Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Korom Gábor vagy Cesar Millan?...

Korom Gábor vagy Cesar Millan? Nektek ki tűnik hitelesebbnek, és miért?

Figyelt kérdés
2015. jan. 30. 12:42
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Utolsó, a műsoros állításod szerintem nem igaz, de javíts ki, ha tévedek. Tudtommal a Neveletlenek talán 2009 óta ment az mtv-n, míg a Csodálatos kutyadoki 2004-ben indult.
2015. jan. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
Hopp, már nem utolsó, 27-es.
2015. jan. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
83%

KG, egy öntelt nagyképű ember, akiben a szakmai alázat a nullával egyenlő. Aki nyilvánosan ki meri jelenteni azt, hogy amit addig tanult, azt legszivesebben elfelejtené??? Elfelejtené azokat a mai napig nagy kutyásokat, akik annak idején segitettek neki abban felkészülni, hogy egy válogatott csapat tagja legyen???? Aki az egyik legnagyobb magyar kutyás tanitásait szóhasználatait a magáénak mondja???


A módszerekkel az égadta egy világon semmi probléma nincsen. Azzal van a baj, hogy átmossák az emberek agyát, és beléjük van sulykolva, hogy önállótlanok, és minden problémára (ami önmagában nem is biztos, hogy probléma) csak egy 50 ezer tanfolyam lehet a megoldás, amit egy cuki 3 kutyás már 3 tanfolyamot kijárt 20 éves kiképző fog megoldani!!!!!! na ez itt a hatalmas probléma.

2015. jan. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Azt a roh@d.t...

Most áldom magam amiért felelőtlen gazdi módjára nem vittem kutyasuliba a problémás kutyámat :D Ja de, voltunk szocializációs, de az nem tükör suli volt, hanem Alfa, de inkább hagyjuk... :D


"KG személyesen tett már tönkre olyan szinten kutyát a show kedvéért, hogy azóta is komoly szakemberek rehabozzák - pedig az eset előtt semmi baja nem volt. "

Meséééélj!

Milyen kutya? Fajta, kor, probléma? Mit csinált vele?

És ne mondd hogy nem írhatod le, mert egyrészt akkor csak üres vagdalkozás marad amit írtál, másrészt meg szerintem mindenki kíváncsi lett :)


(Addig csinálok egy kis pattogatott kukoricát :D)

2015. jan. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
*szocializáción akart lenni (És azóta 95%-ban rendbe tettem a kutyát).
2015. jan. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
73%

"És ne mondd hogy nem írhatod le, mert egyrészt akkor csak üres vagdalkozás marad amit írtál, másrészt meg szerintem mindenki kíváncsi lett :) "

Amennyire én tudom, a kutya gazdája nem akar belekeveredni semmilyen szinten semmilyen balhéba, úgyhogy róla nem hiszem, hogy meg fogsz tudni részleteket. Ez van :)

2015. jan. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 ödi2 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. Nem fogok konkrét hibákat vagy eseteket írni,egész egyszerűen azért,mert nincs értelme. Ahogy leírtam a fő probléma az,h sablonok közé próbáljuk szorítani a kutyák viselkedését és nem az az első,h a személyiségéhez,habitusához igazítsuk a nevelését.

Ahogy a tükörsulival kapcsolatban leírtam az unokahugomon át tapasztaltakat,nagyon jó benyomást nem szerzett nálam a módszer,irtózatosan mérges voltam. A malinak,amit hihetetlenül rosszul kezeltek,abban három hétben,teljesen újra kellett a személyiségét építenem. Ha valaki ismeri egy mali természetét,akkor eszébe nem jutna ilyen módszereket alkalmazi vele szemben. Az én hibám volt,hagytam huginak,h keressen egy jó nevű sulit és mivel sokat és jól reklámozták magukat,ráhagytam. Miután hazajöttem és helyrehoztam a károkat,elmentem egy találkozóra,fórumra. Végighallgattam és eltűnt minden dühöm. Hogy miért? Egész egyszerűen azért,mert annyira másként látjuk a dolgokat,h vitának nincs értelme...

CM egészen más tészta,többször leírtam már,vannak vitatható módszerei és eltér a gondolkodásunk,de rehabja a kutyákkal,zseniális. És ez tény.

Olyan szinten elkötelezett,h csak elismeréssel lehet szólni róla. Két show műsorát láttam,jól szórakoztam rajta,de mikor a kiképző központ vendége volt,akkor egy vérprofi,szakmailag kikezdhetetlen fickó volt.

Olyan neveket írhatnék ide,akik nemzetközileg elismertek,de csak szakmai körökben és azon belül is hadikutyákkal kapcsolatban,h még a neten sem igen akadni rájuk,esetleg a "hívó" jelére ha rendvédelmis vagy...

Legyen elég annyi,h van elég szakmai rálátásom ezekre a módszerekre és megtudom ítélni a hasznosságát.

Nem az egyik jobb vagy a másik rosszabb,mert mindegyiknek lehet bizonyos helyzetekben jó eredménye. A testreszabás a lényeg,mely a kutyához igazodik.

Nem tetszik az egyik,akkor keress megfelelőbbet. De a legjobb az ha sok módszer közül a PROBLÉMÁHOZ keresel egy számodra szimpatikus megoldást. Lehet,h egy másik problémát pedig éppen egy nyugdíjas vadász segít megoldani vagy egy 78 éves pásztor bácsi...:-) Számomra ők az igazi mesterek... :-)

2015. jan. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok választ, tanulságos volt a különböző nézőpontokat olvasni. Azt hiszem, a tanulság az, hogy egy módszert sem szabad vak módon követni, mindig nyitni kell az új dolgok felé.
2015. jan. 30. 19:32
 39/45 anonim ***** válasza:
Így van :) Minden problémám ellenére én is vettem át technikát a tükrösöktől (na nem mintha ők találták volna fel, de ők használják rendszeresen, és tőlük hallottam róla), bár mondjuk módosítva, hogy tényleg használjon :D A begyöpösödés senkinek nem tesz jót.
2015. jan. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Akumi, neked külön köszönöm a hosszú privát üzenetet, nagyon érdekes dolgokat írtál. Lehet, hogy egyszer megnézek egy ilyen iskolát, már csak a kíváncsiság miatt.
2015. jan. 30. 19:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!