Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak en botlok bele allandoan...

Csak en botlok bele allandoan fura figurakba kutyasetaltatas kozben?

Figyelt kérdés

Csak a legkirivobb esetekbol nehany:

12 eves voltam es volt egy tk nelkuli 11 eves szamojedunk. Rengeteget setaltam vele es egyszer elmentunk valami vasarba, ahol megszolitott egy 40 koruli pasi. Elmondta, hogy neki is volt egy ilyen kutyaja, csak megszokott es a mienket nem talaltuk-e veletlenul az utcan. Mondtam, hogy nem, 6 hetes koraban vette a nagypapam. Es van-e torzskonyve? Az nincs. Na, ekkor rakezdett, hogy ez biztos az o kutyaja es nyugi, nem akarja visszakerni, csak oda akarja adni a torzskonyvet. Es hiaba mondtam neki, hogy o nem 6 eves, amennyi az ove lenne most, hanem 11 es nem talaltuk, hanem vettuk, vagy fel oraig gyozkodott, hogy de, o odaadja a torzskonyvet. Vegul feladtam es mondtam, hogy jo, adja oda. De most nem tudja, inkabb talalkozzunk kesobb... Ekkor menekultem el, 12 eves kislanykent semmi kedvem nem volt 40-es pasikkal talalkozgatni, barmi is a szandeka.

Ugyanezzel a kutyaval belefutottunk egyszer bacsiba, aki megprobalt meggyozni, hogy azert ilyen okos a kutyam, mert "fajtiszta" es a lanyanak is van egy kutyaja, "ilyen nyomott orru fajtiszta" es az is nagyon okos, termeszetesen a tiszta vere miatt.

Kesobb lett egy mudink (torzskonyvvel-csak az olvasok megnyugtatasa vegett irom :D). Egy januari napon lementem vele a parkba, volt vagy minusz 10 fok. Odajon egy pasi, a kovetkezo oltozekben: flip-flop papucs, zokni nelkul, melegito nadrag es pulover, kabat nuku, raneztem es megfagytam. Nagyon megorult, hogy magyar fajtam van es eloszor a sajat regi kutyajarol, Adolfrol kezdett meselni, aki tokeletes volt, de sajnos el kellett ajandekozni, majd ratert a magyarok eredeterol szolo alternativ elmeletere, aminek szamomra se fule se farka nem volt es ezt magyarazta egy teljes oran keresztul. Kozben vegig a leirt oltozekben acsorgott, el nem tudtam kepzelni, hogyan nem fagy meg. En meg csendes, visszahuzodo gyerek voltam, fogalmam sem volt, hogyan lehetne leallitani, de majdnem az egesz setaido azzal ment el, hogy ot hallgattam egyhelyben allva a parkban.

16 eves koromban egy 70 eves bacsi probalt ravenni az egyik setan, hogy fekudjek le vele, meg is probalt leitatni a nala levo borral. Ezek utan honapokig nem mertem arra setalni.

A legutobbi pedig, hogy egy nemetjuhasszal setaltam es egy idos bacsi megszolit es elkezdi meselni, hogy egy ilyen kutya megharapta a feneket, mikor 10 eves volt es lopni ment a piacra. Ugyanezt a kutyat elozoleg meg is akartak venni, de mivel nem adtam, ezert az is megfelelt volna, ha hozzamegyek felesegul.

Es ezek csak a legfurabb tortenetek, kb hetente botlok bele egy bizarr alakba.

Nektek is vannak ilyen torteneteitek, vagy csak en fogom ki ezeket?


2015. febr. 1. 11:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

6-os: nekem is volt ilyen ismerosom, valamilyen uruggyel elkerte a szamomat es onnantol folyton probalt randira hivni, persze mindig visszautasitottam, de nem hagyta abba a zaklatasomat. Aztan mar nem is valaszoltam, akkor o is leallt.

