Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugat a kiskutyám, mit tegyek?

Ugat a kiskutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kezdetekben mindenre ugatott az utcán, mára eljutottunk odáig, hogy "csak" a kutyákat ugatja meg.

Ilyenkor megállok, fölé hajolok és ráförmedek. Ez kb. 2 pillanatig be is válik, de aztán újrakezdi, én újra ráförmedek, amíg abba nem hagyja, de ennél valami hatásosabb módszer kéne nekünk.

5 hónapos kisspitz, 3,5 hónapos korától ovizunk, de nekem az ovi nagy csalódás. mivel kis termetű, nem engedik a többi kölyökhöz mert elméletileg levadásznák, így viszont tök egyedül 1 kis elkerített placcon gyakoroljuk az ülj-t és labdázunk. Én egyértelműen úgy látom, hogy a szoci hiánya okozza az ugatást, amit az csak felerősít, hogy jelzőkutyám van. De hogy szocializáljam, ha nem az oviban, szakszerű segítséggel?

Nem akarok tipikus "Fifi"-kés gazdi lenni...

Van ötletetek?


2014. dec. 15. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincsenek kölyökkutyás ismerőseid?
2014. dec. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs, de annyi kutyás csoport van, posztolok, hogy találkozzanak velünk páran. :)
2014. dec. 15. 17:37
 3/10 sippara ***** válasza:
100%
Normális ovi.
2014. dec. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Így van, keress olyan kutyovit, ahol képesek kezelni ezt a dolgot.
2014. dec. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"nem engedik a többi kölyökhöz mert elméletileg levadásznák"


Most bocsi, de az rohadt nagy baromság!


Az én felnőtt rotim sem bántaná a te kölyök kutyádat, mert úgy van nevelve.

Akkor egy kutyaiskolában ez miért lenne másképp?

2014. dec. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, egyetértek veletek. Lehet engem néznek "hülye p*csának", aki hazaszalad, ha véletlen rálép valamelyik nagy a kiskutyájára?

A eddig is fontolgattam, hogy ovit váltok, de ti adtátok meg a végső lökést. Csak nem nagyon értem, hogy nekünk miért nem jön be, ha Budapest egyik legismertebb kutyasulijába mentünk, rengetegen ajánlották itt is. De számomra hatalmas csalódás volt, főleg, hogy nem engedték az enyémet játszani a többiekkel, pedig még mondták is, hogy karakán strapabíró kisebzet.

2014. dec. 15. 18:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Még mielőtt váltasz, esetleg megkérdezheted, hogy nem lehetne-e mégis beengendi a nagyokhoz, vagy legalább saját felnőtt kutyáikkal összeengedni, mert problémáid vannak a dologgal. Már persze ha úgy egyébként meg lennél elégedve a sulival, meg kinézed belőlük, hogy képesek lekezelni az esetlegesen mégiscsak buldózerként viselkedő nagyobb kölyköket.
2014. dec. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kértem őket, hogy engedjenek minket is át hozzájuk, határozott nem volt a válasz. Az első alkalommal bejött a kiképző kutyája is, aki teljesen passzív volt, teljesen kizárta az enyém, meg 1x 1 nő a teljesen szocializálatlan, félős kutyáját engedték be, aki teljesen bepánikolt az én pörgős kisjószágomtól.

De lehet megkérem őket még egyszer, és akkor elhasználom a mostani bérletünk. Suliba máshova megyünk, azt már eldöntöttem.

2014. dec. 15. 19:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Merrefelé laktok?
2014. dec. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bp., 6. kerület.
2014. dec. 15. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!