Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha idegen ember ad parancsot...

Ha idegen ember ad parancsot a kutyádnak, mit csinál?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy nektek volt-e már olyan, hogy pl futtatón stb helyen, ahol több kutya és gazda van, akkor előfordult-e már, hogy egy gazda parancsot adott a saját kutyájának, és a tied is teljesítette a feladatot? Vagy egyéb hasonló helyzet volt-e már? Pl akár direktben, hogy a Te kutyádnak mondta valaki, hogy fekszik és az teljesítette? S ha nem, akkor is egylátalán, mi erről a véleményetek? Engem marhára zavarna egyébként, ha másnak is engedelmeskedne, ez vajon mitől függ? Egyes kutyák miért engedelmeskednek idegennek és mások miért nem? Ezt lehet tanítani?
2015. febr. 15. 21:22
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Na szóval a németjuhász egyáltalán nem mindenki kutyája, kajára semmit nem is csinálna idegennek, mivel idegenhez amúgy sem megy oda, kaját meg pláne nem fogad el senkitől. Nem kiskutya, hanem felnőtt. Nem szoktam vele ordibálni, hanem a tüköriskolában ordítoztak azokra a kutyákra, akik éppen rosszat csináltak. Én kb akkor ordítottam rá kölyök korában, mikor emberszart akart enni a bokorból. De ennyi. Amúgy nagyon engedelmes. Szóval nem úgy csinálta az engedelmességet idegennek, hogy kaját akart kapni, mert nem volt nála kaja egyáltalán, csak elordította magát, hogy FEKSZIK! -a saját kutyájának, erre az enyém meghallva a parancsszót, lefeküdt. Másik eset, szaladgált 4-5 kutya és az egyik dominálni akarta a másikat (nem az enyém), és a gazdája ráordított, erre az enyém egyből odarohant hozzám, mert megijedt. Tehát reagál idegenek utasításaira.
2015. febr. 16. 11:52
 12/18 anonim ***** válasza:

A német juhász nem egygazdás, ezért is jó szolgálati kutya.

Amúgy meg ha ilyen sokkot kapott a tüköriskolai ordibálástól, akkor miért nem vitted másik iskolába? Én eleve be nem tettem volna a lábam tüköriskolába.

Ez nem azért van, mert megadó típusú kutyád van. Az enyém is megijed, ha valakivel veszekszem a feje fölött, de akkor sem fogad szót másnak.

2015. febr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Válts iskolát!!!! De sürgősen.
2015. febr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy nem váltottunk??? Oda kezdtünk el jáni, még mikor kölyök volt.
2015. febr. 16. 14:57
 15/18 A kérdező kommentje:
járni
2015. febr. 16. 14:57
 16/18 A kérdező kommentje:
Most az, hogy nem egygazdás, az még nem magyarázza meg a dolgot, egyébként én is tudom. Nem hiszem, hogy az összes nem egygazdás szolgálati kutya így csinál. Én mindenképp a bizonytalanságára gyanakszom, és hogy rossz suliba kezdtünk járni, ahol el kezdett tartani az ordítós stílustól. Épp ezért, inkább engedelmeskedik, ha valaki ordít.
2015. febr. 16. 15:00
 17/18 anonim ***** válasza:
akkor meg is válaszoltad magadnak a kérdést:)
2015. febr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
A fő kérdés nem ez volt, de ti válaszoltátok meg. Egyáltalán nem szokványos ezek szerint, ahogy sejtettem. Ez van.
2015. febr. 17. 06:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!