Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor mondhatjuk valakire,...

Mikor mondhatjuk valakire, hogy jó kutyagazdi?

Figyelt kérdés
2015. jan. 10. 01:05
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

- kíméletes módszerekkel neveli a kutyáját (nem veri, fenyíti!)

- annyit sétáltatja, amennyit a kutya igényel (nyilván idős kutya nem fog egész napos sétára menni), fizikailag és szellemileg is fárasztja

- egészségi állapotára figyel, ha kell, orvoshoz viszi

- a lehetőségeihez képest a lehető legjobb étellel eteti

- szereti a kutyáját és gyakran dicséri

- amennyiben a kutya igényli, biztosítja neki a rendszeres, póráz nélküli játékot a fajtársaival

- HA KELL LEMOND A SAJÁT KÉNYELMÉRŐL A KUTYA ÉRDEKÉBEN (esőben is leviszi pisilni, nem megy bulizni, ha nincs kire bízni a kutyát, stb)

- más kutyagazdira is tekintettel van

- ismeri a kutyáját, annak jó (barátságos) és rossz (behívhatatlan) tulajdonságait is

- BEISMERI, HA Ő VAGY A KUTYÁJA HIBÁZIK (pl. a kutyája megtámad egy másikat, akkor nem a másikat kezdi szidni!!!)

- ha kell, segít más gazdáknak (pl. elszabaduló kutyát megfogni, sérült kutyát ellátni, kakis zacskót adni, nevelési kérdésekben a tapasztalatlanabbnak tanácsot adni-ha az kéri!!)

- figyel a környezete tisztaságára (nem pisiltetjük le a kapukat, kocsikat, kakit felszedi)

- a NEM kutyásokra is tekintettel van

2015. jan. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%

Szakértő úr/hölgy!

A felszedett kakival mit csinál? De őszintén!

Mivel szedi fel és utána mi történik a kakival?

2015. jan. 10. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Kedves 2., arulnak direkt erre a celra szolgalo tasakokat, zacskokat, de nem is kell erre ennyit kolteni, barmilyen kis zacsko, ami akad otthon megteszi. Felszedni a zacsival, osszekotni, es kidobni a legkozelebbi szemetesbe. Lehet, hogy nem a leggusztusosabb dolog, de a kutyatartassal jar es igenis illik osszeszedni.
2015. jan. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát be kell ismernem, hogy én pocsék gazdi vagyok. :(
2015. jan. 10. 15:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Sosincs késő változtatni.
2015. jan. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Második vagyok.

Reméltem hogy ezt a választ kapom!

És miután össze szedte a műanyag zacskóba jól összkeötötte és bedobja a szemetesbe. Az ott elbomlik? Levegő nélkül a műanyag zacskóban? Nem hinném, ha a földön marad a fűben, olyan helyen ahol nem igen jár ember, ott bizony el fog bomlani. Ha nem így lenne kakitengerben sétálgatnánk.

Ui: nem vagyok nagy környezetvédő.

2015. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó. Első válaszoló vagyok.

Ha jól értem arra gondol, hogy zöld területen ott lehetne hagyni a kakit. Erdőben vagy valahol az isten háta mögötti mezőn például ott lehet hagyni. Egy városi parkban már nem, nagy a forgalom, senki nem szeretne leülni piknikezni egy szarkupac mellé. Lebomlana, persze, de nem 1-2 nap alatt.


Városban, a betonrengetegben semmilyen esetben nem elfogadható, hogy kutyakaki tarkítsa a járdákat. Lehet kapni külön kutyakaki gyűjtő zacskót, ami könnyen lebomlik a kakival együtt, vannak kihelyezve kutyakaki gyűjtő szemetesek. Én igyekszem ilyenekbe dobálni, ha nincs sehol a láthatáron, akkor sima szemetesbe.


Sajnos ez az egész így nem a legjobb megoldás, de ha senki nem szedné fel a kutyája után a kakit, akkor bokáig járnánk benne. Ugyanez igaz az összetört üvegekre. A büdös életbe nem bomlik le, mégis össze kell takarítani és kidobni.

2015. jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!