Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akarják kiadni a menhelyrő...

Nem akarják kiadni a menhelyről a kutyám? Megtehetik ezt?

Figyelt kérdés

Van... vagy már nem is tudom, hogy van-e. Szóval a kutyám nagy szabadulóművész, rendszeres napi séták ellenére is, folyton kilógott a kertből (hiába a két méter magas betonkerítés). Sajnos a múltkor viszont már nem jött haza, kerestük-kutattuk, plakátoltunk... de nem lett meg. Ez másfél hónapja volt, nem adtuk fel a dolgot, de már reménytelennek láttuk, hogy megkerül. Chipezett szuka kutya, keverék. A napokban figyelmes lett az egyik ismerősünk egy kutyusra, egy menhely oldalán (ami 100 km-re van tőlünk). Azonnal felvettem velük a kapcsolatot, hogy felismertük a kutyát, és szerintem a miénk. Elég negatív hozzáállásba ütköztem. Másnap kocsiba ültünk, hogy elmegyünk megnézni a kutyát. Tényleg a miénk volt, de nem voltak hajlandóak kiadni a kutyát - mert nekünk kutya nem való, milyen felelőtlen állattartók vagyunk, hogy hagyjuk kóborolni a kutyát, és amúgy is teljesen sovány és elhanyagolt volt szegény, rettegett az emberektől és tuti vertük. Aminek csak lehet, lehordtak minket. A kutya mikor látott minket, láthatóan örült. Aztán közölték, a kutya tulajdonjogát nem tudjuk bizonyítani, mert a chip benne, nem volt regisztrálva. És amúgy is a kutyának már van gazdijelöltje.


Ezt megtehetik?


2015. jan. 24. 22:19
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Na mi lett? Ki tudtad hozni a kutyat?
2015. jan. 29. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom nem mindenki olvasta végig, amit a kérdező írt. Nem nála lett sovány a kutya, hanem a 1,5 hónap utcai csavargás alatt, és ki tudja milyen lelki-testi sérülések érhették. Nekem is volt olyan kutyám, aki inkább véresre horzsolta magát, de kiszökött a kerítés rácsai közt (ami fizikailag lehetetlen, de mégis sikerült), vagy a kerítés alatt. A legmókásabb az volt, amikor a városban összefutottunk egymással és még "ő" vágott meglepettebb képet. Ezt a chip-es dolgot nem értem, hogy végezhetett ilyen trehány munkát az állatorvos, ha te ezért normálisan fizettél? A menhelyet sem értem, ahelyett, hogy örülnének, hogy jelentkeztél a kutyusért... A chip beültetéséről nincs semmilyen dokumentumod? Esetleg azért cserébe, amiért ilyen trehány munkát végzett, az állatorvos nem tenné meg azt a szívességet, hogy téged igazol? Nem tudom milyen nagy városban élsz, az állatorvosnak mekkora forgalmat bonyolít, de esetleg emlékszik a kutyusra.
2015. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
68%

ma 15:50

Nála van a sorszámozott oltási könyv, ami gondolom, ki van töltve tulajdonos, lakcím, miegymással. Benne a chip beragasztott számával. Mi kell még ennél több?

2015. jan. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
22%
"A kutya mikor látott minket, láthatóan örült. Aztán közölték, a kutya tulajdonjogát nem tudjuk bizonyítani, mert a chip benne, nem volt regisztrálva." - előző válaszolónak. Tehát a kérdező írta, hogy bár chip-elve volt, de még sem volt elég az azonosításra. Úgy látszik "kell ennél több".
2015. febr. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

ma 07:57

Normális helyen ennyi elég lenne. nem normális helyen meg istent játszanak.

2015. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Mi lett végül veletek? Visszakerült a kutyus?
2015. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

A részletektől mindenkit megkímélek - a lényeg a kutyát visszakaptuk. Rendőrrel mentünk a menhelyre, és megijedtek, azonnyomban kiadtak a kutyát.


Az ebedli kapott egy nagy lezárt kennelt, ahonnan se kirágni, se kiásni nem tudja magát - és ugrani sem tud. Míg munkában vagyunk ott van bent. Hazaérve lefárasztjuk. Bringázunk vele és hétvégén kutyasuli, amit én egész megszerettem. Ějszaka meg bent alszik a házban. Sajna, ezen foglalkozás ellenére is szökne, ezért lett a nagy zárt kennel.

2015. okt. 18. 09:48
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
És a kennel mellé kapott egy regisztrációt a chiphez, ugye? Mert azt írták, h nem volt regisztrálva. Csak azért kérdezem, mert nem egyszer fordult elő, h volt a kutyában chip, regisztrálva is, de nem mérte be a chipleolvasó...
2015. okt. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Igazán jó vége lett a kálváriátoknak !
2015. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Igen, természetesen a chipet beregisztráltattuk! :)
2015. okt. 18. 19:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!