljesen felesleges, a kutyának sem lesz jó, és a gazdáinak sem, mert az így tartott neveletlen kutya jó eséllyel sok problémát fog okozni - és ezért nem szegény állat lesz a hibás.

Ha azért akarnak kutyát, hogy "őrizze a házat", akkor olcsóbb egy riasztórendszert felszereltetni.

2014. dec. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

a családi háznál levő kutyák 90%-a így van tartva, sajnos ezeknek az embereknek ez a természetes.

nem tudom van-e arról statisztika, hogy a kutyatámadások hány százalékát követ el, "lakás" ill. "kerti" kutyák, de van egy tippen hogy melyik lenne a több.

2014. dec. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Üljenek ki ők a kertbe 2-3 napra, aztán meglátják milyen jó élete lenne a kutyájuknak...A különbség csak annyi, hogy a kutya nem fázik annyira.

A kertbe rakjanak kerti törpét, a házra meg riasztót, és akkor nem cseszik el egy kutya életét.

2014. dec. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5-ös: igen, tudom, hogy így van tartva rengeteg kerti kutya, sőt még rosszabbul is, mondjuk rövid láncon. Csak a miért-et nem értem. Hogy miért, mi okból tartanak ezek az emberek kutyát?! Volt már, hogy megkérdeztem valakit (nem volt túl magas szellemi színvonalon). Egyik azt felelte: mert kell kutya egy házhoz. (De minek? Na erre nem kaptam érdemi választ. Mert kell és kész). Másik válaszoló: kell a gyereknek. (Kistermetű, utcán hiányos kerítés miatt szabadon kóborló, amúgy barátságos kutyáról volt szó, akinek soha semmilyen oltása nem volt, veszettségi sem, chipje sem természetesen. Ez kell a gyereknek).

Az emberi sötétség határtalan.

2014. dec. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Lenne egy javaslatom, ha már semmiképp nem tudod lebeszélni őket a kutyatartásról: arra próbáld rávenni őket, hogy fogadjanak be egy idősödő, kevés mozgásigényű kutyát menhelyről, sintértelepről. Ennek több előnye van: az ilyen kutya már nagy eséllyel nem fog rongálni, a ketrecbeli életéhez képest ez a tartásmód is szinte luxus lesz (amennyiben nem lesz láncra verve), a kapunál ácsorgókat azért nagy eséllyel még mindig megugatja, de sokat pihen, kevésbé van "láb alatt", mint egy fiatalabb, eleven kutya. Kisebb eséllyel próbál lelépni a kertből. Legalább békében telnének utolsó évei, a kevés foglalkozás is több, mint a szinte semmi. Arról nem is beszélve, hogy így egy újabb kutya kerülhet a veszélyes utcáról a helyére. Az idős kutyák gazdához kerülési esélyei amúgy is nagyon csekélyek, a sintértelepeken őket altatják el először. A kevésbé igényes fajták fajtamentőinél is próbálkozhattok, kapásból a mudimentők jutnak eszembe, ott van most két vak mudi (Bottyán és Nádor), egymást támogatják, a teljesen vakot irányítgatja, vezeti az, amelyik még árnyékokat lát.
2014. dec. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az idős kutyával az a baj, hogy beteg lesz, belátható időn belül. Az pedig pénz. Aki még látni se akarja a kutyát (mert a kertben mégcsak nem is látja), se foglalkozni vele, az gondolom, hogy költeni se akar rá, aztán meg visszajön a kérdező, hogy három napja nem eszik a kutya, nem kel fel, de orvosra nem adnak neki pénzt, meg hát a szülők szerint úgyis csak az a baja, hogy "öreg".
2014. dec. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez teljesen igaz, de a menhelyen nagyjából az is kiderül, van -e jelenleg valami komolyabb baja a kutyának. Amúgy például a fajtamentőknél, menhelyeknél ideiglenes befogadónak is lehet jelentkezni, ekkor megbeszélés szerint állja a kutyával kapcsolatos költségeket vagy egy részüket az egyesület. Például az etetést, oltást bevállalja a befogadó, de egy váratlan orvosi kiadásba az egyesület bepótol, vagy teljesen állja. Az öreg kutya amúgy sem valószínű, hogy gazdára talál még, általában az ideiglenes befogadójuknál élik le az utolsó éveiket. Sok problémával még teljesen jól elég egy kutya, az idős állat esetében egy műtét sokkal veszélyesebb, mint például egy jóindulatú daganat, ciszta. Sok ilyen gyanús dumó egyszerű, fájdalmat nem okozó zsírcsomó.
2014. dec. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!