Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akarják kiadni a menhelyrő...

Nem akarják kiadni a menhelyről a kutyám? Megtehetik ezt?

Figyelt kérdés

Van... vagy már nem is tudom, hogy van-e. Szóval a kutyám nagy szabadulóművész, rendszeres napi séták ellenére is, folyton kilógott a kertből (hiába a két méter magas betonkerítés). Sajnos a múltkor viszont már nem jött haza, kerestük-kutattuk, plakátoltunk... de nem lett meg. Ez másfél hónapja volt, nem adtuk fel a dolgot, de már reménytelennek láttuk, hogy megkerül. Chipezett szuka kutya, keverék. A napokban figyelmes lett az egyik ismerősünk egy kutyusra, egy menhely oldalán (ami 100 km-re van tőlünk). Azonnal felvettem velük a kapcsolatot, hogy felismertük a kutyát, és szerintem a miénk. Elég negatív hozzáállásba ütköztem. Másnap kocsiba ültünk, hogy elmegyünk megnézni a kutyát. Tényleg a miénk volt, de nem voltak hajlandóak kiadni a kutyát - mert nekünk kutya nem való, milyen felelőtlen állattartók vagyunk, hogy hagyjuk kóborolni a kutyát, és amúgy is teljesen sovány és elhanyagolt volt szegény, rettegett az emberektől és tuti vertük. Aminek csak lehet, lehordtak minket. A kutya mikor látott minket, láthatóan örült. Aztán közölték, a kutya tulajdonjogát nem tudjuk bizonyítani, mert a chip benne, nem volt regisztrálva. És amúgy is a kutyának már van gazdijelöltje.


Ezt megtehetik?


2015. jan. 24. 22:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Termeszetesen, jogilag nem tehetik meg.

Azt a "amúgy is teljesen sovány és elhanyagolt volt szegény"-t peldaul, biznyitani is kellene, legalabb fenykepekkel.

Te viszont, ha massal nem, az oltasi konnyvel (abban benne van a chip szam, nem? Akar regisztralt, akar nem) tudod bizonyitani, hogy tied a kutya.

Szoval, jogilag elloptak a kutyat, foleg ha nincs rendesen dokumentalva, hogy hol, milyen allapotban talaltak.

Kozold veluk, hogy feljelented oket, lopas vadjaval.


Ez a dolog fuggetlen attol, hogy erkolcsileg melyik felnek lehet igaza.

2015. jan. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
300 méter hosszan betonkerítést húztunk, a sima drótkerítés helyett, két méter magas, a tetejét én is csak akkor érem el, ha ugrálok a kutya meg kisebb mint pl. egy labrador. Vezessek bele áramot? A sétákat is azért vezettük be, hogy hát akkor mehessen szaglászni a kerten kívül, reméltük ez segít. Mit tudok ennél többet tenni? Áruld el, és megteszem!!!!
2015. jan. 24. 22:50
 13/30 anonim ***** válasza:
98%

Elég lett volna a kerítés tetéje egy szélesebb visszahajló rész. vagy láttam olyan megoldást is, hogy egy csövön műanyag vastagabb cső volt ráhúzva. Amikor a kutya dobbantani akart volna, a műanyag cső forgott a csövön. Így nem tudott megkapaszkodni.

És az oltásiba beleragasztott chip számmal tudod igazolni, hogy a tied a kutya. Kötelesek visszaadni.

Hihetetlen, hogy mindenhol full teltház, meg nincs hely, és akkor egy darab kutyán akadnak fent, amelyik még ráadásul igazoltan gazdás is.

2015. jan. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

"Napi 2 órás póráz nélküli séta nem tudom miért nem elég, más kutya ennyit sem kap..."

Szerinted őt érdekli, hogy más kutya mennyi foglalkozást kap? :) Amelyiknek nem elég, az máshonnan is szökik, vagy ordít, vagy szétszedi a kertet, ne aggódj.


A sima séta a legtöbb kutyának nem megterhelő. Amelyiknek szüksége van komolyabb terhelésre - fizikai, szellemi vagy mindkettő -, azt célzottan arra rágyúrva kell fárasztani. Valami sport jellegű, intenzív mozgást, illetve intenzív agymunkát igénylő foglalkozást (klikkerezés, keresés, stb.) érdemes kitalálni, vagy eljárni vele kutyasuliba, és minimum komolyan engedelmesezni vele, de inkább találni valami temperamtumához passzoló sportot, és/vagy elkezdeni vele értelmetlen trükköket tanulni. Napi 15 perc klikkerezés vagy 20-30 perc klasszikus tanulás, és a kutya nem fél órát pihen, mint egy hosszabb séta után, hanem fél napra kidől. Nem mindegy :)


Sajnos minden jel szerint kifogtál egy olyan kutyát, akihez jobban "kutyásnak" kellene lenned, mert a sétálgatom-megetetem-megsimogatom kevés neki. Ha sikerül visszaszerezned, ez még kijöhet jól is, szerintem legalábbis senkinek sem árt, ha olyan félkomolyan nekiáll kutyázni :)

2015. jan. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
23%

Igen, megtehetik, mivel nem volt regisztrálva a chip. Chip a regisztrálás nélkül kb semmit nem ér. Még annyit tehettek, hogy ha vannak képeitek a kutyáról, azokat bemutatjátok, hátha visszakapjátok. Bár, kicsi az esélye...

