Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen sovány a kutyám?

Miért ilyen sovány a kutyám?

Figyelt kérdés

Premiumminőségű tápot kap, lassan már a dupláját az előírt adagnak, mégis 30-35 kg helyett 20-25kg és úgy néz ki, mintha éheztetném, elhanyagolnám. Egy az egy táp, amitől nem megy a hasa, de nem is hízik. Egyébként nagyon beteges is, az orvos szerint azért, mert ilyen sovány.


Most vettem neki hentesnél disznó szívet, májat, szalonnának valót meg csontos húst, disznófarkat, bőrt, mindenből 1-1 kilót, meg az állatorvos tanácsára kap főzve disznóvért. Ha ahhoz hozzáfőzöm amit vettem és a táp mellé kap, vajon fog hízni?



2015. jan. 28. 14:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy férges?
2015. jan. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Én inkább adnék neki minden nap némi zsírt, bőrt, tepertőt vagy hájat. A zsírt tudja a kutya a legjobban hasznosítani, attól tudnak a leginkább hízni is.
2015. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Vérvizsgálatot csináltattál? Nem lehet, hogy valami lappangó nyavalyája van, azért fogy?

Adhatnál neki egy darabig valami élőflórás cuccot, pl. Probicol-H-t, vagy akár kaukázusi kefirt. Ha ilyen érzékeny a gyomra, az talán picit helyretenné.

Főzz neki rizst. Ha fosásra hajlamos, a zsíros kaják nem biztos, hogy használnak.

2015. jan. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem férges, és szervi baja sincs, már giardiára és az összes lehetséges emésztőszervi betegségre csináltak nála tesztet még a fajtamentőknél. Németországban éltem korábban, az ottani doberman fajtamentéstől hoztam el, náluk is ilyen volt, ők jöttek rá, hogy csak a Josera Economytól nem megy a hasa.


Már próbáltam neki disznó és libazsírt is tenni a tápjára, az eredmény nyálkás sárga széklet, ugyanez a disznó, liba és kacsatepertőtől is.

Csirkeallergiája van, azt tudom, de a házi szárnyastől nincs baja, meg főtt disznó, marha és vadhúst is kap, attól sincs baja, de eddig ezeket csak 1-2 hetente egyszer kapta, nem akarom megterhellni a gyomrát.

Most mondta az eggyik ismerősöm, hogy ő télen főz levest a kutyájának és attól meghízik, úgyhogy úgy vagyok, kipróbálom. Szerintetek jó lessz?

2015. jan. 28. 14:22
 5/21 anonim ***** válasza:
Tudom hogy ilyenkor nincs kullancs de ősszel meg volt. Lehet hogy megcsipte egy erosen fertőzött kullancs(ismerősöm kutyája is igy jart) es az a kullancs atrakta a kutyára a betegséget. Nagyon durva fertőzéseket hordozhatnak . Lehet hogy lime kor vagy isten tudja hany 100 betegség van meg ....
2015. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
mert nem eteted b-zd meg
2015. jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
am lehet hogy gelesztás
2015. jan. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%
Ha ősszel megcsípte volna egy kullancs hidd el, már régen meghalt volna.
2015. jan. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
0%
Lehet, hogy túl egyoldalúan eteted! Próbálj meg több házi kosztot adni neki, a kutyáknak jó a táp mellé zöldséget, kenyérhéjat tenni. Az én kutyám általában fél adag tápot és valami maradékot kap. Semmi baja nincs, a szőre fényes.
2015. jan. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Házi kosztotbiztosan nem fog kapni, lehet, rövid távon nem lenne tőle baja, de a kutyáknak nincs szügsége fűszerekre és gabonára sem nagyon. A táphoz szokott kecsketejet, kefirt vagy túrót kapni heti egyszer, egy nap nem tápot hanem húst kapnak. Mellette van egy másik kutyám, ő teljesen jó bőrben van ugyanilyen koszt mellett, az is dobi.
2015. jan. 28. 14:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!