Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Levaghatom a kutyam alla...

Levaghatom a kutyam alla alatt levo 3 vastag szal bajszat?

Figyelt kérdés

Meg nem vagtam le sose, mert nem tudom, fajna-e neki.

Viszont utananeztem, hogy pl.az uszkarok pofareszerol is le van borotvalva.

Feleslegesen viszont nem akarom terrorizalni a kutyamat a kis esztetikai igenyemmel.

De teny, hogy szegenykem igy olyan, mint egy kaktusz, rovid szoru, es ez a par szal bajusz szanaszejjel log alul, kb 5-6 cm hosszan.

Raadasul ket eves kislany.


2015. febr. 9. 22:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%

nem szabad

nem azt mondom, hogy segíti őket a tájékozódásban, de nagyban a segítségükre van

nem véletlenül nőtt az oda, ahol van

2015. febr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

De akkor sok fajtanak miert vagja le a kutyakozmetikus?

Pl az uszkarok standard nyirasanal is kovetelmeny a pofaborotvalas, akkor minden bajuszt levagnak meg oldalrol is.

Szoval biztos, hogy nem szabad levagnom ezt a par szalat?

Es ha levagnam, fajdalmas nekik?

2015. febr. 9. 22:18
 3/23 anonim ***** válasza:
71%

Nyugodtan levághatod. Semmi baja nem lesz és nem is fáj neki.

Mondjuk nem tudom, miért baj, hogy ott van. Kutya, nem ember. :)

2015. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
33%
Azzal ő érzékel, ezért valószínűleg fájna neki. A kutyánk azt sem szereti, ha csak úgy birizgálom neki. Megfosztod egy "érzékelőjétől", mert neked nem tetszik.
2015. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%

Mindjárt elsírom magam.

Nektek fáj, ha hajat vágattok? Szőr!!! Nem bőr meg hús. Az lehet legfeljebb érzékeny, ahonnan kinő a szőr, de remélhetőleg a kérdező azt nem akarja kiműteni.

2015. febr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
42%

Az első válaszolónak tökéletesen igaza van. Akkor miért kérdezgeted tovább, hogy fájna-e neki?

Ne molesztáld szegény ebet.

2015. febr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 jackson666 ***** válasza:
35%
Nemszabad.
2015. febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%
Nem az fáj neki, ha levágják, mivel csak szőrről van szó... Az a pár szőrszál segíti őt a tájékozódásban, ezt pedig nem hiszem el, hogy nem lehet felfogni. Ez olyan, mintha neked x időnként befognák az orrodat annyira, hogy semmilyen illatot ne érezz vele, hidd el, nagyon sz.r lenne utána neked. Az uszkárnak meg azért vágja le a bajszát a kutyakozmetikus, mert hülye, már bocsánat, de már kissé elegem van abból, hogy a kutyákat úgy akarják borotválni, mint az embereket. Nekünk nincs szükségünk a lábunkon, vagy akárhol máshol a szőrünkre, mert helyette van ruhánk, illetve vadászni sem vadászunk. Ellenben a kutyának szüksége van rá a tájékozódás miatt...
2015. febr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
53%
Egy kutya más mint egy ember!ne hasonlítsátok a kutyákat az emberekhez.A bajsza neki egy fontos "kellék" aki eddig még nem tudta volna!
2015. febr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
32%

Kedves utolsó! Fix, hogy nem uszkárod van 😄 nekem az van de nem szeretem a standard pompomos nyírást, de tetszik nem tetszik az uszkár egy hajas kutya. Addig nől a szőre amíg le nem vágom. Nyilván nem fogom tudni kiválogatni az erősebb bajszokat így egy az egybe végigtolom éppen mekkorával (télen hosszabbra hagyom mint nyáron). Egy szó mint száz vannak kutyafajták amelyikeknél nyírni KELL!!

Kedves kérdező! Nem hinném, hogy egy szőrszál levágása fájdalmat okozna a kutyának, de lehet, hogy furcsa lesz neki mert ezekkel ők érzékelnek. Szerintem ez megszokás kérdése mind a kutyusnak mind neked. Én nem bántanám ha csupán esztétikai a sztori de ez rád van bízva!

2015. febr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!