Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akarják kiadni a menhelyrő...

Nem akarják kiadni a menhelyről a kutyám? Megtehetik ezt?

Figyelt kérdés

Van... vagy már nem is tudom, hogy van-e. Szóval a kutyám nagy szabadulóművész, rendszeres napi séták ellenére is, folyton kilógott a kertből (hiába a két méter magas betonkerítés). Sajnos a múltkor viszont már nem jött haza, kerestük-kutattuk, plakátoltunk... de nem lett meg. Ez másfél hónapja volt, nem adtuk fel a dolgot, de már reménytelennek láttuk, hogy megkerül. Chipezett szuka kutya, keverék. A napokban figyelmes lett az egyik ismerősünk egy kutyusra, egy menhely oldalán (ami 100 km-re van tőlünk). Azonnal felvettem velük a kapcsolatot, hogy felismertük a kutyát, és szerintem a miénk. Elég negatív hozzáállásba ütköztem. Másnap kocsiba ültünk, hogy elmegyünk megnézni a kutyát. Tényleg a miénk volt, de nem voltak hajlandóak kiadni a kutyát - mert nekünk kutya nem való, milyen felelőtlen állattartók vagyunk, hogy hagyjuk kóborolni a kutyát, és amúgy is teljesen sovány és elhanyagolt volt szegény, rettegett az emberektől és tuti vertük. Aminek csak lehet, lehordtak minket. A kutya mikor látott minket, láthatóan örült. Aztán közölték, a kutya tulajdonjogát nem tudjuk bizonyítani, mert a chip benne, nem volt regisztrálva. És amúgy is a kutyának már van gazdijelöltje.


Ezt megtehetik?


2015. jan. 24. 22:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
61%
Jujj.... sajnálom. Fogalmam nincsen, hogy megtehetik-e, de ha mégis haza adják, és megint elszökik, akkor már tényleg jogos lenne, hogy nem adják vissza többet. Nem tudtok a kerítéssel csinálni valamit?
2015. jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%
Ha nincs regisztrálva a chip, akkor szerintem megtehetik. Próbálkozzatok a rendőrségen a kutya oltási könyvével, és kezdjetek el dolgozni rajta, hogy hogyan fárasszátok le tényleg a kutyát, nem mindegyiknek elég a sima séta. Ha nincs ivartalanítva, azt is tessék beütemezni. Legalábbis ha nem akarjátok, hogy továbbra is szökjön.
2015. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
55%

Egyrészt ellenőrizhetted volna már régen, hogy regisztrálva van-e a chip. Mert így tényleg nem tudod bizonyítani, hogy a tied.

És a törvény azt mondja ki, hogy csak úgy tarthatsz kutyát, ha biztosítod, hogy ne tudjon elszökni otthonról.


Szerintem megtehetik.

2015. jan. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy jogos a kérdés: miért nem volt regisztrálva a chip? Pláne ha tudod, hogy szökik. Azért ez akárhonnan nézzük, felelőtlenség, a minimum az lenne, meg a fém biléta a nyakában éjjel-nappal, hogy ha meg is lóg, gyorsan megkerüljön.
2015. jan. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
A kerítés így is azért lett megemelve, hogy ne tudjon kimenni. Amúgy ivartalan, pont ezért, mert nem akartuk, hogy felesleges szaporulat legyen utána. A chip regisztrációt azt sem tudtam, hol lehet megnézni, és gondoltam azt automatikusan megcsinálja az állatorvos, pont azért vittem el chippeztetni, mert törvénybe hozták annó, aztán nem foglalkoztatott a dolog. Nem vagyok nagy kutyás, csak szeretem a kutyámat, akit amúgy is utcáról fogadtunk be annó. Én csak egy egyszerű házi kedvencet akartam... nem hiszem, hogy olyan rossz gazdi volnék, ezek meg úgy állítanak be, mint valami állatkínzót. Villanydrótot húzzak a ház köré, hogy ne lépjen meg? Napi 2 órás póráz nélküli séta nem tudom miért nem elég, más kutya ennyit sem kap...
2015. jan. 24. 22:32
 6/30 A kérdező kommentje:
Nyakörvet bilétával egészen tavaly júniusig folyamatosan hordott. De aztán egyszer az udvarban fennakadt a nyakörvvel együtt a kutya, ha a szomszéd nem veszi észre és rohan leakasztani kutyát, saját magát fojtotta volna meg kétségbeesésében.
2015. jan. 24. 22:36
 7/30 A kérdező kommentje:
Azóta nem mertük ráadni, nehogy mégegyszer előforduljon.
2015. jan. 24. 22:36
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

Nekem a kóbor kutyákat kergette ki az udvarból, elütötték, másnap keresem agyba-főbe, egy rendőrrel összefutva kellett megtudnom, hogy elütöttek egy kutyát tegnap este, nézzük meg az ebtelepen. Ott s volt, de már halott volt.(délután 5öt írunk) Az ebes közölte, hogy az orvos egész éjjel mellette volt, de már nem tudott segíteni rajta. Meg, hogy én vagyok a felelőtlen, (mert a kutyám azokat a kutyákat kergette el a területünkről, amit ő már két éve b*szik befogni) és jobb lett volna ha a kutya másnál lakik.

Egy ebtelepesnek és a menhelyesnek az az első dolga, hogy ha behoznak egy kutyát, beolvassák a chipet, ha van, felhívják a gazdát, és megmondják, hogy ott a kutyája (élve, vagy halva). Ez sem a te esetedben nem történt meg, sem az enyémben, mert ma már annyi a normális menhely, mint ahány viking ül a szobámban. (na jó, azért van pár normális hely)

Oltási kiskönyve ha megvan, esetleg az állatorvosod jófej, és elmegy veled a telepre igazolni, hogy a tiéd, és jól is bántál vele, de másfél hónapja lépett le, csak megjön az eszük.

2015. jan. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

"a kutya tulajdonjogát nem tudjuk bizonyítani, mert a chip benne, nem volt regisztrálva. " -ez érdekes!


1., Miért nem volt regisztrálva, miért ennyi a regisztrálatlan chipes kutyus? Sz**rnak bele az orvosak a kis számítógépes melóba és ezért nincs regisztrálva, de a pénzt a beültetésért elrakják!


2., Mikor berakták a chipet akkor az oltási könyvébe ezt be kellett elvileg jegyezni, matricázni, sőt mi kaptunk még plusz matricákat is, hogy máshova is fel tudjuk ragasztani.


3., 2. ponttal tudnátok igazolni, hogy tietek a kutyus!

2015. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
24%

Megtehetik, hogy nem adják ki, mivel tényleg nem tudod bizonyítani, hogy a tiéd, de halkan megjegyzem, szerintem is jobb így. Az, hogy nem vagy nagy kutyás, meg "csak" befogadtátok ócska kifogás... Ha magadhoz veszel egy állatot azért 100%-ban felelős vagy. Nem először szökött meg a kutya, tenned kellett volna valamit hogy telken belül tartsd, ha másnak sikerül akkor neked is.

Egyetlen menhely sem tagad meg egy állatot egy felelősségteljes gazdától (nem az állatok felhalmozása a cél), ha ezt tették annak nyomós oka volt.

Én nem ismerem a körülményeket, de lehet hogy tényleg jobb, ha nem tartotok kutyát.

2015. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!