Az aussie-s sztorin meg nagyot rohogtem. :D Elkepzeltem, ahogy a szurke foltokat pingalod a feher kutyadra. :D

2015. febr. 1. 14:32
 12/20 anonim ***** válasza:

Milyen emberek vannak már... :)

Velem ilyen nem nagyon történt még (és remélhetőleg nem is fog, vagy beszerzek egy... argentin dogot). Csak pár olyasmi eset volt nálam, hogy mikor a labradoromat sétáltattam, odajött nénik, meg ilyen bácsik, meg minden korosztályból emberek, és akkor elkezdik mesélni a sztorijukat. Hogy a gyerekkorába is volt egy ilyen kutyája, meg jelenleg az unokájának a barátnőjének a testvérének a barátjának van ilyen kutyája. Meg így mindenki elmesélte az élete történetét... Fél óra kellett mire abbatudtam szakítani őket, hogy bocsánat, most mennem kell. Szerencsére komolyabb esetek nem történtek velem.

10-es: Elképzeltem az aussie-s történetet! :DD

2015. febr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Huh, de ismerősek a leírtak.


Nekem vizslám van, még kölyök.

Múltkor várunk az állatorvosi váróban egy idős házaspárral egyetemben. Elkezdték a szokásos szöveget, de édes, de aranyos, stb... Milyen fajta? Hát mondom vizsla. Jaj, hogy az milyen mozgékony, biztos szét fogja szedni a lakást, stb... Lakásban van vagy házban? Mondom lakásban. De emeletesben? Igen, emeletes lakásban... Ugye tetszik tudni, hogy nem marad mindig ilyen kicsi? (Na, most vert át a tenyésztő...) Ugye tetszik tudni, hogy mekkora felelősség egy kutya? Itt kezdtem el gügyögni a kutyának.

Ahányszor megyünk az utcán mindig megállítanak, hogy jaj de aranyos, jaj de édes, simogatni lehet-e, stb... Ezzel még nem is lenne baj, már megszoktuk, de a következők már kiverik a biztosítékot:

- Megkérdezik, hány oltása van. (Csókolom, és Ön mikor járt utoljára nőgyógyásznál/urológusnál?)

-Mikor megtudják, hogy szuka, azonnali kérdés, hogy akarunk-e kiskutyákat. (Mintha nem lenne elég kiskutya a menhelyen) Még konkrét ajánlatokat hála istennek nem kaptunk.

- Neki is volt ám vizslája, de az olyan bűn rossz volt, hogy... (általában tragikus a sztori vége)

-A szomszédjának/Margitka néninek is volt ám vizslája, de az olyan rossz volt, hogy... (a sztori vége még tragikusabb)

- Ilyen kiskutyára kabát kellene és cipő! (Erre általában azt mondom, hogy köszönjük a tippet, de láthatóan a kutya nem fázik. De fázik ám! De nem fázik. De fázik! Jó, akkor biztos fázik, megyünk is.)

- Érzi ám rajtam, hogy volt (!) nekem is kiskutyám! (Persze, a kutya 20 évre visszamenőleg megérzi, kinek milyen kutyája volt.)

- Érzi ám rajtam, hogy szeretem a kutyákat! (Persze, meg mellé borzasztóan embercentrikus, aki nem szereti, ahhoz is odamegy. Sőt, a kukákat is szereti. Nem tudom, hogy ez az érzés kölcsönös-e)


De jó volt olvasni a kérdést és látni, hogy az emberek nem csak nálam érzik úgy, hogy életvezetési tanácsokkal kell ellátniuk kutyasétáltatás közben. Érdekes, amikor még nem volt kutyám, én sose éreztem úgy, hogy oda kell mennem bárkihez és elsorolni életem történetét.

Amúgy a kutyuson piros nyakörv van és pink biléta. Ennek ellenére mindig megkérdezik, hogy fiú vagy lány. Legközelebb azt fogom mondani, hogyha majd nagyobb lesz eldönti...

2015. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtató, hogy az ilyenekkel nem vagyok egyedül. :)

Amstaffom van, ennél fogva kapok hideget-meleget.

