Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás ellen?

Ivartalanítás ellen?

Figyelt kérdés
Hello, sok kérdést néztem már itt meg, és többen, tényleg szinte bármi baja van a kutyának azonnal azt mondják : ivartalanítsd! "egy kicsit morci a kutyám" ---> ivartalanítás, "ma összemorgott egy másik kutyával" ---> ivartalanítás "úristen tüzel a kutya vagy nem?" ---> ivartalanítsd akkor biztos nem fog... Nem tudom miért jött most ennyire "divatba" az ivartalanítás, hogy aki nem teszi meg az rögtön már rossz gazdi... én utánanéztem, szuka kutyánk van, és egyáltalán nem egy kellemes procedúra se a kutyának, se nekem... előtte nem ehet nem ihat, altatják, utána hányni fog nagy valószínűséggel meg émelyegni, több mint egy hétig gallért kell viselnie, fájni fog neki a kakilás, nem ehet csak mittudomén puha kaját, már ha kikászálódik az altatásból és már nem nyelné le a nyelvét is kb, naponta többször fertötleníteni kell a sebeit, ügyelni minden mozdulatát, nem mehet normálisan sétálni nehogy koszos legyen a sebe, aztán ha egyáltalán elértük azt hogy nem töri le a gallért, akkor mehet a varratszedés, ez egy jó két hetes folyamatos procedúra és fájdalmas a kutyának is... nem mindenki tud kivenni egy hét szabadságot csak azért hogy a kutya sebeit nyalogassa, vagy a kivett szabadságán nem ezzel akar foglalkozni, és nem mellesleg 30 ezer ft-ra rúg... miért nem egyszerübb azt az évi három hetet inkább kibírni szorosabb pórázon? Bezzeg a dobermannok fülét már nem engedik formára vágni meg a farkat csonkolni mert AZ állatkínzás, de ha pl kiveszik a szuka petefészkét az nem. Az senkit sem érdekel hogy milyen hülyén néz ki egy dobermann méteres farokkal és lógó fülekkel például...
2011. márc. 28. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem egy dobermann egyáltalán nem néz ki hülyén méteres farokkal és lógó fülekkel...

És a kutya ivartalanítása sem állatkínzás, sőt!


Neked nagyon buta felfogásod van a dolgokról!

2011. márc. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
44%

1. Fülkupírozás, farokvágás nem tilos (még)

2. Mivel nálunk nincs semmiféle állattartási kultúra, az emberek nem tudnak/akarnak vigyázni a kutyájukra, illetve megnevelni azokat, valamint nagyon sok ivarszervi megbetegedés, daganat megelőzhető vele, akkor miért is baj az ivartalanítás?


Az ivartalanítás ma már rutinműtét. A kutya nem lesz öngyilkos azért mert egy nap nem ehet, az enyémet műtét után két nappal már lelőni se lehetett, így mentünk sétálni. Nem fertőtlenítettem a sebét naponta ezerszer, sőt egyszer sem. Gallér igaz volt rajta, de egyáltalán nem potyogtatott krokodilkönnyeket miatta. Ja és nem mellesleg tele volt a méhe cisztákkal, amiről ugye nekünk fogalmunk sem volt.


Egyébként meg miért sokallsz 30ezer forintot egy műtétre?

A kutya életében ennek többszörösét költöd rá...

2011. márc. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
60%

Persze, végülis a gennyes méhgyulladás, meg az emlőrák sokkal kisebb macera, sőt az még kellemes is nekik!


És egy egészséges kutya ivartalanítása után 3 nappal már olyan, mintha semmi sem történt volna, nem kell erre szabadságot kivenni, csak péntekre, hogy hétvégén még otthon tudj vele maradni. Utána már semmi gond nincs, és nem kell a sebet sem fertőtlenítgetni, sőt semmit sem kell vele csinálni.

2011. márc. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
20%

Jaj de ostoba vagy!


Mi mindketten dolgoztunk mikor a szuka kutyánk ivartalanították.

Péntek délután műtötték, szombaton még kicsit be volt lassulva, de vasárnap már rendesen evett, sétált.

Hétfőn elmentünk dolgozni, addig otthon maradt, mint máskor, semmi baja nem volt, a gallért nem is adtuk rá csak az első pár napban, mivel nem nyalta a sebét.

A varratszedést meg sem érezte és semmi baja nem volt a székletürítéssel sem, hányni sem hányt.


Az meg, hogy betadinozntuk a sebét?

Max. fél-1 perces művelet.

Ha ennyi időt is sajnálsz a kutyádtól, akkor minek tartod?

Házat őrizni?

Vegyél inkább riasztót, azt nem kell simogatni, etetni, gyógyítgatni ha beteg.

