Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Huskysok! Ti hogy bírtok a...

Huskysok! Ti hogy bírtok a kutyátokkal?

Figyelt kérdés
Van egy szibériai husky kan kutyusom, aki márciusban tölti az első életévét. Nagyon okos, jutifaliért meg ha olyan kedve van, mindent megtesz amire tanítottam. A baj csak akkor va, ha nincs kedve engedelmeskedni. Hogy lehet egy huskyt olyan szinten fegyelemre tanítani, hogyha játszani akar se ugráljon ránk? Milyen módszerekkel lehet könnyen betanítani? Tippeket kérnék :D
2015. febr. 17. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el egy jó kutyaiskolába :)
2015. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hajajj, ha már ez is gondot okoz, akkor kutyasuli nélkül nem úszod meg.Nekem mindegyik kutyám nagyon rövid ideig ugrált, mikor még pólyásak v oltak.
2015. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kutyasulin kívül bármilyen ötlet, tipp, segítség? Vidéken lakunk, és így sajnos nincs keret arra, hogy suliba vigyem-hozzam, ráadásul csak tömegközlekedéssel tudnám, ami már magában elég sok pénzt elszed. És ugye az órák sem a legolcsóbbak, ami azt illeti.. :( próbálkozom én, amennyire megy, de a németjuhász után egy huskyval elég nehéz. Nagyon makacsok tudnak lenni :(
2015. febr. 20. 14:00
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

És hogyan próbálkozol?

Több mindent kipróbálhatsz. Ha ugrál, hátat fordítasz neki és nem foglalkozol vele addig, amíg abba nem hagyja. Vagy ha így sem, akkor rákiabálsz határozottan, hogy nem és úgy fordulsz el. Van, akinek az vált be, hogy ha felugrik, akkor megragadod a mellső lábait és addig nem engeded el, amíg nem látod, hogy már nagyon nagyon kellemetlen lesz neki. De amikor megérkezel, akkor csinálja főleg? Mert nem szabad egy ideig tudomást venni róla. Én mindig ezt csináltam (németjuhászom és boxerem is volt). De egyszer kipróbáltam (pedig már nem volt kölyök), hogy mi van, ha érkezéskor csak hozzászólok egy szót. Már elkezdett örömében ugrálni. Nem rám, de akkor is felspanoltam azzal, hogy hozzászóltam. Ha megérkezel, épp elég öröm neki az is, de ha még hozzá is szólsz, máris annyira boldog lesz, hogy elkezd ugrálni. Meg én a boxerrel csináltam, hogy amikor felugrott, nagyon erősen és hirtelen ellöktem magamtól. Ha megint jött, már jó erősen rá is szóltam és úgy löktem el. Értett belőle nagyon hamar. Ezeket próbáld ki, amelyik szimpatikus.

2015. febr. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!