Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Korom Gábor vagy Cesar Millan?...

Korom Gábor vagy Cesar Millan? Nektek ki tűnik hitelesebbnek, és miért?

Figyelt kérdés
2015. jan. 30. 12:42
1 2 3 4 5
 21/45 SzMHZs ***** válasza:
51%
Korom Gáborról még annyit: egy jó ismerősöm elment az előadására és az utána tanácsadásra felajánlott időben odament hozzá és tanácsot, segítséget kért a kutyája szeparációs szorongására, valamint egyéb problémáikra. Erre a 2 óra tömény önistenítés után az úriember a vállát vonogatta, mondván, hogy nem tud segíteni, mert előbb utóbb minden módszer hasztalan lesz, eleinte segít, de utána ugyanúgy hozzászokik a kutya az adott módszerhez, változásokhoz. Akkor hogy is van ez?
2015. jan. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem is sokkal komolyabb Cesar Millan, bár nekem ő sem tökéletes, de több jó megoldása van. Sippara, akumi, ödi2, tudnátok mesélni konkrét eseteket? Mi az, amivel olyan nagyot hibázott Korom Gábor? A saját kaukázusiját azért elég jól megnevelte, de ez csak egy kutya.
2015. jan. 30. 16:03
 23/45 anonim ***** válasza:
51%
Cesar egyértelműen profi, őt próbálja majmolni KG.
2015. jan. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%
Én nem beszéltem vele, meg nem láttam kutyával dolgozni, csak annyit tudok, amit az előadásán elmondott meg a tévéműsorában mutatott, az alapján meg nem kezdenék vagdalkozásba. Benyomásaim vannak, hallok megbízható helyekről dolgokat, és azok alapján meg is van a véleményem, de ennyi alapján nyilvánosan nem tudom kijelenteni, hogy ő hol és mit hibázott, mert nem ismerem a teljes képet. Egyszerűen csak a végeredmény nem tetszik, meg a hozzáállása. A módszeréről meg elcseszett tükrös kutyákról tudnék mesélni órákat, de ha a személyére vagy kíváncsi, akkor nem én vagyok az embered :)
2015. jan. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
Akumi, szívesen hallgatnék a módszerről is tapasztalatokat!
2015. jan. 30. 16:51
 26/45 anonim ***** válasza:
Én meg CM-ről nem tudok mit mondani, mert csak egy műsoron keresztül látom. Azt a műsort mondjuk nem igazán bírom megnézni, annyira show meg látvány meg parasztvakítás. Viszont ez Cesarrol sokat nem árul el, én a KG műsorának a körítésétől is falnak megyek, de tudom, hogy azon keresztül azért nem ő jön át. Amúgy én elég rendesen benne vagyok a tükörmóccer című dologban, de nagy fanja így sem vagyok, sőt, kicsit nehéz elviselni a stílusát, és ha lehet akkor inkább kerülöm. Azt viszont tisztelem benne, hogy még mindig folyamatosan ötletel, kísérletezik, hogy min hogy lehet változtatni a módszeren belül.
2015. jan. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
62%

KG sokkal régebb óta dolgozik, mint CM. Előbb volt műsora is, így hülyeség azt mondani, hogy majmol. És tudtommal ő egykor munkakutyás volt, még terjedt is az a fotó fb-on, ahol áll az akkori magyar csapat közepén az egyik vb-n vagy eb-n.

A tükör módszer sokaknak segített, nekem összességében szimpatikus. CM szintén sok embernek segít, nekem még sem tetszik, nem tudok vele azonosulni, nem is értek egyet azzal, amit mond és amit tesz. De ez van, mások vagyunk, más emberek, irányzatok állnak hozzánk közelebb. Minden módszernek van létjogosultsága, hisz mindegyik segít bizonyos esetekben. Én összességében örülök, hogy ennyi módszer van, így legalább mindenki megtalálja a magának valót. Hogy ki a jobb? Ez egyén függő, akivel jobban tudunk azonosulni, aki többet segít nekünk. Fölösleges itt pocskondiázni meg név nélkül dobálózni ködös utalásokkal, mind a két oldalról, ha egyszer azt, amit tesznek, jól csinálják.

2015. jan. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
76%

Magáról a tükör módszerről nekem is vannak tapasztalataim. Oviba is oda jártunk már, már ott nem tetszett, hogy tizenévesek vezetik a foglalkozásokat ( a segítők..). Kérdezés nélkül nyúlkáltak a kutyámhoz (rottweiler), aki addig egy teljesen nyílt kutya volt. De mivel az emberek többsége, akikhez odament szimatolni, ismerkedni, azonnal rányúltak, rosszul, felülről, amitől a kutyám megijedt. Ki akartam hívni a szituból, hiszen figyeltem őt, mikor is rámszólt az oktató, hogy ne figyeljem a kutyámat, ezért vannak ott a segítők. (HÖ????)

Kb. 3szor voltunk az oviban, de aztán meguntuk ezt a hozzáállást, fejetlenség volt az egész.


