Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor van a kutya "csúcs-pont"...

Mikor van a kutya "csúcs-pont"? /bőv. Lent/

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mikor én viszem ki a kutyám, sosincs "útba eső" kutya. A tahi utca melletti kis folyóhoz szoktam vinni (a Fiastyúk utca közelében, a folyó mellett van egy nagy sáv ahol lehet menni kutyával, meg van ott egy csomó nagy tér, meg kutya futtató stb :D), és mikor lent vagyok vele sosincs lent senki, vagy alig, és ők vagy a másik oldalt, vagy szembe jönnek és épp hogy csak egy kis szaglászásra állnak meg a gazdik. Az én kutyám meg imád játszani, és nekem is jó lenne a társaság, nem csak egyedül kullogjak ott. Van esetleg valaki aki oda viszi a kutyáját? És ha igen, akkor mikor? :D

A másik meg az (bocsi, hogy egy kérdésbe írom, csak nincs kedvem egy órát várni, hogy kiírhassam a másikat...), hogy haza felé a kutyám megevett valami csontot, mikor már észre vettem, hogy rág valamit már le is nyelte. Nem lesz baja? Mert azt halottam, hogy a csirke csont nem jó nekik. Ha ez véletlen csirke csont volt, akkor sem lesz komolyabb baja ugye?

Köszi előre is és bocsi hogy hosszú lett.


2010. febr. 8. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A csirke csonttal csak az a baj, hogy szilánkosra törik, ellentétben a disznóéval amit ilyen pépesre is el tud rágni, minden állatboltban lehet kapni csirke lábat a kutyának, gondolom nem szándékosan akarják megölni őket, van akik nem javasolják, de sztem semmi baja nem lesz magától a csontól, de ne engedd neki az ilyet.
2010. febr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem szoktam neki engedni, csak most későn vettem észre és sajnos megette. :S:S
2010. febr. 8. 19:51
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Végül is Te a kutyával sétálsz, vagy mivel ki kell vinni mozogni, Te unatkozol mellette? Ha imád játszani a kutyád, veled miért nem tudja megtenni?

Ha át lehet menni a másik oldalra, tedd meg. Talán lesz olyan kutyás, akivel végül össze lehet bandázni.De próbáld meg az együtt töltött időt a kutyáddal valóban együtt eltölteni .

2010. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
az első is én voltam. A séta az más én nem szeretek olyankor más kutyákkal találkozni, de Teddy sétál nyugodtan én meg megyek és arra megy amerre én, odahívom magamhoz megsimogatom kap nasit és szaladgál tovább, ő ennek örül, sztem hagyni kell had futkosson. Póráz le és had rohangáljon, labdázni meg játszani az udvaron szoktam vele. De én szeretek vele sétálni a határban így nekem nem unalmas, de az előző kommentelőnek írom hogy hagyni kell a kutyát hisz őt sétáltatjuk, majd eldönti mi a jó neki:)) Persze messzire nem szabad engedni vissza kell hívni.
2010. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia!!Én is ott lakom nem messze:)Majd akkor legalább lesz játszópajtásunk:)

20L

2010. febr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kedves első válaszoló. A sertés csont sem az igazi, ugyanis leülepszik a gyomorban, minta homok. Igen nehezen emészthető.
2010. febr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha lehet ne adj neki semilyen csontot.Remélhetőleg nem történt semmi komoly,ha hány vagy megy a hasa rögtön vidd dokihoz,mert kilyukadhatott a gyomra!
2010. febr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell festeni az ördögöt. A csirke csontok közül a comb és a szárny csontjai veszélyesek, a többi nem. A csirkeláb is puha csont, nem okoz gondot. Elég ritka az, hogy nagy bajt okoz a csont, nem a gyomor, hanem a nyelőcső szokott kilyukadni, ha hirtelen nyeli a kutya és nem rágja szét. Kölyökkutyának fontos a puha porcos csont (lapockacsont) a csontozat és fogazat kialakulásához. Kemény marhalábszár és combcsont rágcsálása a harapás erősítéséhez jó. Felnőtt, főleg idős kutyánál nem ajánlott a sok csont, mert székrekedést okoz.
2010. febr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!