Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gennyes kiütés a kutya hasa...

Gennyes kiütés a kutya hasa alján?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem észre, a szőrtelen részén a hasa alján, egy ilyen kb. 8mm átmérőjű gennyes pattanás szerű kiütést. Az egész tele van gennyel. Körülötte ilyen fekete valami van, nem tudom mi az, ha tippelnem kéne rohad. Ha kell tudok képet küldeni. Mi lehet az és hogy lehet kezelni? Nem hisze hogy zavarja, nem vakarja, nem nyalogatja. Csak egy van belőlle...egyenlőre.

2014. dec. 25. 19:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
2014. dec. 26. 00:17
 12/17 A kérdező kommentje:

[link]



Mikor észre vettem kb. ilyen volt.

2014. dec. 26. 00:19
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem is jó volna dokinak mutatni, de a körülményeket el nézve ez nem negoldható. Magától fakadt meg, vagy te nyomtad ki? Ha te nyomtad akkor simán lehet a fekete véraláfutás! Nagyon érzékeny és vékony a has bőre!

Betanine-od van esetleg? Vagy valamilyen nem alkohol alapú fertőtlenítő amit nyitott sebre is lehet tenni. Ha nem fáj, nem nyalja akkor nem hiszem hogy ez sürgősségi eset lenne.

2014. dec. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem, nem én nyomtam ki. Betadinunk az mincs itthol. Mi mással lehet még kezelni?
2014. dec. 26. 10:12
 15/17 A kérdező kommentje:
Pálinkával gondolom nem kezelhetem.
2014. dec. 26. 12:26
 16/17 anonim ***** válasza:
Betadint tudsz venni barmelyik Farmacyban . Vagy vannak ezek a kis fertotlenitos (first aid) torlokendok, azt barhol lehet venni.
2014. dec. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Te öntenél saját nyílt sebedre pálinkát? Lehugyoznád a bokádat fájdalmadba szerintem 😃 nem..pálinka sok mindenre jó na erre nem! Ha nincs otthon semilyen fertőtlenítő oldat akkor mosd le langyos vízzel mégis a kifolyt gennyet letisztítja! A fertőtlenítő kendő több okból nem jó. Egyrészt nem nyílt sebek hanem pl kéz fertőtlenítésére való másrészt alkoholt illetve illatanyagokat tartalmaz ami csíp és irritálhatja a bőrt..többet árt mint használ. Betadine (vagy bármilyen sebfertőtlenítő patikába annyi van még el is adnak belőle) vagy sima víz.
2014. dec. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!