Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Korom Gábor vagy Cesar Millan?...

Korom Gábor vagy Cesar Millan? Nektek ki tűnik hitelesebbnek, és miért?

Figyelt kérdés
2015. jan. 30. 12:42
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
Nincs mit, legalább kicsit kiadtam a dühömet :D
2015. jan. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 sippara ***** válasza:
Akumi teljesen jól leírta, a kutya gazdája szeretné, ha a kilétét kutyástul jótékony homály fedné :)
2015. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
51%

Áldom az eszem és megérzésem, hogy annak idején, amikor hozzánk került a kutyánk nem vittem semmilyen "neveldébe".

Felneveltem két kölyköt, hát egy kutyával már csak elbírok?


Erősen vakaróztam rajta, de mivel szépen haladtam a nevelése terén, úgy gondoltam, hogy ha még egy egészséges és alapvetően jó genetikával, idegrendszerrel működő kutyával sem bírok, akkor nekem nem való kutya.


Jan Fennel könyveivel kezdtem és az alapvetést ő adta nekem, aztán olvastam, néztem CM-et is, illetve nagyon sok egyéb más helyen is kutakodtam. (KM-ről ugyan tudom, hogy kicsoda de semmilyen fórumon nem néztem utána.)

2015. febr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
91%

Azért vicces, hogy egy-két kutyát hoztok fel példának, hogy azt aztán egy életre és romokba és borzasztó.... Tudod, hány kutya oktatódik egy-egy átlagos tükör iskolán egy évben? Több mint 100.


Amúgy a kérdésedre a válasz. Mind a kettő jó szakember és szuggeszív személyiségű showman.

És ez utóbbi amiből megélnek. Hasonlóan magas szaktudású kiképző nagyon sok van.

2015. febr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
74%

Nekem első látásra nem volt ok bajom se Korom Gáborral se a tüköriskolával. Az egy dolog hogy a módszerrel nem tudok teljesen egyetérteni.De vannak olyan dolgok amiket a mód szerel kapcsolatban teljes mértékben elítélek.

Szerintetek ez normális?

[link]

Én egyáltalán nem tartom annak!

Magában a módszerben vannak hasznos dolgok de ezeket már nagymamám is használta a spánieljei nevelésénél. Nekem ez egy kicsit zavaros mitől is olyan nagyon újító ez.

És tudom ez egy különleges est lehetett de akkor is erre nincs mentség.És nem vagyok Etológus de a kutya szemlátomást semennyire nem volt agresszív ez idő alatt. Még rossz szakemberek is alapvető tanuláselmélettel tisztában vannak! Pl. a büntetés - jutalmazás csak akkor használható, ha tudunk jól időzíteni. És ha olyan különleges eset volt is mért nem maga Korom Gábor rendezte le miért "küldött" egy csapat embert akiknek nincs garantálva a biztonsága ha az a kutya tényleg olyan agresszív? Na mindegy hagyjuk nem akarom ezt tovább fojtatni.

Cesar módszeréből nem látni sokat ugye mégis csak egy tévé show-ról beszélünk és míg Korom Gábor inkább "oktató" és tényleg vannak jó dolgai, addig Ceasar inkább egy kutya pszichológus és bár a tévéműsorból sokat nem sajátíthatunk el tanulási téren annál inkább több dolgot tudtunk meg a kutya viselkedéséről. És igen neki is vannak számomra nem egyértelmű dolgai de az előadásai nagyon jók csak ajánlani tudom. https://www.youtube.com/watch?v=Wobx7gq8Ddg

Szerintem ég és föld a két személy Nekem Korom úr túl sok.

Ceasar sokkal emberibb és elfogadhatóbb személyiség de én inkább mondanám etológusnak mint kutyaoktatónak.

Szerintem amíg ismered a kutyát és szükségleteit és harmóniában tudsz vele élni addig mindegy milyen mód szerel tanítottad Lehet hogy Korom úr egy elismert szakember de nekem néha olyan érzésem van mintha csak egy jól eladható műsort akarna semmi többet.Míg Ceasart sokkal inkább látom egy nyugodt energiát közvetítő valódi falkavezérnek csakhogy erre nem mindenki képes.

2016. jan. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!