Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tervezzünk kutyát 10-15...

Hogy tervezzünk kutyát 10-15 évre?

Figyelt kérdés
Ha valaki kutyát akar venni, akkor sokszor felteszik neki a kérdést, hogy "Tudod biztosítani neki ezt és ezt 10-15 évig?" Egy kutyát egy életre választunk, de miért nem tudjátok elfogadni, hogy vannak helyzetek, amikor a kutyát sajnos nem tudják az emberek magukkal vinni? Muszáj beléjük rúgni egy ilyen nehéz döntés miatt? Ha valakinek oda kell adnia valamiért a kutyáját másnak, akkor is ez a helyzet, ugyanúgy le van "ordítva".

2015. jan. 31. 15:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%
Mióta kutyám van, albérletben lakom, ez akárhogy számolom, 9 évet jelent. Azóta hatszor költöztem, egy kivételével mindig albérletbe, a jelenlegi albiba meg már két kutyával jöttem. Nagyon egyszerűen oldottam meg a dolgot: nem költöztem olyan helyre, ahova nem jöhet kutya. Ideiglenesen talán megtenném, ha nagy szarban lennék, de akkor éjjel-nappal azon dolgoznék, hogy átköltözhessek egy olyan helyre, ahova jöhetnek a kutyák. Külföldön is élnek emberek kutyával, kétlem, hogy ne lehetne olyan albérletet találni, ahova mehetnek, főleg hogy nálunk nyugatabbra sokkal jobb a kutyatartási kultúra, elfogadottabb kutyát tartani, mint itthon.
2015. jan. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Ősszel költözöm másik országba. A párom korábban megy ki és ismerősnél fog lakni addig, amíg nem talál olyan lakást, ahová mehet a kutya is. És nem csak a kutyámat viszem, de a lovamat is, erre varrjál gombot.


Mo-on nem nagy ügy olyan albérletet találni, ahová beengednek kutyát. Ha valakinek fontosabb az, hogy mit mondanak a szomszédok (egy olyan dologról, amibe NINCS beleszólásuk), akkor az illető jobban szereti a szomszédait, mint a kutyáját. Valójában sokszor csak lusták levinni sétálni.


Ezek egytől egyig kifogások, akárcsak a többi: lakásba "nem tudják" vinni, "nem fér el", nem ugat - sokat ugat, túl játékos - nem elég játékos, unalmas, babát várnak, fogja a baromfit - nem fogja a patkányt. Most komolyan...

2015. jan. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőm akart nagyon kutyát,mert sokat van otthon egyedül.Mondtam neki,hogy,de ugye tudod egy kutya 10-15 évre szól. Mondta- persze tudom. Kérdeztem ha költözöl,ha utazol ha gyereked lesz akkor is jó gondját fogod viselni? Hát ha gyereke lesz majd elajándékozzák vagy oda adják nekem (mondván én úgy is szeretem a kutyákat,meg nekem is van),mert gyerek mellé ő kutyát nem.. ha elutazik akkor majd rám bízza addig. Akkor mondtam,rendben akkor ne is vállalj légyszíves kutyát,mert neked nem való!

Nála is pótlék lenne.


Aki már ennyire tudja,hogy bármi kisebb dolognál lepasszolná a kutyáját az jobb is ha nem is vesz.


Valóban nincs lehetetlen csak tehetetlen!!

2015. jan. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
13-as,elég szomorú, hogy így gondolkodik az ismerősöd. Ez elkeserítő!!
2015. febr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon jó barátnőm :( és mindig annyi mindent elmondok a kutyatartásról,hogy nem egyszerű stb meg ugye ne pótléknak vegyük.


Hála Istennek olyan albérletbe költöznek ahová kutya nem mehet.Így tuti nem fog véletlenül sem tartani.


De én úgy vagyok vele,hogy én minden tőlem telhetőt elmondtam neki.Sőt azt is megmondtam,hogy nekem nem fog kelleni a kutyája,mert nem vagyok oda azért a fajtáért.Na meg így tényleg nem lehet kutyát venni,hogy tudja pár év múlva lepasszolja vkinek,mert feleslegessé válik.

Mondjuk anyagilag nem lenne gond,mert jól élnek a párjával,sőt legalább törzskönyves kutyát vennének,mindent megkapna.De amikor szóba hozza,hogy neki kell egy kutya mindig lebeszélem és időnként kénytelen vagyok olyan dolgokat felnagyítani a kutyatartás terén,hogy elmenjen a kedve.Igazából egyszer elég volt azt mondanom a kutyámnak olyan betegsége volt,hogy széthányt,fosott mindent a lakásba a kanapéról is szart kellett vakarni na akkor mondta neki nem kell kutya :D :D Utálja ha a kaki,pisi takarítás szóba kerül. Úgyhogy jó részt ezzel huzakodok elő :D


Tudom az sem szép,hogy a kutyatartást pokolnak mesélem el,de ha ezzel úgy mond meg menthetek egy kutyust,hogy később egy megunt,lepasszolt kutya legyen ám legyen. Mindig mondom gyere át kutyázd ki magad nálunk.Nekünk két Bichonunk van.Vigyük őket sétálni stb.Persze azt már nem.


És sajnos sok a hasonló ember aki ezek ellenére is megveszi a kutyát és később lepasszolja :(

2015. febr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nèzd a jó oldalát, legalább őszinte ès ìgy van esèlyed lebeszèlni róla! Van ennèl rosszabb is, ha fűt-fát megìgèr, aztán hirtelen változik a vèlemènye, amikor már megvan a kutyus.
2015. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

De telibe találtatok! Szintén kutyások vagyunk külföldön. Szerencsére itt mindenki ugyhogy a kezdeti nehézségeken és ügyetlenkedéseinken is csak derültek jókat. Babát várunk és számtalan ismerős kérdezte teljesen evidens módon, hogy a kutyát hová tesszük. Hová tenném? Ostoba emberek ostoba kérdéseik. Ha meg mondod, hogy marad akkor meg fujj meg milyen anya leszel mocsokba meg kutyaszarba viszed a gyereket a szőrről ne is beszéljenek. Undorító primitív gondolkodás. Semmit nem tudnak a kutyákról és annak a neveléséről. Csak rájuk hagyom...gondolod ahogy akarod nekem eben guba.

Anyóspajtás már más kérdéskör lesz neki határozott véleménye van a kutya-lakás-gyerek kombóról. Eddig nem jött. Ezután sem kell 😃 Nyilván nem fogja kibírni...

2015. febr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Utolsó:érdekes, de én is azt vettem észre, hogy most nagy "divat" ez a ha jön a gyerek,megy az állat gondolkodásmód. Honnan jöhetett ez a hülyeség? Én is állatok között nőttem fel meg körülöttem szinte mindenki (kisváros) 25évvel ezelőtt.
2015. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ez a hypermodern városi gondolkodásmód számlájára írható. Annó nagyiméknál nemhogy kutya volt (kinti-benti 2 db) akikkel szuperül jóba voltunk és igen...volt az úgy, hogy pofonnyaltak! Hanem ha ott voltam vagy a tyúkok közt játszottam vagy csibéket babusgattam vagy a malacoknak meséltem meg simogattam őket 😄 nem volt hygenés kézfertőtlenítő a gyümölcsöt meg mosatlanul a fáról esszük a mai napig. Ugyhogy szerintem az oltott kutya ha néha ne adj' Uram megnyalja a gyereket hát nem fogok agyvérzést kapni!

Aztán mindenki attól félti a gyerekét amitől akarja.

2015. febr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!