Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Levaghatom a kutyam alla...

Levaghatom a kutyam alla alatt levo 3 vastag szal bajszat?

Figyelt kérdés

Meg nem vagtam le sose, mert nem tudom, fajna-e neki.

Viszont utananeztem, hogy pl.az uszkarok pofareszerol is le van borotvalva.

Feleslegesen viszont nem akarom terrorizalni a kutyamat a kis esztetikai igenyemmel.

De teny, hogy szegenykem igy olyan, mint egy kaktusz, rovid szoru, es ez a par szal bajusz szanaszejjel log alul, kb 5-6 cm hosszan.

Raadasul ket eves kislany.


2015. febr. 9. 22:10
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Ket eves, meg sosem vagtam le neki, csak most elgondolkoztam rajta.

Teny, hogy csinosabb lenne, ha nem lenne ott, mert tenyleg nagyon hosszuak azok a bajuszszalak, es csak 3 szalrol van szo.

De mivel erosek, vastagok, igy biztos fajna a kutyamnak, O amugyis kis erzekeny.

Hagyom igy, ahogy Isten megteremtette :)

2015. febr. 9. 23:17
 12/23 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy tudom, csak a macska bajszának van ilyen szerepe. Szépen is állnánk, ha fájdalmas lenne nyírni az összes hosszú szőrű nyírós kutyát... Máltai, yorkshire, mindegyik inkább szétpacsmagolná a földigérő pofaszőrével a kajáját, vizét, utcán a sarat, mert nem szabad belevágni? Ne már:) a kutyáknál nincs szerepe a bajusznak.
2015. febr. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%

[link]


"Tapintás


Nagyon keveset, vagy hogy pontosabbak legyünk: szinte semmit nem tudunk a kutya tapintóérzékéről. A szakáll vagy "tapogatók", amelyekkel az éjszaka lopakodó és settenkedő állatoknál találkozunk - és amelyeket azok arra használnak, hogy megtalálják az utat a legkisebb réseken keresztül - , csak nagyon gyöngén fejlődtek ki a kutyában. Mindenesetre a kutya bajusza is érzékszerv; valamennyi kutyánál oly módon helyezkedik el, mint a farkasnál."


[link]


"Miért van a kutyáknak bajuszuk? Az életben maradáshoz szükséges. Ez a speciális tapintószőrzet számtalan idegsejttel áll kapcsolatban, ezért az állat jól érzékeli a teret, és befér-e az adott helyre. A bajusz a légáramlatokra is érzékeny, így arra is figyelmeztet, hogy van-e zsákmány vagy ragadozó a közelben."


[link]


"A kutyák érzékenyek az érintésre. A pofájuk körüli bajuszszálakat - amelyeket akaratlagosan tudnak mozgatni - nagyon sok idegrost kapcsolódik, és így még a levegő áramlását is érzékelik. Az egymás közötti kommunikációban az érintést és a szaglást is használják, így a fajtársakkal való kapcsolatteremtésben az érintés fontos szerepet játszik. "


Ezért nem szabad...

2015. febr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Megiscsak megprobaltam levagni, eszre sem vette, es sokkal szebb lett.
2015. febr. 10. 11:27
 15/23 anonim ***** válasza:
13%

idióta vagy...

neked nem való kutya, sem szobanövény, még plüss sem

2015. febr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
40%

Na neked se való kutya.Vágd le a szempilládat tőből minek oda!!!!!!eszméletlen milyen emberek vannak!

CSAK AZÉRT LEVÁGNI EGY ÁLLAT BAJSZÁT MERT ÚGY SZEBB PFFFF UNDORÍTÓ EMBEREK VANNAK KIFORDUL A GYOMROM

2015. febr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Eloszor is NEM A RENDES BAJSZAT VAGTAM LE, Hanem az allan volt 3 szal.

Es igenis sokkal szebb igy, nem is lattam meg mas kutyanak ott bajuszszalakat, ahol az enyemnek levagtam.

Fel se tunt neki es igy ott is siman lehet simogatni.

2015. febr. 11. 11:32
 18/23 anonim ***** válasza:
28%

Az tök mindegy, hogy hol van a pofiján! Miért nem érted meg, hogy ő ezekkel érzékel, és igenis szüksége van rá? Hogy lehet valaki ennyire idióta? -.-

Fel sem tűnt neki? Hogy Te milyen jópofa vagy! Talán közölte veled, hogy neki is jobban tetszik így?

2015. febr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

A ti kutyatoknak van az alla alatt bajusz?

Mert en Meg mas kutyanak nem lattam OTT.

2015. febr. 11. 19:40
 20/23 anonim ***** válasza:

igen, van, képzeld..., fajtája válogatja...

fú, de sötét vagy, az már fáj, de kegyetlenül

2015. febr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!