Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő, aki ivartalanítás...

Tenyésztő, aki ivartalanítás ellen van? Miért?

Figyelt kérdés
Eddig csak olyat hallottam, hogy ivartalanítási kötelezettséggel adja oda a kölyköt, ha csak hobbi célra van, illetve a másik, aki nem foglalkozik ezzel. De most meglepődtem nagyon, hogy egy tenyésztő ivartalanítás ellen van. Erről mi a véleményetek, vagy tapasztalatotok? Ez most rossz vagy jó? Az én szempontomból nem lényeges, mert amúgy sem akartam szaporítani, de meglepődtem. Illetve idővel valszleg én is ivartalaníttatnám a kutyát (kant).
2015. jan. 31. 16:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
21%
Ha annyira jó kutya, meg egyebek, akkor miért adja el? Utána már nem szólhat bele ilyenekbe a tenyésztő, mert már nem az övé a kutya.
2015. jan. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Az is lehet, hogy csak tesztelni akart. Nem tudom, majd kiderül.
2015. jan. 31. 21:53
 13/21 anonim ***** válasza:
76%
Márpedig a tenyésztő beleszólhat, mivel az a kölyök általa született, ezért felelősséggel tartozik érte élete végéig. nemcsak a gazdáknak lehetnek ám elvárásai a tenyésztővel szemben, hanem ez visszafele is működik. Egy 8 hetes kiskutyánál még a legjobb szemű tenyésztő sem tudja biztosan, hogy mivé fejlődik. És nyilván nem tarthatja meg az egész almot.
2015. jan. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
70%
Egy 8-10 hetes kölyökből még bármi lehet. Előre sejteni lehet, de tudni nem, hogy melyik lesz majd kiemelkedően jó közülük. Lehet, hogy egyik se, lehet, hogy több is. De nem biztos, hogy ez az oka az ivartalanítás ellenzésének. Nem mindenki gondolkozik pusztán a logika mentén. Sőt, a legtöbben az érzelmeinkre is gyakran hallgatunk. Lehet, hogy szimplán arról van szó, hogy más okból nem szereti az ivartalanítást.
2015. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Manka68 ***** válasza:
76%

A mi tenyésztőnk is azt kérte, hogy ne ivartalaníttassuk, mégpedig azért, mert nagyon ígéretesnek tartotta. :-)

Remélem, nem rontottuk el. :-)

Majd kiderül...

Kuvaszunk van, ami kihalófélben van, ezért fontos hogy egy "jó" kutya ne essen ki a tenyészthető állományból. Talán a te tenyésztőd is emiatt szeretné hogy ne ivartalanítsd.

És szerintem ez jó. Azt jelenti, jó adottságú kutyád van, amit kár lenne parlagon hagyni. :-)

2015. febr. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Na jó, de ha én nem akarok tenyészkant? Én direkt hobbit szeretnék, mert nem akarok kiállításozni! Akkor mondja, hogy nincs kiskutyája, amit el tud adni nekem. Akkor sem értem.
2015. febr. 1. 09:04
 17/21 anonim ***** válasza:
70%
Én meg a te problémádat nem értem.
2015. febr. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
44%
Én se értem. Neked semmi különös dolgod nem lenne a kannal azon kívül, hogy le kéne szűretni betegségekre. Lehet kiderülne, hogy örökít valamit, akkor pedig mindenképp ki kéne vonnia tenyésztésből. Ha nem akarsz tenyészteni a kanoddal, mondd meg a tenyésztőnek, vagy hozz másik kennelből kiskutyát.
2015. febr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Mit nem értetek ezen? Nem akarok kiállításokra mászkálni. Vagy ilyenkor a tenyésztő vinné el?
2015. febr. 1. 09:22
 20/21 anonim ***** válasza:
77%
Akkor se értem a problémát. Ha nem akarsz, akkor nem mész. Ennyi. Ha ivartalaníttatod, az is a te dolgod. Ettől még a tenyésztőnek lehet más véleménye, elvárása vagy bármi, nem? Vagy zavar, hogy ő más véleményen van? Nem kötelező tőle kutyát venni, ha nem tudtok megállapodni a feltételekben.
2015. febr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!