2011. márc. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
55%

haha, de tompa vagy :D az én nőstény kutyám azóta kiegyensúlyozottabb, nem álvemhes minden tüzelés után, nem folyik a tej a melléből, és képzeld, hihetetlenül vicces úgy sétáltatni szoros pórázon a saját kutyádat, hogy közben 4 másik kan követ, akik 2 hétig a házad előtt ülnek, és összeszarnak mindent, arról nem is beszélve, hogy a kutyád érzi h szeretné h megugorja valaki.. ha te szexelni akarsz a partnereddel, egyikőtöknek sem esne jól,ha elrángatnának titeket egymás mellől nem?

amúgy a műtét után pár napig elég figyelni a kutyusodra, nem macerás, az enyém 1,5 napig kakilt elég óvatosan, de addig nem is evett sokat, rá 2 hétre meg már vidáman futkározott, a sebe is hamar begyógyult, naponta 1x betadine-nal lekentem és kész... és persze, ha nem fajtatiszta kutyád van, akkor add oda minden jöttmentnek a kölyköket,nem?! drága és törzskönyves kutyákkal is úgy bánik némely tróger, mintha a a kutya tehetne a saját nyomoráról. A dobermann meg nem azért volt csonkolva mert menő, hanem mert munkakutya jellege miatt előny volt, hogy nincs mi leszakadjon, ha ráharap egy másik kutya de mindegy, és amúgy meg az állatorvos megcsinálja, ha mégis csonkolt kutyát akarsz.

2011. márc. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
58%
Én mondjuk nem ivartalanítanám egy állatomat sem.De azért nem ennyi macerával jár az ivartalanítás.A fül és farokcsonkitásról meg annyit, hogy az csak a gazdinak jó mert jobban néz ki tőle a kutya.Azt sem támogatom.Nekem egy szukám vagy egyéb nőstény állatom(pedig volt már elég sok) sem volt rákos, sőt állatorvost is csak akkor láttak, ha oltásra vittem.Vemhes meg maximum akkor volt, ha én akartam.Attól,hogy nincs ivartalanítva nem lesz minden szuka rákos.
2011. márc. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
38%

Az ilyen hozzáállású embernek mint te vagy, kívánom, h éld át milyen az amikor a 10+ éves kutyádat műtik gennyes méhgyulladással. Ugyanis annak ha nincs ivartalanítva egy kutya az esetek nagyon nagy százalékában ez vagy még súlyosabb betegség lesz a vége. Sajnos ilyen világot élünk, h a környezeti hatások a kutyákra is kihatnak.

A felelős állattartáshoz ez hozzátartozik. Nem csak a saját kutyánk érdeke ez, hanem a környezetünkben élő kutyapopulációé is.

Azt nem értem, h tőlünk 200 km-re ezt már megértették. Vajon a schengeni határon ez miért nem jön át? Vagy az itt élő emberek szellemi képességével van a probléma h ezt nem tudják felfogni?

2011. márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 A kérdező kommentje:
ebben csak azt nem értem miért én vagyok az ostoba, és miért nem lehet abban a heti 2x1 hétben kicsit jobban odafigyelni a kutyára, ahelyett hogy felesleges procedúrának tenné ki az ember,a kutyák baromi jól elvoltak az evolúció során úgy is hogy meg volt a méhük meg a heréjük, csak az utóbbi 5 évben kezdett el ez a divat terjedni... mellesleg, igen, tudom sokba kerül a kutya, például a kötelező oltásokat is megkapta, képzeljétek el, az is elég drága volt, félévente én is beleszuszakolok egy féreghajtót, nahát... de nincs kedvem felesleges 30 ezret költeni rá, inkább veszek magamnak egy kabátot meg egy cipőt vagy bármit inkább mint hogy rá költsem, ő igy is elvan tökéletesen... biztos azok táborát erősítitek akik csak a borjúhúsos ragus darling szuper champion menüt meg chappi marha húsos falatkákat adják a kutyájuknak, de az enyém tudod mit kap? a félig megrágott kicsit száraz májkrémes kenyeret amit meghagytunk, összekeverem a megmaradt székelykáposztával néha felöntöm egy kis húslevessel, kicsit összerázom aztán tálalva van... és kééépzeld, megeszi... néha kap kb 10kg/1500forint kutyatápot ha épp nem maradt semmi félig romlott cucc, és képzeld, megeszi... és képzeld, tök jól nevelt, hallgat ránk, és végig ül a vonaton egy 3 órás utat anélkül hogy egy mukkja is lenne a lábamnál alszik és sokkal inkább hallgat ránk mint az itteni többi marhahúsos ragus kis pudli és 100%-osan visszahivható, nem mint az itteni marhasúsos ragus pudlik és a parancsokat is ismeri, ül is és fekszik is woooow, igaz, nem úgy néz ki mint egy pórázon lógó töltött kolbász, mint az itteni kutyák többsége, de legalább tud még futni és nem tud egyszerre ülni állni és feküdni akkora hasa van, mert mi sokat játszunk vele, elvisszük futtatni és egy baromi élénk és csupasziv kutyus, de ha eljön az ő ideje, akkor nem fogok rá 100ezet költeni mert mittomén valami súlyos baja van, hanem majd inkább a gyerekemnek veszek gyógyszert, és nem neki mert sajnálatos módón ő kutyának született, és majd 10 vagy 12 év múlva vagy ki tudja mikor szépen megdöglik mint a többi kutya vagy mint minden élőlény... nem gondoljátok hogy ami mostanában divat az az eszméletlen agyamentség???
2011. márc. 28. 10:44
 9/80 anonim ***** válasza:
50%
Kedves előző.Én nem kívánok Neked semmi rosszat.Ha Te ilyen rosszindulatú vagy akkor gratulálok...
2011. márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
0%
Olvasd el a válaszokat, utána ossz le mindenkit okoska!!!
2011. márc. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!