Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hová jutunk, ha mr a kutyát...

Hová jutunk, ha mr a kutyát többen védik mint azt embert?

Figyelt kérdés

Megharap egy kisgyereket a kutya, és jönnek a védők, hogy nem a kutya tehet róla, a körülmények, rossz beidegződés, nevelés, nem neveltették gyerekhez...

Istenem, kit érdekel?


Még ártatlan lesz a kutya!

Mondják azt is, hogy ásított a kutya, a gyerek bele tette a fejét, és meghúzta a kutya farkát...


Szerintetek annak a gyereknek, akinek összemarta az arcát, és élete végéig heges lesz az arca, vígasztalni fogja, hogy a kutya igazán nem is hibás?


Normális világban élünk?



2015. jan. 3. 12:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%
Túl értelmes nem lehetsz, ha te így látod! Mindig az ember a hibás, akár melyik oldalról nézzük. Hibásak a szülök, hogy nem figyeltek a gyerekre és hibás a gazdi, hogy nem foglalkozott, nem nevelte a kutyáját! Ennyi, ilyen egyszerű!
2015. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%

Akármennyire is szörnyű bele gondolni,de a kutya ösztön lény.Azt cselekszi amit az ösztöne diktál. Egy kutya sem támad ok nélkül.

Morog,esetleg elhúzódik így adja tudtára,hogy neki ez kellemetlen,a kutya meg nem fogja végtelenségig tűrni,hogy ráncigálja a gyerek a fülét,farkát és mivel a kutya morgott,szóval jelezte "hagyj békén" ennek ellenére se marad abba.Mivel a gyerek nem tudja,hogy ez mit jelent,itt a szülő a hibás,hogy nem tanította meg a gyereknek,hogy kell egy kutyával bánni.Így kénytelen támadni.

De ilyenkor hol vannak a szülők??? akiknek annyi esze sincs mint egy aranyhalnak.


Hiszen egy gyereket sose semmilyen körülmények között sem hagyunk még egy nagyon barátságos,gyerek szerető kutyával pár percre se magára!


Én is üvöltöttem a 7 éves unokaöccsémmel amikor a kutyát követte mindenhová(rá is szóltam,hogy hagyja békén) és morgás ellenére sem hagyta békén,ha nem vagyok jelen a szobában ahol a kutya meg a gyerek,tuti oda kapott volna a kutyám neki. Utána szépen is elbeszélgettem unokaöcsémmel,hogy csak akkor nyúlhat a kutyához ha vki a szobában van és ha elmegy,vagy morog akkor hagyja békén. Érdekes megértette és hasonló esetünk sem volt. Pedig egy 5 kg-os kutyáról beszélek.

Ő jól van nevelve,szereti a gyerekeket,viszont utálja ha csesztetik,követik,nem hagyják békén.


De nem tudom,te mit tennél ha téged is vki követne,piszkálna,hajadat,füledet húzná,te rászólsz,hogy hagyjál már,de ha ezeket sem fogja fel az illető gondolom csak megütőd,mert idegesít,fájdalmat okozott.


A kocsis példa is jó,ha elütnek egy gyereket akkor sem a kocsi a hibás. Ja bocs az egy tárgy nem is lehet hibás.Vagy egy kés amivel leszúrnak vkit ott is biztos a kés akart vkibe szúródni.


És a kutyákban az a jó,hogy ők jeleznek,ha vmi nem tetszik így tudjuk mit lehet mit nem.


Gyerekeket meg meg kell tanítani arra,hogy bánjanak egy kutyával,ahogy azt is megtanulják hogy illik köszönni ha belépnek vhová,vagy a zebránál körül kell nézni jön e autó.

2015. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
86%
És szerinted mivel lehet megakadályozni az ilyen támadásokat? Azzal, hogy a szőnyeg alá söpörjük a problémát vagy azzal, hogy felhívjuk az emberek figyelmét arra, hogy Fifikét nem csak megvenni kell meg etetni, hanem érteni is hozzá és nevelni is?
2015. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%

Javaslom olvasd el ezt a rövidke blogbejegyzést és nézd meg a videót. Hátha így megérted miről beszélünk.

