Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim nem engedik meg,...

A szüleim nem engedik meg, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy alig két éves ivartalanított szuka kutyánk. Keverék, a hasa fehér,a bundája szürkés, mint egy mosómedve. Még a tél beállta előtt könyörögtem a szüleimnek, hogy a kutya legalább a konyhában aludjon a hideg miatt. Apám azonban keresztül húzta a számításomat, és nemet mondott. Helyette a kazánház ajtóra csinált egy lengőajtót a kutyának, hogy oda be tudjon menni, ha kell a hideg ellen. Viszont ott elég meleg van, szó se róla. Van neki egy láda, tele rongyokkal, azon szokott aludni.Azért maradtak a szüleim továbbra is hajthatatlanok, mert szerintük a kutyának kint van a helye, bezzeg van egy öreg cirmosunk, de az bejöhet a konyhába. Azt mondják, a macskával nincs annyi gond, mint a kutyával, az meg amúgy is nagyon játékos, és félnek, hogy a feje tetejére állítaná a konyhát. Kaptam azért a szüleimtől egy olcsó sovány vigaszt: Drága fiam! Te még csak 12 éves vagy! Ha felnőtt ember leszel, önállóan eltartod magadat, megtanulod mi a felelősség egy kutya iránt, akkor majd beszélünk róla. De addig, amíg iskolába jársz, és a mi kenyerünket eszed, itt az történik amit mi akarunk.

Na ezzel nekem sakk - matt!És még mielőtt megkérdeznétek, hogy foglalkozunk e a kutyával, hát ha volna rá idő. Itt az udvaron vannak tyúkok, pulyka, az istállóban három tehén, szóval nálunk mindíg van tennivaló, és elég is. Csak a kutyát sajnáltam meg, és szerettem volna, ha legalább a konyhában megmelegszik. Be van oltva, chippeltetve, és jelez, ha jön hozzánk valaki.



2015. jan. 4. 10:43
 1/4 anonim válasza:
22%
Figyelj a helyzet elég egyszerű. Sem a szüleidnek, se neked nem tudok igazat adni, mert a kutya tényleg ne legyen a házban, max ha ilyen rágcsáló méretű korcs. DE. Az hogy a kutyának nincs egy normális kuytaháza az non szensz. Egy kutya nem fázik télen se erre való a bundája de az hogy egy ronygokkal teli dobozban alszik az kicsit dúrva. (nyáron elmegy). Vegyetek egy olcsó kutyaházat az bőven elég lesz neki. A mi kuytaházunk elég sufnituningos. Megoldottuk olyanra hogy mikor leesik a -20 akkor felcsatoljuk a szigetelést a falaira mikor meg visszajön a kánikula akkor meg levesszük. Ennél több nem kell a kutyának. Ja és ha nem bolond a kutya (mint a miénk) akkor elég neki ha napi 20 percet dobálsz neki egy labdát jó messzire hogy kifussa magát, és ha ennyi állatotok van biztos nagy terület van nektek ahol futkározhat.
2015. jan. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De ha most van meleg helye a kutyának akkor mi itt a probléma?
2015. jan. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha bemehet a kazánházba, ahol elég meleg van, akkor semmi probléma. Legalábbis ami a hőmérsékletet illeti. Te 12 évesen azért gondolom jobban ráérsz, mint a szüleid, foglalkozz a kutyával minden nap. Tanítgasd, vidd el sétálni stb.
2015. jan. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs ezzelApád tekintettel volt arra,hogy aggódsz a hideg miatt és meleg helyet biztosított a kutyának,te pedig fogadd el,hogy szerintük jobb,ha kint van a kutya.Kimehetsz hozzá,ha olyan fontos,naponta tíz perc beleférhetne,ha akarnád.
2015. jan. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!