Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen, , rossz" a...

Miért ilyen, , rossz" a kutyánk? :S

Figyelt kérdés
mindig,amikor apám beáll a garázsba akkor nyitva van a kapunk és kiszökik.de úgy,hogy ha utána megyünk rohan előlünk,és nem jön vissza.multkor egy menhelyről hoztuk vissza :'( most megint kiszökött(pedig esküszöm,mindent megkap tőlünk sokat játszunk vele,sőt,még az ül,pacsi,fekszik-et is megcsinálja ha mondjuk.miért szökik el?:S (egyébként szuka,boxer,1.5 éves)
2010. febr. 3. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
azért mert még nincs hozzátok szokva és menne megnézni a "világot"Kéne vinni sétálni.
2010. febr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az hittem menhelyről hoztátok. Megkell nevelni.
2010. febr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Kankalin ***** válasza:
65%
Nem érzi magát otthon.
2010. febr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Nem biztos, hogy a nevelés miatt van...nekem is volt egy olyan kutyám ami szökött ha nyílt a kapu. Nem tudtuk róla leszoktatni, aztán egyszer elment és nem jött vissza :(

Amúgy csapj rá, és szidd le! Lehet, hogy még nem késő, mentsd ami menthető :)

2010. febr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Nekem meg ezutan lessz kutyam ha minden jol megy de keszulok ra rendesen ezert megprobalok egy valaszt irni:


mennyel ki vele egy nyilt terepre, ahol keves a zavaro tenyezo.(porzzal eggyutt menny) tegyel ra egy hossza porazt es arrol engedd messzebb. hivjad a neven es ha nem jo akkor rancs egyet a kotelen (porazon)ekkor valoszinuleg oda fog menni. ekkor adj neki egy jutalom falatot es dicserd meg es had menneyen megint egy nagyot. ezt ismetelgesd meg aztan mehet poraz nelkul is. csak az a leneyeg amikor poraznelkul csinalod h amikor visszajon akkor ne tedd ra egybol a porazt hanem jutalmazd meg.


ha ez mar megy szerintem elso hivasra visszafog jonni apud parkolasa utan.


remelem mindent jol irtam es azt is remelem hogy segitettem.



16/F

2010. febr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
59%
mer nincs megnevelve félsz rászólni határozottan és komolyan !! egy ijen gazdi melett aki mindentt megenged ha kutya lennék még szét is tépnélek! :) ez az a helyet amikor már átestél a ló tuloldalára a kedvességel a kutya nem baba nem kell neki kinyalni a seggét a kedveségel a kutya vezetőre vágyik egy olyan gazdira aki melett feladatokat kap és nem agyonunnya magát ne babázz vele hanem szigoruan ha kell és ha kimegy nem akkor csapj oda neki ne félcsd! nem lesz baja! egy falkában is ha a falkavezérnek nem teszik valami azonnal majdszéttépi az a kutyát aki okoskodik! neveld meg és ne sajnáld mintt egy babát!
2010. febr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igazuk van a többieknek. Nincs megnevelve. Én is így jártam, mindent megengedtem, mindent elnéztem, elkapattam, most aztán szívok is. Úgy kell kimenni a kapun, hogy pálca a kezembe, egyik lábam itt a másik ott, különben már szökik is . Hihetetlen, nagyo kell vigyázni vele...
2010. febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

1. alapszabály: soha ne fuss kutya után, az életbe nem kapod el. Játéknak gondolja, kergetősdinek. Ha kutyát vissza akarsz hívni a behívást kell megtanítani neki! Addig te fuss előle, hidd el neki mindegy, hogy játékból őt kergetik, vagy ő kerget. Így simán visszacsalhatod.

A behívás megtanításáról hosszabb cikkek szólnak, itt most nem részletezném.

Ha meg akarod tanítani arra, hogy ne menjen ki a kapun, akkor egy fontos alaptétel van: soha ne verd meg, ha visszajön! Számára ez azt jelenti, megverted, amiért visszajött. Ha visszajön, hatalmas dícséret és jutalomfalat.

Gyakoroljatok kapunyitogatással. Valaki nyissa ki a kaput sarkig és menjen ki, légy résen, akár pórázt is rakhatsz rá, ültesd a lábad mellé (ezt elvileg ugye tudja) és utasítsd a "Maradj" paranccsal. Ha szökne, erősen megrántod a póráz végét, és határozottan rászólsz; "Nem szabad". Majd kezdjétek előről, addig míg nem érti meg, mit jelent a "Maradj" parancs. Ha bent marad mozdulatlanul melletted, amíg vissza nem jön a segítséged és be nem csukja maga után a kaput, hatalmas dicséret és jutalomfalat!

Nem szakkönyvi blabla, az enyém 3 hónapos korában ugyanígy megtanulta ezt, ha megyek el otthonról és nyúlok a kilincs felé automatikusan tudja, hogy leül, marad. Mert erre tanítottam.

2010. febr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"A kiváltó okot kell megszüntetni. A kutyák rendszerint azért szöknek meg, mert a kinti világ érdekes és jó. Lehet büntetni, amikor kimegy, de ez a megoldás azért nem igazán jó, mert a kutya ilyenkor valószínűleg rendszeresen jó élményben részesül és erről csak úgy szoktatható le, ha az esetek 100%-ában büntetjük. Ha csak néha kapjuk rajta, néha viszont nem (pl. amikor nem vagyunk otthon), akkor a kutya újra és újra meg fogja próbálni. A kutya ezen szokásán változtathatunk, ha rendszeresen elvisszük sétálni és alaposan lefárasztjuk. Attól, hogy a kutyánk kertben él, ugyanúgy szüksége van a kinti környezetre. Azonban a legegyszerűbb megoldás (és legköltségesebb is): erősítsük meg a kerítést, oly módon, hogy a kutya ne tudjon kimenni és gyakran sétáltassuk!"


Idézet innen: [link]

2010. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát!és talán lehet hogy tényleg szigorubbakknak kellene lennünk,eddig még talán sosem kapott tőlünk ,,ütést" ,még akkor sem ha rosszat csinált,esetleg 3-4szer.
2010. febr. 3. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!