Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le 10...

Hogyan szoktassam le 10 hónapos kan labradoromat arról, hogy séta közben húzza a pórázt?

Figyelt kérdés
próbáltunk már haltit is, de nem bírja elviselni magán. Klikkerrel esetleg valami "stratégia"? :)
2010. febr. 7. 14:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

folyt köv.

ha a kutya melletted megy dícséret és jutifalat.

így felváltva .

húz- berántod, melletted megy dícséret -jutifalat.

ezt hívják pozitív megerősítésnek.

2010. febr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Ma felfegyverkeztünk egy "zsáknyi" jutalomfalattal, klikkerrel, és elindultunk sétálni. :) Valaki itt írta, hogy fél óra volt, amire kiértek az utca elejére... Hát nekünk is addig tartott, én is úgy csináltam, hogy ha húzott a kutya, akkor megálltam és amíg el nem lazította a pórázt, nem mentünk tovább. Ha ellazította, és rám nézett, majd visszajött hozzám, akkor klikkeltem a klikkerrel, és jutalomfalat meg dícséret. Negyed óra alatt megértette, hogy ez jó dolog :) Persze nem azt mondom, hogy végig olyan volt a séta, hogy laza pórázon sétáltunk, de első próbálkozásnak tökéletesen megvagyok elégedve. Volt, hogy 30-40 métert is mentünk anélkül, hogy a póráz megfeszült volna. Én ezt a módszert mindenkinek ajánlani tudom, remélhetőleg ha rendszeresen gyakorolunk, akkor nemsokára én is nyugodtan sétálhatok majd a kutyámmal.

És köszönöm mindenkinek a segítséget!:)

2010. febr. 16. 14:58
 13/19 anonim ***** válasza:
Gyere vissza egy hónap múlva, és számolj be fejlődésről!
2010. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
A kezdeti lelkesedésemnek annyi.. Én feladom... ez nem megy...semmi fejlődés. rendszeresen gyakorolunk és mégse... egyszerűen már nincs ahhoz türelmem, hogy 1 méterenként megálljak... mert kb addig laza a póráz. ha meg megállok, akkor kb 1 percet kell várni, hogy ellazítsa a pórázt, és visszajöjjön. Pedig jutalomfalat ugyanúgy van, cask már nem érdekli. Én eddig folytó nyakörv ellenes voltam, de most már nincs más.. szerintem azt is kipróbáljuk.
2010. márc. 16. 20:36
 15/19 anonim ***** válasza:
Ne add fel, bár elhiszem, hogy nehezen megy. Haltit próbáltad? Ha nagytestű az a legjobb, mert könnyebb vissza rántani. Ha nem úgy megy ahogy kéne, fordulj meg vele. Ezt tartom én is a legjobb megoldásnak. A jutalom falatos sétáltatást pedig udvarban gyakorold inkább, ott rád figyel és nem a szagokra, kutyákra, emberekre és hasonló izgalmas dolgokra. Fojtó nyakörvhöz tapasztalat kell, meg sok olyan kutya van aki előbb fullad meg mint hogy normálisan menjen. Viszont ez az irányváltás ez nem agresszív és hatásos. A halti arra a legjobb, hogy ne rántsa ki a karod tőből :'DD Tarts ki! Sok sikert.
2010. ápr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Akiteki ***** válasza:
Sokan sokféle javaslatot adtak. Én csak egyben hiszek: iskola. Írni-olvasni sem tanulunk meg otthon. Kell egy szakember, aki korrigálja a hibákat és megmutatja a helyes eljárást.
2010. ápr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

ha feladod sosem fog szépen menni szerintem a legfontosabb a kutyanevelésben a türelem én is voltam már úgy hogy legszívesebben feladtam volna ,nekem sehogy sem akarta megtanulni a fekszik-et nagyon sokáig tartott és minden módszert kipróbáltam egyik se működött, végül egy saját módszerrel sikerült

türelem és sok szerencsét!

2010. ápr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb módszer, ha elindultok a park felé, és amint elkezd húzni nem csak hogy megállsz, de visszafordulsz, mész a másik irányba. Ahogy megint megfeszül, megint visszafordulsz. Így még lassabb lesz a séta, de meg fogja érteni, hogy akor tud haladni a célja felé, ha nem húz. Én egyszer egy másfél órás séta alatt megértettem így egy viselkedésproblémás amerikai bulldival.
2010. ápr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Köszi az új válaszokat! Igen... próbáltunk haltit, de anélkül is szeretném, hogy normálisan menjen. Azzal működött. Folytó nyakörvet vettem 1-2 hete, meg járunk kutyasuliba is, ott is azt javasolták, megtanították szakszerűen használni, úgyhogy a kutyusom önmagához képest rengeteget javult, fejlődött. :) összekombináltam az itt adott tanácsokat, a folytónyakörvvel, és a kettő együtt bevált :) szóval folytó + ha húz megállok és elindulok a másik irányba... ha laza a póráz meg kap jutalomfalatot. szerintem 1-2 hónap és élvezetes séták lesznek :)

2010. ápr. 6. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!