Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha idegen ember ad parancsot...

Ha idegen ember ad parancsot a kutyádnak, mit csinál?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy nektek volt-e már olyan, hogy pl futtatón stb helyen, ahol több kutya és gazda van, akkor előfordult-e már, hogy egy gazda parancsot adott a saját kutyájának, és a tied is teljesítette a feladatot? Vagy egyéb hasonló helyzet volt-e már? Pl akár direktben, hogy a Te kutyádnak mondta valaki, hogy fekszik és az teljesítette? S ha nem, akkor is egylátalán, mi erről a véleményetek? Engem marhára zavarna egyébként, ha másnak is engedelmeskedne, ez vajon mitől függ? Egyes kutyák miért engedelmeskednek idegennek és mások miért nem? Ezt lehet tanítani?
2015. febr. 15. 21:22
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Úristen, ezek szerint egyedül az én kutyám fekszik le, ha 5 méterrel odébb valaki ráordít a kutyájára, hogy "Fekszik"????
2015. febr. 15. 22:13
 2/18 anonim ***** válasza:
Vicces lehet.
2015. febr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Eszükbe sem jut szót fogadni másnak, és ha megtennék akkor megbüntetném őket. Rosszul vagyok attól amikor más intézkedik a kutyáimmal.

Olyan előfordult, hogy reflexből pacsit adott az egyik, amikor nyújtották a tenyerük, de az nem parancsra történt. Esetleg ha valaki nagyon erősködik, hogy magához hívja őket, akkor azonnal hozzám szaladnak és levegőnek nézik a másik embert. Ennél komolyabb parancsra egyáltalán nem reagálnak.

Ez függ a kutya jellemétől és a neveléstől is. Én pl a szocializált viselkedés gyakorlásán kívül soha semmire nem használtam a többi ember jelenlétét, így gondolom a kutyáimnak eszébe sem jut, hogy másra is jók, pl parancsolgatásra. Valószínűleg ha gyakorolom velük, hogy mások is adnak parancsot, akkor különböző lenne az eredmény.

2015. febr. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
érdekes lehet. az enyém még a nevére sem hallgat, ha más mondja neki, nemhogy parancsra.
2015. febr. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer, amikor kirándulni mentünk egy border collie sétált előttünk a gazdájával. A barátom megszomjazott, ezért kért egy kis üdítőt tőlem. Mondtam neki, hogy "Kapd el!", mert oda akartam neki dobni. Erre a border collie egyszer csak kiugrik a bozótosból, ahol eddig szimatolt, és kereste, hogy mit kell elkapni. Először nem értettem, hogy mit ugrál előttem a kutya, de aztán nagy nevetésben törtünk ki. :)

Szóval van amelyik kutya engedelmeskedik egy idegennek, van amelyik nem. (Bár az előbbi példa nem teljesen parancs volt, de akkor is reagált a kutya rá.) Valószínűleg azok a kutyák reagálnak inkább, akik idegenekkel is barátságosak. Ha fajtákba nézzük, akkor inkább reagál egy labrador, cocker spániel, vizsla, esetleg puli, mint egy komondor, agár, schnauzer, vagy bármelyik önállóbb egyed. Vagyis a pásztorkutyák, agarak és a házőrző kutyák nem fognak nagy valószínűséggel engedelmeskedni. A vadászkutyák, terelőkutyák, társasági kutyák nagyobb eséllyel fognak engedelmeskedni, hiszen itt nem volt elvárás az idegenekkel szembeni bizalmatlanság. Sőt némelyik fajtánál elvárás, vagy előny az idegenekkel szembeni barátságos viselkedés. Keverék kutyáknál a felmenők és a jellem számít leginkább. Na meg a nevelés is. :)

2015. febr. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
ha az ismerősöm leülteti a kutyáját, az enyémek is hajlamosak leülni, de pusztán azért mert abból a valamiből ami ezért jár, ők is akarnak kapni.
2015. febr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Tehát akkor inkább a bizonytalan, omega típusú kutyáknál fordul elő? Mert az enyém ilyen, de attól függetlenül egyáltalán nem foglalkozik idegenekkel, nem is olyan a fajtája sem. Ezért csodálkoztam. Meg mivel tükörbe jártunk anno, ezért ha valaki elordítja magát a futtatón, egyből azt hiszi, ő csinált rosszat és ez marhára nem tetszik!!! Valaki elordítja magát, hogy fekszik, akkor ő is lefekszik. Tiszta gáz. Hogy lehet ezt korrigálni?
2015. febr. 16. 09:45
 8/18 SzMHZs ***** válasza:
Az enyém is kajára leül másnak is, mást nem hajlandó, csak toporog. Hívásra megy sajnos, mert imád barátkozni emberekkel, amit nem bánok végülis, de nem is mindig jó, hogy akár egy hajléktalannak is képes örülni és várni a simit... Családtagoknak alapdolgokban néha engedelmeskedik, szintén csak kajára, de nem pontosan és nem azonnal, első szóra. Vannak kutyák, akiknél elvárás, hogy másnak is engedelmeskedjenek, pl terápiás kutyák, akik gyerekekhez, idősekhez, betegekhez kijárnak. Szóval tanítani biztos lehet. Azt viszont nem tudom, mi a helyzet a leszoktatással.
2015. febr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem szoktak idegeneknek engedelmeskedni.


Az amolyan "mindenki kutyája" típusok szokták ezt csinálni, mint pl. a golden, labrador, vizsla... Bár az én vizsla keverékem pont tojik rá mit mond neki más :D

2015. febr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
az nem igy van, higy bizonytalan omega tipusoknál fordul csak elő. Számit az, hogy épp milyen közegben vagytok, és ppen mit csináltok. Mint irtam, az enyámek is hajlandóak becsatlakozni, és azt gondolni, hogy ők is kaonak majd kaját, de pl. egy normál helyzetben, nem reagálnak idegen vezényszavakra. A te kiskutyád sem magára a vezényszóra reagál, hanem a kiabálására, igy lehetséges, hogy ez bizonytalanságból adódik, főleg ha te is kiabálsz vele néha.
2015. febr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!