Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Korom Gábor vagy Cesar Millan?...

Korom Gábor vagy Cesar Millan? Nektek ki tűnik hitelesebbnek, és miért?

Figyelt kérdés
2015. jan. 30. 12:42
1 2 3 4 5
 1/45 sippara ***** válasza:
50%
Korom Gábor hogy került ebbe a kérdésbe? :D :D :D
2015. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
25%
Inkább KG. Ő legalább nem agyon vágott műsorokat mutat be, ahol gyakorlatilag egy több hetes nevelést, szocializációt rak bele 20 percbe. És nem is mond annyi baromságot sem...
2015. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
55%
Egyik sem. Mindkettő mond/tesz jó dolgokat is, és rosszakat is. Sosem nevelném csak az egyikőjük szerint a kutyámat. Lényegében mindkettő a ledomináláson alapul, így, vagy úgy.
2015. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Korom Gáborral láttam videót, ahol egy gyereket támadó kutyáról nyilatkozott, ez az: https://www.youtube.com/watch?v=Do1SUxzkCsc

Nekem voltak olyan részek, ami egyáltalán nem tetszett a mondandójában, pl. hogy nem tud együtt érezni a kutyával.

Cesar Millannak a könyvét olvastam, ahol két az hiszem dogo canario keverékről ír, akik egy nőt megöltek. Ő magához akarta venni rehabiliációra az egyik kutyát. Nekem ez szimpatikusabb, tökösebb viselkedés, csak kíváncsi voltam több véleményre is.

2015. jan. 30. 12:48
 5/45 anonim ***** válasza:
64%
Második válaszoló vagyok. Én is, mint sokan, a kevert módszerre esküszök. A tükör módszerből tudtam hasznosítani dolgokat, persze voltak olyanok is, amikkel nem értek egyet vagy a jelenlegi kutyáimhoz nem tudom használni. De CM-től az ég világon semmit sem tudtam átvenni. A műsoraitól a falnak megyek, annyi marhaságot hord össze bennük.
2015. jan. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
62%
Is-is, meg sem-sem, de inkább Cesar Millan. Mindkettő kicsit pénzszagú, de Cesar hitelesebb számomra.
2015. jan. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
84%

Én jártam tükörsuliba, ez az ordítozós tiltás nekem marhára nem jött be. Próbálkoztam, de konkrétan hülyének néztek a kutyáim, meg körberöhögtek:D

A nyugodt, határozott, halk tiltás, majd dicséret, jobban bejött.

2015. jan. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek úgy gondolják, egy darab problémás eb bemutatása és annak megoldás már minden ugyanolyan problémára megoldás. Holott , ha a probléma ugyanaz is, egy másik kutya nem egyenlő a bemutatott kutyával.

Közhely...ahány kutya, annyiféle.

2015. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
80%

Ha már választani kell, akkor Korom Gábor. Miért? Mert azokban a videókban, amit láttam, nem úgy kezelte az agresszív kutyákat, hogy fojtót rakott rájuk és hasba sarkazta őket. Hanem póráz nélkül, hanggal, testtartással "dominálta le" a kutyákat.


De én is a kevert módszerekre esküszöm :) Ha már az ismertebb neveknél tartunk, ott van a nyávogós Victoria Stilwell is, aki ugyan már a túlságosan finomkodó véglet, mégis olyan módszereket mutat be, amik biztonságosak, egy kevésbé gyakorlott gazdi is alkalmazni tudja őket.


Szerintem mindhárom kiképzőnek vannak olyan dolgai, amiket érdemes beemelni a kutyanevelésbe. Cesarnél főleg az tetszik, hogy a kutya mozgatását, energiáinak levezetését hangsúlyozza. Korom Gábornál az tetszik, ahogy rögtön reagál a kutya jelzéseire, lefegyelmezi, de utána rögtön jön a dicséret. Victoriánál meg az tetszik, hogy a pozitív viselkedést erősíti meg és a rosszat nem erővel gátolja meg, hanem rengeteg türelemmel megmutatja a kutyának, hogy helyette milyen másik viselkedést vár el. (Igen, nagyon lassú a módszere, de sokkal biztonságosabb mint a két úriemberé.)

2015. jan. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
33%
CM-től szétkaparom az agyam, annyi marhasággal vannak tele a műsorai, szóval inkább KG.
2015. jan. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!