Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti rászólnátok a kutyátokra,...

Ti rászólnátok a kutyátokra, ha kekeckednének vele és nem hagyná szó nélkül?

Figyelt kérdés
Adott egy magabiztos kan kutya, aki teljesen jól van szocializálva. Soha nem bunyózik, soha nem ront rá senkire. Viszont ha őrá akarnak rárontani, akkor visszapofázik, de nem verekszik, a gazdi szavára azonnal otthagyja az adott kutyát. Ilyenkor ugye mindkét kutya érdekében jobb, ha elhívják a gazdik.
2015. jan. 24. 22:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Nem. Én hagyom, hogy védje meg magát, ha arról van szó, persze bizonyos határig. Roti kanom van egyébként.
2015. jan. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy szólok rá! Nagyon idegesít ez a mai nézet, hogy a kutya akkor tisztel téged ha azt is hagyja, hogy kinyírják, mondván nem ő a falkavezér, nem neki kell intézkedni. Ugyanmár, teljesen természetes és életszerű, hogy megvédi magát!
2015. jan. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, csak ugye hogy nehogy tovább fajuljon a dolog, inkább rászólok. De akkor meg mi van, ha azt hiszi, hogy egyáltalán nem akarom, hogy ilyet csináljon? Pedig ez pont tetszik, ha rendet tesz, csak a biztonság kedvéért hívom el. Te egyáltalán nem szólsz ilyenkor rá?
2015. jan. 24. 23:11
 4/25 A kérdező kommentje:
Nekem boxerem van amúgy.
2015. jan. 24. 23:12
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell rászólni, adjál neki más parancsot. A kutya különbséget tud tenni. Ne azt mond neki, hogy nem szabad (én ezt használom), hanem hogy hozzám, gyere ide, stb, ez egy teljesen más parancs és nem negatív. Legalábbis én így gondolom. Az a helyzettől függ, hogy mit csinálok. Van, hogy elhívom, elmegyünk, vagy a gazdának szólok, hogy állítsa le a kutyáját, esetleg én magam állítom le a kutyáját ha a gazda nem reagál a kérésemre, de van amikor hagyom, hogy lejátszák. Szerintem ez az egészséges. Ez főleg a dominanciaproblémáknál van, és utána nem szokott gond lenni, de sok kutya nem ezért piszkál, hanem mert rosszul nevelt, azok meg nem fognak leállni.
2015. jan. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Szóval hagyni csak akkor hagyom teljesen ha teljesen biztos vagyok benne, hogy a másik kutya is jól szocializált. Olyankor a kutyákban benne van a gátlás, hogy ne tegyenek a másikban kárt.
2015. jan. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Nálam a szituációtól függ és a másik kutyától. Ha azt látom, hogy nagyobb balhé is lehet belőle és/vagy a másik kutya esetleg komoly sérülést tudna az enyémnek okozni (bár igyekszünk az ilyen kutyákat eleve kerülni, nem keresem a bajt), akkor rászólok, illetve kihívom a szituból és vagy továbbsétálunk, vagy tartjuk a távolságot.

De többször volt már olyan, hogy sétáltunk pórázon, és egy kis padlócirkáló kiszaladt valahonnan és ott őrjöngött a kutyám szájától pár centire... Mivel a gazdája nem tudta behívni/vagy ott se volt, és én már nem bírtam tartani az enyémet, olyankor "ráengedtem", mire kicsit megfogta, megrázta, majd elengedte a kutyát. A kicsi azonnal kapcsolt és szépen bement/elment, mindenféle sérülés nélkül, hiszen jól szocializált a kutyám, nem okozott neki sérülést (nem is szerettem volna).


1-es voltam.

2015. jan. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

1-es vagyok megint.


Egyébként én beleestem abba a hibába, hogy rászóltam mindig a kutyámra, mikor ilyet csinált, illetve tükörsuliba jártunk és ott minden egyes normális kutyás megmozdulásáért (tehát egy normál kutyák közötti kommunikáció miatt, akár egy nézés, akár morgás, stb) rászóltak, orrbavágták. Volt olyan, hogy egy másik roti folyamatosan nekiment (tök antiszoc volt, életében nem volt sétáltatva, ilyesmi...), aztán utána meg az enyém már morgott rá messziről, mikor meglátta. Ott pl. az enyém volt a hibás, mert miért morog!? Hát én se fogadnám azt az embert tárt karokkal, aki előtte többször megvert...


na erről ennyit.

2015. jan. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Igen ez tök jó ötlet, hogy más parancsot adok! Köszi!

Nálunk az szokott lenni, hogy póráz nélkül vagyunk, és szintén póráz nélkül van egy másik kutya. Tök normálisan odamennek egymáshoz, ekkor még a másik is normálisan szaglászik, és az enyém is. De pár mp után, a másik valami oknál fogva, elkezd mondjuk vicsorogni az enyémre, erre az enyém megfeszül, s a másik már támadni akar, na ezt már nem hagyja annyiban, és visszahörög, vagy ráijeszt, olyan is volt, hogy ráfeküdt, de nem tépi meg vagy ilyesmi. Utána mindig kussol a másik. Érdekes, mert ha az én kutyám így nyitna bármilyen kutyával, én biztos nem engedném el/hoznám be a futira.... ja és akkor az én kutyám milyen durva. Ja, mert az övé nem?

2015. jan. 24. 23:22
 10/25 anonim ***** válasza:

Megint egyes vagyok, bocsi, csak jutnak eszembe a dolgok :)


Nekünk amúgy anno azt mondta a tükörsulis oktató, hogy a többi kutya azért vergődik az én kutyámra, mert az enyém, azzal, hogy domináns és így is közelít, kiprovokálja a balhét... Hát, végül is ez is egy hozzáállás :D

2015. jan. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!