Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhász, Komondor,...

Kaukázusi juhász, Komondor, kuvasz, Közép-ázsiai juhász családi kutyaként. Szerintetek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A családom tapasztalt a kutyanevelés terén eddig német-juhászunk volt.

Tisztába vagyok vele,hogy könnyebb eset mint a fent említett többi fajta. kb 600 négyzetméteres telekre gyerekek mellé gyakran vendégekkel teli házba melyik lenne a megfelelő? Csak is ezek a fajták erdekelnének! Rottweiler Doberman és egyéb Fázós fajta nem. Szeretném,ha jó öv. és családszerető lenne. Kutyaovi,suli garantált napi 1-2 óra intenzív foglalkozás + több óra vele töltött idő! megy a zöld kéz! Vélemény,tapasztalatok érdekelnek főképp és csak is neves kennelből való vásárlás!!



2015. febr. 5. 09:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek mellé leginkább a komondort ajánlanám, de megfelelő tartás és nevelés mellett bármelyik kiváló őrző és családi kutya! Viszont ha vendég jön, el kell zárni, bármelyik fajtáról is legyen szó, hiszen egyik sem egy golden retriever, az őrzés-védés a dolguk, nem az, hogy a vendégeket körbenyalják, na meg nem is fogják!
2015. febr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, én is a komondort ajánlom.
2015. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is komondor. Az a legegyszerűbb eset ezek közül, és tökéletesen alkalmas az általad felsorolt dolgokra, feltéve, hogy tényleg jó helyről van.

Én a helyedben itt nézelődnék: [link]

2015. febr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
5%
Mindegyik veszélyes kutya.
2015. febr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az emberi butaság a veszélyes, főleg, ha közléskényszerrel párosul :)
2015. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szintén a komondor mellett tenném le a voksom. A többi is gyönyörű kutya, de nagyon nem német juhász kategória, kőkemény kutyák. Esetleg ha a komondor nagyon nem, akkor a többiből talán a szukák valamicskével könnyebb esetek, de ők sem a gyerekjáték kategória. Sajnos kennelt nem tudok ajánlani, de erről tegyél fel egy külön kérdést, biztosan lesz, aki tud segíteni.
2015. febr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szintén a komondort javasolom. Őriz, teszi a dolgát, elrettentő már a mérete is, viszont a pásztorkutyák között a legnyugodtabb és legempatikusabb fajta. Nem egygazdás, hanem a szűk családot elfogadja.
2015. febr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget! Egy kan Komondor mellett döntöttem!

Majd későbbiekben lehet lesz egy Kau vagy Kuvasz is ha úgy latom elbírok velük!:)

2015. febr. 5. 11:46
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó döntés, sok boldogságot a kis szőrgombóchoz:)
2015. febr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Még valami. Szeretném a szőrét vágni hogy kb közép-hosszú legyen,ne olyan földig erő. Vagy felesleges lenne? saját magam vágjam? Ebben szeretnék még tanácsot.
2015. febr. 5. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!