Na de aztán úgy gondoltuk, csak elmegyünk a tanfolyamra, hiszen ott már az oktató tartja majd az órát, meg mindig ugyanazok lesznek, csak jobb lesz. Hát nem lett, sőt! Nagyon sokat tudnék mesélni, de nagyvonalakban ezek voltak a problémák: 4, azaz négy rottweiler volt a csoportban (az én kanom, a szuka tesója, egy másik kan, akivel már jártak egy tanfolyamra előtte, de akartak mégegyet, és egy kb. egy éves totál antiszoc kan). A 3 kanra azonnal rátették a szájkosarat, amitől azonnal be is feszült mind. Az enyémen addig sose volt, így nem is érette a dolgot, meg mi se. Volt még pár golden, meg egy idióta boxer, aki mindenkinek pózolt, meg rohadt pofátlan volt. A goldenek mindig azt csináltak, amit akartak, ha kiütötték az ember lábát, az akkor is cuki volt. A rotik kb. meg se mozdulhattak. Mikor az enyém tesója játszani akart az enyémmel, mindkettőt orrbavágták. A szuka annyira megijedt, hogy bebújt a párom lába közé, mire újra orrbavágták! Abszolút semmit, de semmit nem csinálhattak, mindenért ment az orrbavágás, palackdobálás. Na erre rájött még az, hogy kb. a 3. foglalkozástól kezdve kinyílt az egy éves antiszoc kan pofája és ment neki az összes a kutyának. Az enyémnek kb. négyszer, mire az enyém utána már azonnal morgott rá, ha meglátta, na meg mert a másik folyton méregette... Ebből azt hozták ki, hogy az én kutyám a hibás, mert először is azért ment neki a másik, mert az enyém ránézett. (MI??????) (csak így zárójelben jegyzem meg, esélye nem volt ránézni, mert velem gyakorolt a pályán, na mindegy). Ezek után a 3 kan kiadták egy-egy segítőnek (én hülye, soha többet senkinek nem adom ki a kezemből!!). Az enyémet egy 15-16 éves lánynak, a többit is kb. ilyen korúaknak. Az antiszoc rotit többször megpróbálták kizárni a csop.ból. Ez mit jelent? Mint az idióták, kergették a köves flakonnal, mire a roti ráfordult a segítőre. Persze kosár volt rajta, mert egyébként szerintem a közelükbe se mernének menni ezeknek a kutyáknak!

Rángatták őket jobbra, balra, az enyém is totál be volt feszülve, dehát akkor még úgy voltam vele, biztosan nem gond, hát értenek ők hozzá! (ahhoz legalábbis, hogy elcsesszék, így utólag már tudom). Na még tudnék sokat mesélni, de így is hosszúra sikerült. A lényeg, hogy totál el lett cseszve a kutyámmal a kapcsolatunk, utáltam a kutyát, ő is engem. Aztán szerencsére vége lett a tanfolyamnak (tényleg nem értem miért nem hagytuk ott már hamarabb...) és én ott álltam egy kamasz kan rotival, aki totál nem hallgat rám, akit utálok és nem tudtam mihez kezdjek. Ja igen, hozzátartozik még a sztorihoz, hogy folyamatosan azt kaptam, hogy a kutyám meg fog enni, a fejemre fog nőni, folyamatosan le kellett dominálni és pont ezzel rontottam el a legjobban.... így utólag már tudom. Szóval, beszéltem a tenyésztővel és végül ő terelt a helyes irányba. Azóta nagyon szeretem a kutyámat, ő is engem, nagyon jó lett a kapcsolatunk. De ha azt nézzük , hogy hol lennénk már, ha normális suliba megyünk (vagy épp nem megyünk egybe se), akkor bizony nagyon mérges tudok lenni! Gyakorlatilag a totál mínuszról indultam, hála az iskolának.


Én nem mondom, hogy maga a módszer rossz, de hogy ezen a sulin azt se tudták mit csinálnak, az biztos és ez elég szomorú! Akkor egyébként az összes rotis otthagyta a sulit, mind "sérült" valamilyen szinten.


És nem akarok senki ellen beszélni, egyszerűen csak ezt tapasztaltam.

2015. jan. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
Nem akarok parasztgyalázatot, elküldöm privátban :D
2015. jan. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 sippara ***** válasza:
82%
Amíg jól csinálják, addig nincs is gond. De amikor problémá, esetleg épp náluk sérült kutyák ömlenek ki a sulikból, az már igenis probléma. Körül lett járva ezer oldalról a tükör, én továbbra is azt látom, hogy CSAK annak jó, akinek van egy szinte magától működni akaró kutyája, és mmellé annyi agya, hogy nem vennék fel a mekibe sültkrumplinak. Ha a kutya problémás, vagy egyszerűen csak nem eléggé kajás, rögtön elfogyott a tudomány, és jön az, hogy a kutya idegi problémás, vagy egyszerűen végigjáratnak két-három tanfolyamot, amiknek a végén ugyan ugyanúgy nem működik a kutya, de gazdi már annyit perkált, hogy ciki lenne bevallani. És ezek még mindig a jobbik esetek, KG személyesen tett már tönkre olyan szinten kutyát a show kedvéért, hogy azóta is komoly szakemberek rehabozzák - pedig az eset előtt semmi baja nem volt. Nyilván a nagy számok törvénye alapján lehetnek jó tükrös oktatók, de ahol a módszer ennyire egysíkú, és a vezér ennyire el van szállva magától, ott nagy átlagban nem a kutya lesz a lényeg.
2015. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!