[link]

2015. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%

Valahányszor látom ezt a videót, sose tudom végig nézni, annyira borzasztó... kb ott kapcsolom ki, amikor a kutya segítségért oda megy a gazdájához, az meg ledönti a földre, visszalökve a kínzójához. Mindig elismeréssel adózok annak a szerencsétlen rotinak, mert én kb ezen a ponton tépném le gazdi arcát, aki eztán még biztatja is a gyereket, ugráljon a kutyán, meg puszilja meg...


Én nem gondolom, hogy nekem fontosabb egy kutya, mint egy ember, sőt, pontosan a gyerek érdeke lenne figyelembe venni a kutyát is.

2015. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
89%
Megjegyzem, gyerek koromban engem is kapott meg kutya, mert hiába menekült el előlem a vackába, csak mentem és nyúlkáltam. Nem a kutya lett elásva a kertben, hanem engem szidott le a nagymamám, hogy hát a kutya is csak állat, ha elmenekül előlem, hagyjam békében. Soha többé nem volt probléma. Most akkor elmondható, hogy már akkor rossz világ volt, mert a tisztes parasztasszony a józan eszével gondolkodott?
2015. jan. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
74%
Kedves kérdező, te ennél gyökerebb már nem is lehetnél! Felvilágosítanálak, hogy sosem a kutya a hibás, hanem a gazda, aki felelős érte és rosszul nevelte!
2015. jan. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Off! 15-ös, ugyanaddig nézem én is, egyszerűen annyira felkavar a hülye gazdi, hogy nem bírom végignézni!
2015. jan. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"milyen torz lelkű gyerek az, akit az vigasztal ilyen helyzetben, ha elaltatják a kutyát?" - nem az vigasztal, hogy meghal a kutya, hanem az, hogy nem fog megnyomoritani egy - tiz - husz masik gyereket...


Egyetertek, hogy nem a kutya a hibas, de ha mar ilyen lett, akkor vele is kellene csinalni valamit, nemcsak a gazdaval... (Nem elaltatni persze, de valamit kell!)


Bukarestben pl evente tobb tizezer embert harap meg kutya, sok kozuluk meg is hal. Most az elso valaszolo szellemeben tudjuk le annyival, hogy "ez van"?

2015. jan. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

milyen torz lelkű gyerek az, akit az vigasztal ilyen helyzetben, ha elaltatják a kutyát?" - nem az vigasztal, hogy meghal a kutya, hanem az, hogy nem fog megnyomoritani egy - tiz - husz masik gyereket...


Ja, mert tíz év alatti gyerekeket ez annyira érdekel... A Kérdező a leírásában arra tért ki, hogy az egy életre megsebesített gyermeket nem vigasztalja, hogy a kutya igazán nem is hibás - akkor most csak azért büntessük meg a kutyát, hogy a gyereket vigasztalja valami? Hülyeség és kész.


Persze, a kutyát meg kell próbálni rehabilitálni, és ha végképp közveszélyes marad, akkor nem marad más. De ha a valódi felelősöket keményen megbüntetnék, akkor sokkal kevesebb lenne a felelőtlen gazda és a felelőtlen szülő is = sokkal kevesebb lenne a kutyatámadás. Mert ez az egész nem a kutyán múlik, nem lehet az ő szintjén szabályozni. Senki nem mondja, hogy a kutyával nem kell semmit sem csinálni, de az alap koncepció (kutyát elaltatni azt kész) rossz.


De jellemző, hogy csak a kutya van ilyen szerencsétlen helyzetben, mert azt sokan plüssnek nézik. A többi családi kedvencet (rágcsálók, nyulak, madarak) általában is nagyobb tisztelet övezi, de ha meg is harapják a gyerek kezét, az sem katasztrófa, pedig gyakran ugyanannak a helytelen emberi magatartásnak a következménye, mint a kutyaharapás.

2015. jan. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!