Nem egyszer megkaptam rengeteg "szakértőtől", hogy pár év múlva meg fog bolondulni, és nem bírok majd vele, meg természetesen azt is, hogy nevelhetem én akárhogy, az ösztön benne van, egyszer megkattan és mindenkit szétszed, benne van a vérében... :D

Páromat vártam vele egyszer egy bolt előtt, egy ideje már kerülgetett minket egy kétes kinézetű emberke. Végül oda is jött hozzánk, és felajánlotta, hogy felvágja a kutyám fülét, házilag, olcsón. Hiába mondtam neki, hogy köszönöm szépen, de nem élek a lehetőséggel, győzködött, hogy "de ő nagyon szépen vág". Aztán a párom kijött a boltból, és szerencsére jobbnak látta, ha odébb áll...

Esti sétán is volt már szerencsénk érdekes emberekhez. Sétáltunk haza, egyszercsak az út túloldaláról odajött hozzánk egy kapucnis, elég furcsa alak (az arcán elég durván látszott, hogy drogos), hogy neki is ilyen kutyája van, menjek el vele a lakásáig, és lehozza, had ismerkedjenek a kutyák. Miután elutasítottam, próbálkozott még, hogy akkor menjünk másnap kutyázni, vagy azután valamikor. Egy jó negyed óra-20 perc után sem adta fel, nem tudtam elszabadulni tőle, aztán csörgött a telefonom, így gyorsan le is léceltünk.

Elég bizarr alakok vannak, a kutya meg jó ürügy arra, hogy leszólítsák az embert. Próbálom az ilyen eseteket elkerülni, 1-2 szóváltás után általában ott is hagyom őket valami kifogással, de van, amit nem nagyon lehet kikerülni...

2015. febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Azt nem ertem, miert gondoljak annyian kotelesseguknek, hogy megszolitsak azt, aki kutyaval van, sot, ne csak megszolitsak, hanem elmeseljek az elettortenetuket is. Mintha nem lenne jobb dolgom, mint az o mesejuket halgatni.
2015. febr. 1. 20:48
 16/20 A kérdező kommentje:
14es: en reszben ezert nem tartok bull tipusu terriert. Rokonoknak volt pit keverekuk, neha vittem setalni es elkepeszto, hogy mennyi gyanus alak erdeklodott iranta. Nagyon tetszenek ezek a kutyak, kulonosen a pitek, de nem akarok nap mint nap bortontoltelekekkel diskuralni fulvagasrol meg fedeztetesrol es hasonlokrol.
2015. febr. 1. 20:51
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Bár nagyon bosszantó lehetett az érintetteknek én hülyére röhögtem magam a sztorikon:)


Nekem csak amolyan szokványos idióta kérdések és megállapítások jutottak a kutyám fajtáját tekintve:


- megfagy a kutya miért nincs rajta kabát? (kb. 10 fok volt és valóban fújt egy kis passzát szél:)

- nyers hússal eteti akkor megnézheti magát, megvadul, férges lesz és a többi kutyát is "befertőzi"....

- miért engedem oda a nagyokhoz? Majd jól megtapossák, elfogyasztják uzsonnára stb.

- ez nem szobakutya? azokat táskában kell hordani, nem szabad letenni a földre mert beteg lesz, a lányoméknak is ilyen van...(a futtatóban egy idős kutyásnéni és bíz' isten nem gúnyolódott)


Közel 5 éves standard yorkshire terrierem volt már: hörcsög, patkány, extra mini, csivava, kölyök németjuhász:))))

2015. febr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Kolyok nemetjuhasz :D vajon ez honnan jott?
2015. febr. 4. 18:05
 19/20 anonim ***** válasza:

Bringatúrán voltunk Balaton mellett és amíg fölszereltünk kikötöttük egy fához.


Arra jött egy család és a gyerek kérdezte a papit, hogy ez milyen kutya: papi nézi, nézi és asszondja: kölyök németjuhász kutya!:)


A kutyám a mai napig fekete-cser és gyönyörűen áll a füle is, valszeg a színbéli hasonlóság miatt:)))

2015. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nalunk anno a szamojed volt minden, meg komondor is. :) Amikor meglett a mudi (feher szinben), akkor meg azt hittek, hogy az a kolyke.
2015. febr. 5. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!