Ivaros a kutya egyébként? Emiatt is szökni szoktak.

2015. jan. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
94%

Én a helyetekben mennék azonnal a rendőrségre, ha képekkel, tanúkkal bizonyítjátok, hogy tiétek a kutya, vissza KELL adniuk. Menj minél hamarabb, nehogy valakinek kiadják, onnan is elszökik vagy elvihetik külföldre is. A menhelyen is készíts képeket, hogy ott volt a kutyátok, ne egyedül menj, hogy legyen tanú is, hogy ott volt, ha le akarnák esetleg tagadni.

Ez volt a jogi része. Abban viszont igaza van a menhelynek, hogy felelőtlenség, hogy elszökött a kutya, ha visszaszerzitek, valami komolyabb fárasztást kell neki kitalálni. Az én egyik kutyám is szökős, rengetegszer meglépett tőlem séta közben, ez rengeteget javult, mikor elkezdtem vele 2-3 naponta bringázni. 15 km-t fut mellettem, utána másnapig szépen elvan, másnap is még kezelhető, nem akar szökni. Nem ismerem a kutyád igényeit, de a bringázás tuti jó ötlet lenne, aztán lehet, hogy agyi fárasztás is kéne neki, pl. őrző-védő, engedelmes, erre nem ártana egy kutyasuli, már ha tényleg akarjátok azt a kutyát. Ha nem vagytok hajlandóak tenni, akkor viszont hagyjátok, lehet, hogy tényleg jobb gazdát találnak neki.

2015. jan. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
85%
Ott az oltási könyv,benne elvileg a chip száma,beragasztva,az orvos által lepecsételve,ezzel tudod igazolni,hogy a tiéd.Ha nem,akkor is van lehetőség fényképekkel bizonyítani.A kérdés az,hogy ha nem tudtad eddig kezelni a szökését,nem jobb e egy másik gazdinak esélyt adni.Amúgy kėt hétig kötelező az eredeti gazdit keresni,utána örökbe adható a kutya.
2015. jan. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Az, hogy ki nevén van a chip nem jelent tulajdonjogot, csak az oltási könyv ill. útlevél. Így, ha nincs is regisztrálva, de ha az oltási könyv megvan és azonosítani lehet a kutyát, akkor vissza kéne adniuk. /Bár azt nem tudom, hogy milyen jogai vannak egy menhelynek./
2015. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
83%
Mielott nekiestek a kerdezonek: sajnos sok exkobor kutya annyira belejott mar a csavargasba, hogy nem nagyon lehet leszoktatni rola. Pl nalunk a kutyasulin is volt egy ilyen kutya, elotte tobb, mint egy evig koborolt a kornyeken, vegul egy menhely befogta, ahonnan orokbefogadtak a jelenlegi gazdai. Rengeteget setalnak vele, kutyasuli, agility stb megis szokik, ha nincs bezarva. Gyakran eleg, ha csak egy pillanatra hagyjak felugyelet nelkul a kertben, a kutya mar kint van. Sajnos az ilyen kutyakon csak az elzaras segit sok esetben. Volt kikepzonk kutyaja ugyanilyen volt, o emiatt lett szobakutya kinti-benti helyett.
2015. jan. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a menhely az utolsó aki beszólhat. Én naponta látom fészen a posztokot az elszökött exmenhelyi kutyáktól, azokat bezzeg senki sem szídja. Sőt! Még az általam like-olt menhelyek is rendszeresen osztják az eltűnt saját!!! kutyáikat!

Igenis mozgass meg minden követ, hogy visszaszerezd a kutyád, mert ez felháborító és nem az első eset amit itt hallok. Kicsit már túl sokat engednek meg maguknak a menhelyek, azt hiszik, fel vannak rá hatalmazva, amiért annyi szenvedést láttak. És azt nem ők fogják megállapítani 100 km-ről, hogy milyen sorsa van nálad a kutyának. Én az orvosnak is beolvasnék a helyedben, mert ez hanyagság, hogy nem regisztrálja. Persze tudhatná a tulajdonos is, hogy szólni kell, na de az orvosnak EZ A MUNKÁJA!

2015. jan. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!