Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan ellenőrzik, hogy a...

Hogyan ellenőrzik, hogy a kutyám be van-e jelentve?

Figyelt kérdés
Sétálok vele az utcán és megállítanak, hogy szia, be van jelentve? Vagy hogy működik ez?
2015. febr. 5. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyszer tuti leellenőrzik. Amikor oltatni viszed.
2015. febr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Roppant egyszerűen.


Kötelező a chip, ami tartalmazza az adataidat, és a kutya adatait.


Ezt az adatbázist összevetik a lejelentett adatbázissal.


Ha nincs lejelentve, máris megy a 30k-s csekk.

2015. febr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az én kutyimnak meg van már minden, de akkor is érdekelt ez a dolog, mikor kapta a chipet, hogy hogy fogják megnézni? Megállít az utcán? Vagy csak orvos jelenti le, hogy hello, itt egy kutya most vizsgálom de nincs chipje?
2015. febr. 8. 19:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Az állatorvosnak elvileg kötelező lenne bejelentenie, ha chipeletlen kutyát visznek hozzá, de nem tudom, ez a valóságban mennyire működik. A köztereseket is fel lehetne szerelni chip olvasóval, de nyilván ez se működik :) Viszont az oltási könyvet elkérheti, mert annak elvileg nálad kell lenni és abba be van írva a chip azonosítója, ha nincs, az bukó.
2015. febr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon életszerű lehet az a szituáció amikor lemegy a tag a ház elé, mellé kutyát sétáltatni és lobogtatja az oltási könyvet....


Egyébiránt ha én a kutyával kimegyek a kerületből természetesen viszem magammal a könyvet,de tegye föl a kezét az a gazdi aki a közértbe személyit is visz magával.


A chip az az azonosítója, tehát ha valaki ellenőrizni akar akkor kell, hogy legyen nála leolvasó ketyere.

2015. febr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ma 10:23

Hogy mi az életszerű, az egy dolog. Viszont a törvény előírja, ha kutya van nálad, az oltásinak is nálad kell lennie.

Ha közértbe ugrasz le, és véletlenségből valamiért igazoltatnak, személyi híján joga van a rendőrnek bevinni.

És itt most a kötelességről, törvény szerinti előírásról van szó, nem az életszerűségről.

2015. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

164/2008. (XII. 20.) FVM rendelet a veszettség elleni védekezés részletes szabályairól

4. § (1) Az állattartó köteles:

[...]

b) az oltási könyvet megőrizni, azt az immunizálás megtörténtét ellenőrző állat-egészségügyi hatóság felszólítására bemutatni, illetve tulajdonátruházás esetén az új tulajdonosnak átadni, továbbá biztosítani, hogy az oltási könyvet a közterületen az ebre felügyelő személy magánál tartsa az oltás érvényességének bizonyítása céljából;

2015. febr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Okoska, a chipről van szó, tehát ha chipes egy kutya akkor azt ellenőrizni nem az oltási könyvből fogják, hanem a kutyában lévő chippel:)
2015. febr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 Okoska, az oltási könyvben kötelezően rögzítve van a chip száma, és ugye kötelezően magadnál kell tartanod. Az egy dolog, hogy ha van nála leolvasó, akkor használja, a kérdés, hogy mi van, ha nincs. A vicces kedvű közterület-felügyelő esetleg szépen megállít akkor is és kéri a könyvet. Ha nincs nálad, azért büntet. Jó kérdés, hogy megteheti-e ezt. Korábban volt ez a zavaros helyzet az önkormányzati szabálysértési rendeletekkel, úgyhogy nekem nem teljesen tiszta, miért is büntethet a közterület-felügyelő. A szabálysértési törvényben levő dolgokért nyilvánvalóan, mondjuk ott van a 239. paragrafus, ami szabálysértésnek minősíti a védőoltásokről, fertőző betegségek elleni védekezésről szóló jogszabály megsértését, az lehet, hogy vonatkoztatható erre. Az nem vilagos nekem, hogy most a különböző önkormányzati rendeletekben levő dolgokkal mi van.
2015. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát tudod én pedig úgy járnék/járok el, ahogy taglaltam fentebb.


Ha nem tetszik a közteresnek akkor kísérjen haza és megmutatom az oltásit, mert azért a rendőr sem fog előállítani a lakóhelyem melletti sarki közértnél és karhatalommal bevinni a rendőrségre mert nincs nálam éppen a személyi.....ez marhaság!


Ha te viszed a mellékesbe is az a te dolgod, de mivel nem tartom életszerűnek és bizony még soha nem találkoztam ilyen esettel - persze, gondolom te dögivel - egészen jól fogok aludni:)

2015. febr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!