Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie-sok "tanácsokat/...

Border Collie-sok "tanácsokat/segítséget" kérnék?!

Figyelt kérdés
Sziasztok!16-éves vagyok, Középsuliba járok, van 2 kutyusom 1-Tacskó és 1-Westi, A Westi-met 5. karácsonyomra kaptam tehát ebbe az évbe betölti a 12-t, a Tacskó-m 6 éves lesz. A Westi idomítására még kicsi voltam, viszont a Tacskómat sok mindenre sikerült megtanítanom, volt egy fordulópont 3 éve mikor a Tacsim méhét kikellett venni és kishíjján meghalt :( akkor 2 hétig agyhalott volt mert megfertőződött a vére, veséje, mája.Már csak az eddig tanultak 5%-át tudja :( A barátommal arról beszéltünk milenne, ha venne nekem szülinapomra Border Collie-t mivel nekem nagyon tetszenek és a megszállotjuk vagyok :) A helyzet a következő: passzív Sportoló azaz Futbalista és Atléta vagyok.A sport az életem világ életbe hiperaktív voltam, nemvagyok se bulizós se kocka.Szeretem a kutyákat és szeretnék versenyekre járni.Szerintetek egy Collie alkalmas lenne nekem?A kutyával reggel fél-1 órát tudnék foglalkozni délután pedig 3-4 órákat+kertes ház, viszont kutyaiskolát nemtudok bebiztosítani.A kérdéseim a következők: 1.Megfelelő gazdája lennek egy Collie-nak? 2.Ha nem TK-s kutyám lesz akkor is tudok vele versenyezni? 3.Én hétvégente a barátomnál vagyok és nem lenne gond ha mindig utazna velem? A barátom Főiskolás és ő elfoglalt ezért kapnák tőle júniusba kutyát, h lekössem magam.Neki egy Rottweiler-je van és Cocker Spániel-je van.Nem lenne probléma a Collie-nak?Hétvégente többet lenne vele foglalkozva, mint hétközbe.
2015. jan. 4. 17:31
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor linkelek neked egy szapis bordert, hátha az meghat: [link] (a teljes történetét megtalálod a blogbejegyzésekben, ha rákeresel a nevére)


Illetve fajtajellemző betegségeket: [link]


"De én azt a Bordert ajándékként kapom és én az olcsó ajándéknak is ugyanúgy örülök mint a drágának," Nem az árával van a baj. Ahhoz, hogy egy tenyésztő le tudjon törzskönyveztetni egy almot kell kennelnév, tenyészszemlés szülők (ez biztosítja, hogy bordernek néz ki, és border ösztönei vannak) és a fajtaklub által előírt szűrések a fajtajellemző betegségekre (hogy a kölykök ezeket biztosan ne örököljék). Ez még a legjóindulatúbb backyard breedereknél/"hobbiszaporítóknál" is rendszerint elmarad, aztán a gazdi meg pislog, mint béka a miskolci kocsonyában, hogy miért vakul meg két éves korára a Bodri.

Ez az alap. Aztán normális tenyésztő sokkal többet tesz hozzá ezen kívül: pl. a szuka és a kölyköm minőségi ellátását, kezdeti szocializációt stb. Rengeteg kérdésben kifejtetették már, hogy mi kerül ennyibe egy kölyökkutyán, ha egy kicsit túrsz itt gyakorin, biztos találsz egy részletes listát. (Vagy ha nem bánod, hogy nem border collie-n van levezetve, itt is van egy ilyen lista: [link]


A párodnak meg teljes lelki nyugalommal mond meg, hogy köszönöd az ajánlatot, de nem élsz vele. Egy jól működő párkapcsolatban ennél cifrább dolgokat is meg kell beszélni :)

2015. jan. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Megsúgom Neked, hogy Szlovákiába 5-6szor járunk egy évben agility versenyre és csak azért ennyiszer, mert a többire ilyen-olyan ok miatt nem jutunk el.


Lehet az olcsó ajándéknak is örülni, nem erről van szó és látom még mindig nem érted - hanem azt h ha annak a kutyának genetikai betegsége lesz, mert a kedves szaporító ahonnan elhozzátok, sz@rt bele az egészségügyi szűrésekbe és mondjuk két CEA hordozó kutyát összetett, akkor 15 évig Neked lesz egy beteg kutyád és ahelyett h sportolhatnál vele, nézheted h éldegél a kertben. De persze a pénz mindennél többet számít, mint az h egy egészséges, sportra alkalmas kutyád legyen...

2015. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Nem való neked kutya,vegyen a barátod neked valamilyen szobanövényt.
2015. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!