Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Korom Gábor vagy Cesar Millan?...

Korom Gábor vagy Cesar Millan? Nektek ki tűnik hitelesebbnek, és miért?

Figyelt kérdés
2015. jan. 30. 12:42
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

Mikor előszőr "nekiáll" az ember kutyát nevelni végigolvas, néz, böngész minden lehetséges kutya neveléssel kapcsolatos dolgot.


Több kiló papírt olvastam magam is mert nagyon szkeptikus ember vagyok.

Ha valaki értő módon olvas nem fog problémát okozni és nem biztos, hogy leteszi a garast egy bizonyos személy mellett, hanem uram bocsá' elsősorban a kutya természetét figyelembe véve neveli az ebét.


Hiteles mindig az a módszer (elegy), ami kompromisszumok nélkül is kiválóan alkalmazható a TE kutyádnál:)


A kutyám 5 éves előtte még nem volt, de merem állítani, hogy folyton tanulok.

2015. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 sippara ***** válasza:
47%
KG egy idegbeteg, istenkomplexusos showman, és akkor most marha finom voltam. CM számomra érthetőbb, és nagyon is érti a dolgát - persze, ködösen fogalmaz itt-ott, de ha az ember egyszer ráérez a dologra, onnantól érthető.
2015. jan. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 SzMHZs ***** válasza:
100%

Korom Gábor stand-up comedy-nek elment számomra, Cesar-nál meg, mivel tv-műsor, nem látjuk a dolgokat egészében.

Nekem is a kevert módszer jött be, nem egy séma alapján tanítom, nevelem a kutyát. Innen is, onnan is egy kicsi, meg persze saját kútfő. Eddig bevált, mert bár nem versenyzünk, sportolunk (még) semmit, de a problémáinkat eddig mindig megoldottuk, és a kutya is boldog meg én is :)

2015. jan. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
12%
Sippara!!!A te agyad homályos,olyan beképzelt ósdi paraszt mint te ritka.Ne másokat kritizálj!!!Nézz már tükörbe te gyökér.Itt loholsz már egy pár éve,de egyedüli felfogásod ami a kutyák terén van leirhatatlan!Azt hittem eleinte,hogy 10-en éves gyerek csintevéséről van szó de ma már tudom,egy megrögzött idióta állat vagy,aki azt nézi kibe mikor rughat bele.meg kell nézni mindkét emlitett személy videóját és utánna irni róla véleményt!!
2015. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
66%
Nekem Cesar Millan magatartása, viselkedése szimpatikusabb! Évekig néztem a műsorait, a kialakult kép róla abszolút pozitív.
2015. jan. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 sippara ***** válasza:
100%
Az említett személyről nagyon megbízható forrásból származó ismereteim vannak arról, mit és hogyan is csinál igazából kutyákkal. Jó videót a világ legszarabb kiképzője is képes készíteni, meg profi csapat nélkül is. A kutyázáshoz való hozzáállásom viszont nem egyedi - bár sajnos kétségkívül ritka.
2015. jan. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
Na mesélj! Mi és hogyan csinál igazából?
2015. jan. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
87%

CM, nyilván.

Már a számlálatlanadik tükörmódszeres kutyát javítom, amivel nem tudtak/akartak mit kezdeni, és mivel Korom vallja magát a módszer atyjának, ezért sorry, de ez alapján ítélem meg a szaktudását.

Cesar Millantól pedig egy egész szemléletváltást sikerült magamban véghezvinnem, és azóta nagyságrendekkel jobban megértem a kutyákat, mint előtte. Ráadásul ő tele van halálra ítélt mentett kutyákkal, Korom meg egyszer járt a Noéban, akkor is a tévé kedvéért.

Szóval nyilván showman CM is, de ha nem lenne az, a mai napig nem tudnánk, hogy létezik. A marketing fontos, csak az a nem mindegy, hogy mellette amúgy a kutyákért csináljuk az egészet, vagy a pénzért. Amúgy semmi bajom nincs azzal, ha valaki ebből gazdagszik meg, amíg nem a kutyák isszák meg a levét. Korom meg intézményesítette és franchise-ban árulja, hogy majd csak két tanfolyam után tudd tiltani a kutyádat, akkor is, ha amúgy a mindennapi életed is kínszenvedés vele. Mi ez, ha nem beleszarás a kutyába és a gazdába egyaránt?

2015. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 sippara ***** válasza:
82%
Maradjunk abban, hogy olyan dolgokat és úgy csinál a "poén" és a show kedvéért kutyákkal, amiért mindkét kezét letépném és a hátába állítanám nézőként is, nem hogy a kutya gazdájaként. A számtalan iideggyengének kikiáltott, százezer forint után is élhetetlen kutyát, és az akakumi által vázolt problémákat ne is említsük.
2015. jan. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 ödi2 ***** válasza:
100%

Mindkét módszert ismerem,KG módszere SZÁMOMRA nem alkalmazható,nagyon távol áll tőlem.

CM módszerei vitathatók,magam részéről a rehabilitációs megoldásai tetszenek,mert használhatók,gyakorlatban beváltak. Az igaz,h nem laikusnak,hanem hozzáértő szakembernek kell lenni egy ilyen rehabilitációs program eredményes kivitelezéséhez. Aki kicsit is foglalkozott rehabilitációval,nagyon problémás kutyákkal,akkor az mindegyik ezt mondja.


Magam részéről Fennel módszerei,nem is jó szó ez,inkább megértô pszichológiának nevezném,ami követendő.


Azt kell tudomásul venni,h senkisem lesz tökéletes módszer kifejlesztője,mert minden kutya más és más személyiség. Amelyik megoldás jó egyiknél,halott téma másiknál... Ez van...


Amúgy egy személyes megjegyzésem lenne a kérdéssel kapcsolatban.

Ég és föld a két úriember. Találkoztam mindkettővel személyesen is. CM kisugárzása és elhivatottsága megkérdőjelezhetetlen. Ez tény. Korom úr,számomra csak kérdéseket vet fel. Még mielőtt bárki nekem támadna ezen sorok miatt... Unokahúgom 16 évesen vitte kiváló vérvonalú maliját tükörsuliba./tőlem kapta,belga tenyészetből/ A tükörsuliban 3!!! Hét alatt a hiperaktív és tettrekész kutyából,egy bizonytalan és önnálótlan valamit hoztak össze... Két hónapnyi foglalkozásomba került helyrehozni. Szóval erről,ennyit.


Ez a SAJÁT véleményem a kérdéssel kapcsolatban,senkit sem akarok megbántani,sem meggyôzni.

2015. jan. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!