Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az anyukám folyton elkényeztet...

Az anyukám folyton elkényezteti a kutyánkat. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Mindig betakarja, ha a kutya lefekszik, mindig ad neki valami kaját, pedig már akkora, mint egy hordó... Amikor hívom a kutyát, és nem jön, akkor megdicséri, és simogatja. És azt mondja:

"Hagyd már azt a kutyát!"

Mit tehetek ellene?


2010. febr. 6. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha elhízik a kutya, súlyos beteg lesz.

Vidd el egy állatdokihoz a kutyát anyukáddal és kérd meg az orvost, szemléletsse a dagi kutyuson, mi lesz, ha így halad tovább. Csúnya dolgokat fog mondani, hidd el. :) Ha az nem hozza helyre anyud gondolkodásmódját, akkor az súlyos.

Az meg hogy a kutyát arra neveli, hogy nem kell szótfogadni, felháborító. De ezt nektek kell megbeszélnetek, mondd el neki, hogy ne nevelje már a parancsaid ellen a kutyát...

Ne hari, hogy ezt írom, de elég buta hozzáállás ez. És ráadásul a kuytának árt a legjobban.

2010. febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
elég furi anyud lehet :) szerintem élvezi, hogy gondozhat valakit, mert úgy érezheti, hogy te, mint a gyereke, már nem tartasz igényt a gondoskodására. arról mindenképp beszélj vele, hogy ne dícsérje meg a kutyád, ha nem engedelmeskedik neked, mert a kutyának az a dolga, hogy engedelmeskedjen a gazdijainak. nem azt mondom, hogy parancsra takarítson és énekeljen el egy sanzont, de az alapvető "ül-fekszik-pacsi-gyere ide" dolgokat meg kell tennie, akár elkényezteted, akár nem.
2010. febr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Bakker nekem is ez a gondom csak nekem a nagyanyámmal! Sajnos velünk lakik 8) napközben egyedül van otthon a kutyával és teljesen elnevelte! Annyira elkapatta, hogy a kutya szarik mindenkire azt hiszi, hogy ő az úr a háznál!

Sajnos arra a döntésre jutottam, hogy el kell altatni a ...

nagyanyámat 8)

Viccet félretéve, tényleg ez a helyzet és nem tudok mit csinálni, mert a nagyanyám mindent elb@sz!

2010. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. :)

én folyamatosan megpróbálok beszélni vele, de azt mondja, hogy nincs is ellenem nevelve... :( a mamám szerencsére nem lakik velünk, mert ő is azok közé az emberek közé tartozik, akiknek "nem való állat". a kereszt szüleim is ilyenek... a mamám pl. mondja a kutyának, hogy ül, a kutya leül, és úgy dicséri meg, hogy a mutatóujját "lengeti", és azt mondja, hogy jól van... pedig ez fenyegetést jelent... a kereszt szüleim pedig felrúgják az állatokat... mert pl. volt egy macskájuk, és a macska elkezdet beszélni a keresztanyumhoz, az meg felrúgta, mert azt hitte, h a macska megveszett...

2010. febr. 7. 15:42
 5/13 anonim ***** válasza:
Keresztanyudat rúgja fel az állami hóhér!
2010. febr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
XD kösz, átadom... :)
2010. febr. 12. 17:47
 7/13 A kérdező kommentje:

sziasztok, a helyzet rosszabbodott... :( a napokban hívtam a kutyát, és hát nagy ívben szärt rám... :S erre anyum: nem megy oda! gyere te hozzá!

én meg: nehogy a kutya dirigáljon! az alapvető gyere parancsnak engedelmeskedjen már. és nem fáradtság miatt nem jön!

sz'al ilyen kis dög lett abból az édes kuttyból, akit a menhelyről hoztunk.

és pontosítanék a kérdésemen: Az anyukám folyton elkényezteti a kutyánkat... nos, inkább a kutyáját. :)

2010. márc. 12. 00:10
 8/13 anonim ***** válasza:

Elsó vagyok: ez szomorú. Sajnos amíg anyukád nem érti meg, hogy ezzel minden látszat ellenére a kutyának tesz rosszat, addig nem lesz változás.

Egyébként pedig engem halálra idegelne, hogy anyám így beszél velem a kutyával szemben. Ez a ti személyes ügyetek ugyan, de ez normális nálatok? Mert ebben a kijelentésben, amit idéztél, ne haragudj, de jó adag pofátlanság van veled szemben is...

Talán magyarázd el neki, hogy a kutya közös, mindenkinek szót kell fogadnia, és nem az a dolga, meg az élete, hogy egész nap fekszik és zabál, és a család eléje járul, mint valami maharadzsának... Ezt ha így elmondanád, mit mondana? És hogy ő is már szinte szolgája annak a kuytának, aki már a füle botját sem mozgatja, annyira tojik mindenkire, és el van kényeztetve. Esetleg valami csípős megjegyzést elejthetnél, hogy a gyerekeket szokás így kényeztetni... Ehelyett még neked szól be, hogy hagyd a szent kutyát feküdni... Annyira röhejes az egész szitu, hogy ha ezt látná, biztosan elszégyellné magát.


És hogy áll az etetés-hízás dolog? Az javult valamennyire?

2010. márc. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi, beszélek vele. :) a kutya (Jenny a neve) már nem hízik, de nem is fogyott... az van, hogy nem lusta a kutya, hanem csak nekem nem fogad szót... :( pl. ha anyukám csak ránéz, vagy int a fejével, akkor már a kutya rohan hozzá. én meg könyöröghetek egy órát, nem jön... :S elvileg kapok egy saját kutyát, még márciusban. :) és azt nem hagyom elrontani!! :D
2010. márc. 12. 16:31
 10/13 anonim ***** válasza:

10:21 vagyok. Mennyit foglalkozol Jennyvel? Csak mert ez, hogy anyukád int és ő rohan, ez annak is köszönhető, hogy te nem annyit foglalkozol vele. Persze ez nem ítélet, mert simán bennevan a pakliban, hogy a kutya csak azért megy oda anyudhoz, mert kap valamit, ez meg megint az elkényeztetés kérdése...

Annak a kuyttnak már anyud a középpont, ha lesz sajátod, akkor sajátítsd ki, mondd meg mindenkinek, hogy kényeztetni ott van Jenny, a te kutyás meg egy belevaló blöki lesz, és ne szóljanak bele.

Sok sikert hozzá!

Jennyre meg vigyázz, ne hízzon el, végülis ha boldog és egészséges, akkor nincs nagy baj.

2010. márc. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!