Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkerről és ültetésről...

Piriiiii kérdése:

Klikkerről és ültetésről szólna kérdésem, ha szabad?

Figyelt kérdés

Most lesz négy hónapos a mudim, és klikkerrel tanítom.

Megtanulta, hogy amikor azt mondom, hogy ülj, üljön is le. Elhagytam régen a klikkert és a jutalmat együtt, és kezdem a jutalmazást is, legalábbis a jutalomfalat elhagyását (mert egyébként agyba-főbe dicsérem). Rögvest neki is láttunk a fekvésnek, és ezt is hamar felfogta, de én talán túl hamar léptem át a következő feladatra, mert hiába ül le, amikor kérem, nem marad úgy. Márpedig az ebet általában azért szokták leültetni, hogy úgy maradjon hosszabb időre.

Mit tegyek annak érdekében, hogy amikor kérem, üljön le, ne csak két másodpercre üljön le, hanem azért tovább? Nem kell felszólításig úgy maradnia, csak értse meg, hogy komolyan kérem, és nem csak úgy játékból, meg hogy jutalmat kapjon.

Vagy az ülve maradáshoz hozzá tartozik a "maradj" megtanítása is?

Mert így nagyon komolytalan látni, hogy leül, és már áll is fel, sőt, szinte jutalomfalat evés közben is már áll...


2015. febr. 15. 15:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%
De hogy jön ide Pavlov...?
2015. febr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Hát az egész klikkeres dolog tőle ered.

Még megfontolom, kedves válaszoló, egyelőre használom a klikkert. Lehet, hogy nem használom jól, de ha sokszor el fogok akadni, akkor abbahagyom, és könyveket fogok olvasni róla. Mert eddig nagyon jónak tűnik (igaz, eléggé személytelen tanulási módszer...).

2015. febr. 15. 21:12
 13/17 A kérdező kommentje:
Ja, most látom már, értem mire gondolsz... hát fura... szerintem a klikker alapjaiban véve a pavlovi reflex.
2015. febr. 15. 21:14
 14/17 anonim ***** válasza:

Hát de pont azt mondta, hogy ne klikkerrel, hanem pavlov... Most akkor mi van? :D


Amúgy a klikker nagyon jó dolog, csak egyet nem szabad elhibázni: keverni a tanítást az engedelmességgel. Attól, hogy a kutya megtanulja (esetleg jól :D), hogy mit vársz tőle adott vezényszóra, egyáltalán nem biztos, hogy meg is fogja neked csinálni bárhol-bármikor. Arra a régi módszer jó :)


Azt meg miből gondolod, hogy személytelen? Senki nem mondta (remélem :D), hogy ne dicsérd a kutyát, csak told az arcába a falatot klikk után, mint valami automata :) Ne vond ki magad a folyamatból, csak tedd bele a klikket is :)

2015. febr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Persze, írtam is, hogy dicsérem, hát még szép.

Főleg, mert hogy máshogy jutalmazhatnám, ha már nem kaját adok neki? Nem lesz mindig nálam kaja, hogy jutalmazzam.

Viszont eleinte nem azért fogja megcsinálni, hogy nekem örömet adjon. Ez így "túl könnyű". A hagyományos módszerek sokkal közvetlenebbek. Ez a klikker valahogy olyan gépinek tűnik. De szerintem is jó azért. :) Ez végül is tanítás, és nem a szeretet erősítése, arra ott van a játék, a mozgás, a közös séták, stb.

2015. febr. 15. 22:42
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szerintem a klikkerezés egy játék a kutyával, nem személytelenebb, mint egy labdázás vagy bármi más :) Az más kérdés, hogy nagyon hasznos játék, de akkor is buli - jó esetben :)
2015. febr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Valóban a klikker is tőle ered. Én nem támadtam ezt a módszert , csak a régi módszer alaposabb, tartósabb és nem mellesleg gyorsabb is. persze kuyára válogatja, ahogy érzed.
2015. febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!