Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy mondjam meg (milyen...

Hogy mondjam meg (milyen kifogást mondjak) hogy a szomszéd gyerekek ne etessék a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 1 éves kutyám. Aranyos, játékos kölyök még, ezért mindenki megáll aki elmegy erre és elkezdi simogatni, dicsérni, szeretgetni...Ezért én nagyon mérges vagyok, mert mivel 2 hónapos kora óta ez megy, egyáltalán nem ugat meg senkit, hanem csak pitizik a kapuban a cigányoktól kezdve mindenkinek, hogy simogassák.

Ebbe már beletörődtem, de ma láttam, hogy 2 gyerek a szomszédunkból + a nagyapjuk egy zacskó keksszel jött ide és dobálták be neki. Adtak neki vagy 5-6 db-ot. Szerintem ez elég nagy bunkóság, mert milyen jogon eteti a kutyámat egy idegen, arról nem is beszélve, hogy mi van ha allergiás arra a kajára vagy én nem adnék neki olyan vackot.

Mit mondjak, hogy ne etessék meg? Jóban vagyunk velük, de ha konkrétan megmondom, hogy utálom hogy a kerítésen keresztül etetik, akkor mi leszünk a rosszak...


2010. febr. 11. 16:47
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Azt is írtam, hogy a nagyapjukkal jönnek át, aki ugyebár felnőtt. Én nem a gyerekeket hibáztatom, hanem a nagyapjukat. Jah, és természetesen nem a gyerekekkel akarnék beszélni, hanem a nagyapjukkal....
2010. febr. 11. 17:27
 12/18 A kérdező kommentje:

Jaj, nálunk is van pár nőszemély az utcában akiknek az a mániájuk, hogy amerre mennek dobálják be a kerítésen a kutyáknak a babapiskótát. És már az egyikőjük pont nekem panaszkodta, hogy már nem tudom hányszor elküldték őt a fenébe azért, mert eteti kutyákat, de erre az volt a válasza, hogy dehát annyira elvárják + olyan aranyos kutyák...


Én nem értem, hogy lehetnek néhányan ilyen sötétek. Ráadásul az egyik teljesen elszigetelte a kutyáját a kerítéstől, mert rendszeresen odajártak simogatni az övét. Dehát ő megteheti.

Gondoltam rá, hogy teszek én is valami drótot a kerítésre, hogy ne simogassák, de abból is sértődés lenne, hogy én milyen "különös" vagyok...

2010. febr. 11. 17:32
 13/18 anonim ***** válasza:
22%
Eléggé túlproblémázod ezt, nekem kisgyerekek chipszel etették a kutyát mikor hazaértem, megmondtam nekik, hogy legközelebb oda ne adják neki majd én megeszem:DDD, de szerencsére nekem csak pár ismerőssel haverkodik a kutya. Megértelek nem jó ha mindenkinek pitizik a kutya, de jó módszer, szólj másoknak idegesítsék a kerítésnél, ő ugat te dicséred, ő ennek örül és nem fog pitizni majd, reméljük. De én nem szoktam bánni ha mások séta közben megsimogatják, bár nem sokan merik:)
2010. febr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell semmit kitalálni: "Legyenek szívesek és ne etessék ezt a kutyát mert ő az enyém és én nem szeretném!" Pont. Igenis az én kutyámat ne etesse senki és ne simogassa senki, ha én nem akarom (hozzáteszem a kutyáim sem akarják, csak sajnos egy csomó buta ember ezt nem veszi észre a vérben forgó szemeikról meg a habzó szájukról és cukiznak tovább).

Mi van ha ettől fog elhízni, vagy "megmérgezik" pl túl sok csokit adnak neki vagy fűszeres dolgokat! Mi van ha valaki bejön és elvszi mert olyan barátságos??

De ehhez nem kell indok, a te kutyád, engedély nélkül senki idegen ne csináljon vele semmit! Mindenkit szeressen a saját kutyája, ha meg nincs saját az az ő baja, de úgy olvastam nekik van! Nem is értem hogy lehetnek ilyenek az emberek...

Mondd ezt meg nekik szépen, nem kell hazudni, csak az igazat, és ha nem vagy otthon zárd a házba vagy kennelbe, és kezd el a kiképzését hogy ne fogadjon el kaját, és egy éves kora körül lehet vele csibészelni kutyaiskolában (otthon nehogy vadítsd!) ha akkorra nem fejlődik ki benne az őrző ösztön! És nem árt a zárt kapu és a bizttonságos kerítés...

2010. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
79%
Ja és ne érdekeljen hogy valaki megsértődik, majd rájön hogy nem volt igaza ha meg nem akkor nincs esze. Itt a kettőtök kapcsolatáról és a kutya egészségéről van szó ( állatkertesektől lehet hallani hogy mennyi minden okozott már bajt, amiket bedobáltak az állatoknak)!
2010. febr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
89%
Akiket ez nem zavar, annak üzenem: ha megszokja, hogy kerítésen keresztül etetik, sokkal könnyebben megmérgezik!
2010. febr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
86%
A kutyust tanitsd meg az élelem megtagadására. Igy nem fogad el senkitől semmit, csak tőled. És utolsó válaszolónak nagyon igaza van, mert sosem tudhatod mikor jár arra egy "jószándéku" ember, aki megmérgezi.
2010. febr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Egyszerűén menj át és mond meg,hogy ő a te kutyás és az engedéjed nélkül még csak még sem simogadhatják.Nem kell ide kifogás hiszen mégis csak a te kutyád...
2014. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!