Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ronthattam el? Hat tenyész...

Mit ronthattam el? Hat tenyésztőnek írtam már levelet, de senki nem méltatott válaszra.

Figyelt kérdés

Nem kérdeztem rá az árra, elmondtam magamról amit tudni lehet (18 éves, szüleivel élő lány, két kutya - 3 és 13 évesek - gazdája). Elmondtam mire szeretnék kutya, hogy nevelem az eddigieket, és a kicsinek mit tudnék nyújtani ( a jelenlegi fiatallal kutyasulizunk, agiltyzünk és hobbi szinten frizbizünk). Napi kétszer viszem őket sétálni. Reggel 1 óra, és délután 2 óra. Elmondtam, hogy miért szeretném azt a fajtát, miért lett szimpatikus pont az a kennel. És kérdeztem, hogy hol neveli a kicsiket, mivel eteti őket, szocializálja-e őket külön, milyenek temperamentumra a szülő kutyák, lehet-e menni kennellátogatóba. Valamit oda kellett volna még írnom?

Ezek a levélírások kb.3 hónappal ezelőttiek , mindenkienek elküldtem 1 hónap után mégegyszer, hátha nem ment el a levél.

Kezdem feladni, szaporítós kutya ellen tiltakoztam, de ha más nem lesz én feladom, és onnét hozok.


2015. jan. 11. 22:18
1 2 3
 11/22 szántóvető ***** válasza:
7%
elég baj az hogy 18 évesen elszórod minden pénzed kutyákra ill. hogy ezek körül forog az életed.felnőttél,ezer fontosabb dolog kellene hogy érdekeljen már.a kérdésedre nem tudok válaszolni :D
2015. jan. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%
Utolso, szerintem meg nagyon is pozitiv, hogy van egy hobbija, ami ennyire fontos neki, nem pedig a facebook elott ul egesz nap, meg hetvegente elissza az agyat.
2015. jan. 12. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%
"Kezdem feladni, szaporítós kutya ellen tiltakoztam, de ha más nem lesz én feladom, és onnét hozok." - ez a mondatod mindent romba döntött. A szaporítós kutya megvásárlásával az állatkínzást támogatod! Nem olyan kutyát fogsz kapni, amilyenre vágysz, ezt most mondom! Ha nem kapod meg a fajtát amire vágysz, keresgélj a menhelyeken!
2015. jan. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
vedd el a kutyapénzből a feltöltés árát, aztán visszapótolod. Az, hogy telefonálni tudj, a mai világban ugyanolyan fontos. orvost kell hivni, bármit.
2015. jan. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
40%
Tenyésztőtől akar kutyát, de nincs 5000 ftja felhívni 5 tenyésztőt... Fuck logic!
2015. jan. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 szántóvető ***** válasza:
19%
"minden pénzemet amit megkeresek, vagy a szüleimtől kapok pedig a kiskutyára teszem félre"-ez azért túlzás.12 évesen még teljesen rendben lenne.szép hogy megad mindent a 2 kutyusnak,foglalkozik velük.csak a jövőre is gondolni kéne,ki tudja mi lesz 2 év múlva.jó eséllyel totál megváltozik az élete és jól jöhet még a spórolt pénz.
2015. jan. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem az a baj, hogy nem csak hogy éppen hogy nagykorú vagy, a szüleiddel élsz, kicsit gyerekes a megfogalmazásod és szerintem úgy vannak vele, hogy komolytalan az egész, gyerekkel nem üzletelnek - ami jogos, mert el lehet képzelni, hány meg hány kislány írogat, hogy yorkikát meg tudomiségnmit szeretne, közben meg se pénz nincs rá, se a szülei nem engedik. Időpazarlás.


Ne haragudj, de nevetséges, hogy egy 300 Ft-os, 10 perces telefonhíváson ennyit problémázol. Ha ennyire nincs pénzetek, hány évig kell gyűjtened arra, hogy beoltasd a kutyát?


Én előszöris megnézném, hol van alomterv és azoknak a tenyésztőknek írnék, a többinek, ahol nem várhatók kiskutyák, de nagyon szeretnél tőlük kutyát, elég annyit írni, hogy mikor lesznek várhatóak és ezzel már el is kezdődik a kommunikáció. Azt nem írnám meg, hogy 18 éves vagyok és a szüleimmel élek és hányszor vinném a kutyát sétálni hány órára...meg hogy mivel etet, meg ilynek...ez nagyon ráér! Leírhatod, hogy mi tetszik a fajtában, milyen kutyát szeretnél, hogy tartanád és amennyiben szerintük náluk erre alkalmas kiskutya fog születni, úgy szívesen beszélnél velük személyesen is.


És egyáltalán, hogy fér meg a tk-s kutyás álmaid mellett az, hogy jobb híján szaporított kutyát vegyél? Miért kellene neked tk-s kutya, ha nincs ló, jó a szamár is alapan belefér a szaporított? Hol vannak itt az elvek?

2015. jan. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én telefonon kerestem tenyésztőt, időpont egyeztetés 2 perc, aztán személyes találkozás, és ott minden lényeges dolgot meg lehet beszélni, a kiskutyát is meg lehet nézni.
2015. jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Mondjuk abban egyetertek, hogy nem normalis, ha a hobbi miatt alap dolgokra nem jut penz, pl telefonalasra. Szep dolog az elhivatottsag, de mar van 2 kutyad, ha ennyire nincs penz, hogy megejts egy 10 perces telefont, akkor ott le kell allni. Tenyesztokent igy nem adnek kutyat. Mellesleg szaporito helyett ott vannak a fajtamentok, de egyenlore onnan sem kene hozni.
2015. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
71%
Akik szerint nem kéne kutya a kérdezőnek, azok szerint az normális emberi ( felnőtt/érett - mivel a kérdezőt gyerekességgel vádoljátok) viselkedés, hogy válaszra sem méltatják? Attól, hogy nem találtatik elég jónak valaki kutyáihoz, még egy választ érdemel, amiben elutasítják. Ha így viselkedik a legtöbb tenyésztő, akkor ne csodálkozzon, hogy milyen a megítélésük. Nekem még évekig nincs tervben az új kutya, de már egyre jobban taszítanak a tenyésztők sajnos. Oké, hogy köszönjük szépen a munkájuknak, na de azért álljon már meg a menet, nem ők az istenek akik előtt le kell borulni, mert mekkora szívességet tesznek azzal, hogy kegyeskednek adni egy kiskutyát! Vásárlók nélkül ők sem mennének sokra!
2015. jan. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!