Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani a...

Hogy lehet megtanítani a kutyának a hempergést? (Persze parancsszóra+kézjelre)

Figyelt kérdés
Az, hogy a jutalomfalatot vezetem az orránál fekvésből nem jött be.
2015. jan. 4. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem jutalomfalatra csak a "fél" testét tudtam elfordítani, a hátsó lábai, feneke alig fordult be. Azt csináltam, hogy jobb kezemben továbbra is jutalomfalat, bal kezemmel meg rásegítettem a hátsó lábaira.

Amit az előbb leírtam, az csak a hátára fordítás, ahhoz, hogy hemperegjen, célszerű előbb ezt tudnia.

2015. jan. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elkapással: mikor hempereg, megdicséred, párszor el kell kapni, hogy magától ismételje, utána el tudod nevezni

Formálással, klikkerrel, erről bővebben itt olvashatsz: [link]

Bár a hempergést formálással tanítani elég nehéz, én biztos, hogy nem ezzel kezdeném, mert csak neked is, a kutyának is elveszi a kedvét ettől, ami egyébként egy elég szuper dolog.

2015. jan. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megvezetni szerintem sokkal egyszerűbb. Úgy mozgatod a kaját, illetve a kutyát, hogy átforduljon és ha klikkerezel (ami nagyban megkönnyíi a folyamatot), akkor klikkelsz, amire a kutya hamarosan ismételni fog. Ha már ismételi, akkor jöhet a parancsszó + a kézjel.
2015. jan. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az utolsó ötlete célszerű. Az oldalára megvezetéssel úgy tudod fordítani, hogy lefekteted és a háta oldalsó részénél tartod a falatot, miközben picit(csak alig érezhetően!) nyomod a hátát. Így miközben kifordul és próbálja kienni a kaját a kezedből lassan az oldalára dől. Előbb érdemes ezt megtanítani neki ezután az átfordulás már menni fog (:
2015. jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!