Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Keeshond...

Mi a véleményetek a Keeshond fajtáról? Van itt valaki, akinek ilyen kutyája van?

Figyelt kérdés

Egy ideje gondolkodok rajta, hogy vegyek egy kutyát. (Voltak már kutyáim, a második tavaly múlt ki.) Igen, tudom, nézzem meg menhelyeken, de mivel nem Magyarországon élek, itt nagyon kevés menhelyi kutya van (ami természetesen jó dolog), a legtöbbjük nem illene hozzám bizonyos okok miatt. Szóval elkezdtem nézegetni különböző fajtákat, viszont mindegyiknél volt valami, ami miatt nem lett illett volna hozzám. A Keeshond viszont valahogy mindig visszatér és úgy érzem, talán ők lennének a nekem valók.

Valakinek van esetleg ilyen kutyája? Ismer ilyet?


2015. jan. 11. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia

Nagyon családcentrikus és rendkívül hízelgő kutyák nagyon sok törődést és tanítást igényelnek mert egy kicsit makacsak ami nem tetszik neki vagy éppen nincs kedve parancsokat teljesíteni akkor azt nem is csinálja meg.A gazdája családját elfogadja és szereti de egygazdásnak mondanám csak egy embert fogad el gazdinak de a családot is szereti.Ismeretlenekkel tartozkodo de soha nem szabad agresszívnak lennie.Szőrét évente 2X levedli ez kb:1zsák szőrt jelent.:) Nagy mozgásigényű kutya ezért jól le kell mozgatni nyáron azért esténként amikor nincs olyan forróság.Jó jelzőkutya és házőrző.Remélem segítettem :)

2015. jan. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, meg mindig jól hangzik. A vedlés annyira nem zavar, a macskánk is iszonyatosan vedlős, csak ő még a fésülést sem nagyon tűri (menhelyi, szinte 100%-ig vad volt, mikor elhoztuk). Pont ilyen makacs volt egy egyik korábbi kutyám is, szóval van vele tapasztalatom. Új emberek között én sem vagyok ultraszociális, szóval ez megint jó.
2015. jan. 12. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!