Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhász, Komondor,...

Kaukázusi juhász, Komondor, kuvasz, Közép-ázsiai juhász családi kutyaként. Szerintetek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A családom tapasztalt a kutyanevelés terén eddig német-juhászunk volt.

Tisztába vagyok vele,hogy könnyebb eset mint a fent említett többi fajta. kb 600 négyzetméteres telekre gyerekek mellé gyakran vendégekkel teli házba melyik lenne a megfelelő? Csak is ezek a fajták erdekelnének! Rottweiler Doberman és egyéb Fázós fajta nem. Szeretném,ha jó öv. és családszerető lenne. Kutyaovi,suli garantált napi 1-2 óra intenzív foglalkozás + több óra vele töltött idő! megy a zöld kéz! Vélemény,tapasztalatok érdekelnek főképp és csak is neves kennelből való vásárlás!!



2015. febr. 5. 09:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztő biztos segít majd a szőrével kapcsolatban mindennel, szerintem náluk jobban kevesen értenek hozzá :)
2015. febr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
16%

Ezek alapján leginkább komondor, pláne hogy így 10 hónapja csak megerősíteni tudom.Kutyaszőr rövidentartása nekem is célom, de én eg yhozzáértő kozmetikust kerestem és én nem próbálkozok a vágással csak utána! A tenyésztői fanatizmus szerintem nem sokat ér már Magyarországon, mert már főleg szőrre illetve küllemre tenyésztenek, közben pedig eltörpülni vagy elhanyagolni hagyják a legjellemzőbb komondor tulajdonságaikat a kutyáknak!! Ugyanúgy kifoghatsz 120000 ért is pocsék (optikai házőrzőt), mint törzskönyv nélküli szuper családod és telked védelmezőjét! A papír ne legyen feltételed..erre ügyelj! Nekem már kb.8.5 hónapsotól nagyon keményen őrzi a kan komondorunk a házat, sőt a lakók szerint (az utcában) 2-3 házzal arrébb is már keményen , jól jelez, ha oda bemennek a munkások, vagy nem megszokott alakok!!(hozzám ezért jöttek megdícsérni a kutyát) Most 10 hónaposan már látványosan gyorsabban haladnak el a kisutcánkban a kerítés előtt elmenők a nem törzskönyvezett és mindenki által megcsodált 74 cm-s most még 44 kg-s komondorunk előtt!! A kukás is már fél elvinni az utcára kirakott kukánkat!

Viszont a szőre is szerencsésen jó minőségű a már komondorokat látott kozmetikus szerint.

Mindent összevetve biztos van tökéletesebb kiállításra szánt vagy tenyésztett komondor az enyémnél, de a lényegre amire nekünk kellett gyerek mellé, családat és ingatlant őrizni, arra tuti nem kellett volna egy 110-120000 ft ugyanilyen kutya papírral vagy dicsekvő tenyésztővel, akinek a kutyája tudta volna ugyanezt.Egyébként, mint sok mindenki én is a híresebb tenyésztőknél nézegettem előszőr...még az elején...de másképp alakult és nem bántam meg.

2015. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak jó TK-s kutyák, csak körül kell nézni. Vannak kifejezetten munkavonalas komondor tenyészetek.

Jó lenne, ha 100-120ezer lenne egy komondor, mert akkor azt jelentené, van iránta kereslet. Jelenleg TK-s kutyákat 40-80ezer között lehet venni.

Amit viszont ad a Tk-s komondor, hogy biztos lehetsz a felmenőket illetően, másrészt egészségügyi szempontból szűrt kutyát kapsz, ami persze nem 100%-os garancia, hogy egészséges lesz.

2015. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne vegyél tk nélküli kutyát, ez fontos. Anyáméknak tk nélküli komondoruk van, a fogsora olyan cikkcakkos, mint egy cápa fogsor, epilepsziás és gyenge idegrendszerű (bár az a törődés hiányának is betudható részben). Ennek ellenére okos módon megint vettek egy tk nélküli kutyák, ő egyelőre még csak bőven a standard méret fölött van. Kíváncsi vagyok, milyen problémák jönnek még elő.
2015. febr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mindenképpen komondor. Volt törzskönyv nélküli komondorom, most van törzskönyves. Testméretben, szőrminőségben nem volt különbség. Viszont a törzskönyves komondorom sokkal érzékenyebb a betegségekre, ekcémára stb. Úgy hogy a te döntésed hogy milyen komondort veszel, nézd meg a szüleit, nézd meg a tartáskörülményeket és a gazdát is.Nézzél meg tenyészeteket is.

Ha minden szimpatikus és megtetszett egy kölyök akkor hozd el.

2015. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
3-as. Miért ne lehetne véleményt formálni?! Egyébként ne mondd, hogy egy labrador pl. nem valóbb jobban egy gyerek közelébe, mint egy kaukázusi vagy egy kuvasz.
2015. febr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
5-ös, de mindegy is.
2015. febr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!