Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy problémás...

Mit lehet tenni egy problémás kiskutyával?

Figyelt kérdés
A vőlimmel az ébfordulónkra megleptük magunkat egy kutyussal. Sajnos nagyon sok vele a baj, egy hete van nálunk, de folyamatosan nyüszít, ha nem lát. Még wc-re se tudok menni, mert képes addig az ajtó előt visítani. Amúgy nagyon sokat alszik, hamar kifárad. Lépten nyomon bepisil, tele van a lakás a kis tócsáival. Azt mondták, tegyek újságpapírt, azt szokta meg. Hát nem pisil rá. Éjjel ugrál az ágy mellett és visít, ha nem vesszük magunk mellé. Ki fogja ezeket nőni?
2014. dec. 29. 16:07
1 2 3 4 5
 1/42 sippara ***** válasza:
100%
Nem,egyiket sem fogja magától kinőni, kénytelenek lesztek nevelni - ehhez viszont ennyi leírás alapján ajánlanám egy kutyaovi és -suli felkeresését.
2014. dec. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Sétáltatni se lehet normálisan, mert félüton lefekszik, és nem jön tovább. Kicsit megbántam, pedig nagyon sokba került ez a kutya. Nem gondoltam, hogy az egész napomat lefoglalja majd.
2014. dec. 29. 16:15
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Vőli? Öregszem...

Tényleg kutyaovi, jobb helyeken rengeteget tudnak segíteni megérteni és nevelni a kutyát. De arra készüljetek, hogy nem lesz két hét, a kölyöknek (már ha kölyök, de a leírásból feltételezem) több hét-hónap megtanulnia, hogy odafigyeljen az ürítési szokásaira, meg úgy általában mindennel türelmesnek kell vele lenni, hiszen kölyök, nem lehet elvárni, hogy Rex felügyelőnek szülessen.

2014. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
88%

A kiskutya gondolom olyan 8-10 hetes lehet. Ő még babának számít. Meg kell szoknia titeket, az új helyét, és nevelnetek kell. Nem egy elemes játékról van szó, amit ki tudsz kapcsolni. Egy élőlényt vettetek magatokhoz!

Magára kell hagynotok, úgy szoktassátok, hogy pár percre elmentek otthonról, majd fokozatosan növeljétek az időt.

Ha visít, mert nem veszitek fel az ágyra, ne vegyétek fel, ha nem akarjátok odaszoktatni.

2014. dec. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és csak a helyzet tisztázása végett: a kutya nem problémás, teljesen normális kölyök. Az a probléma, hogy nem tudtátok, mivel jár egy kölyökkutya, mielőtt hazavittétek.
2014. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
5-6 hetess terrier kiskutya. Én valoban nem tudtam mivel jár, nem volt még kutyám soha. Ezért is vagyok csalódott, mert a vőlim szerint milyen jól eljátszik majd, csak sétáltatnom kell. Hát, köszönöm.
2014. dec. 29. 16:22
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

Öt hat hetesen még az anyjával kellene lennie a törvény szerint is... Ilyen korban olyan, mintha egy pár hónapos csecsemőtől várnád el, hogy ne pisiljen be. Mindenképpen vigyétek vissza az anyjához, mert elég nagy gondok lehetnek ebből később.

Másrészt pedig a kutya érkezése előtt kellett volna utánaolvasni annak, hogy mivel is jár és mekkora felelősség ez. Szóval gyorsan üljetek neki olvasni a dologról és amint eléri azt a kort, hogy kutyaoviba vihessétek, vigyétek. Utána kutyaiskola.

2014. dec. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim válasza:
100%
Már ne haragudj de 5-6 hetes kiskutyának még jobb esetben az anyja mellett lenne a helye.
2014. dec. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Ezt sem tudtam. Mondták, hogy már elvihető, mert eszik rendesen egyedül. Visszavinni nem tudom, mert már egy hete itt van, kifizettük, nem is veszik vissza, ezt megmondták. Nagyon elkeserítetek, ezzel az ovi-sulival, most komolyan annyit kell majd vele foglalkozni, mint egy gyerekkel?
2014. dec. 29. 16:32
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Hát bizonyos szempontból kicsit többet. A gyerek legalább egy helyben marad, a kiskutya meg elég mobil dolog, mászkál és "rosszalkodik". Gyorsan gondoljátok át, hogy kell-e ez nektek, meg a kutyatartás későbbi velejárói, és még most keressetek neki megfelelő gazdát, ha nem.
2014. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!