Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyának baja lesz...

Ha a kutyának baja lesz attól, hogy csokoládét eszik, akkor az embernek miért nem?

Figyelt kérdés
Vagy mi miért tudjuk megenni? A kutyák egy kis mennyiségtől is rosszul lesznek, sajnos láttam már ilyet. (én nem adtam soha kutyának csokoládét)

2015. febr. 18. 20:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Pedig az embernek semmi baja nem lesz a kutyatáptól


Aha, hiszed te. Még a kutyatáp ki is bírható, de a macskák olyan fehérjeigénnyel dolgoznak, hogy ha csak azt eszed és jó a táp, akkor záros határidőn belül tönkreteszi a veséd a fehérjetúladagolás. Szóval ja, meg lehet enni egy ideig, csakha azon akarsz élni, na az már nem fog menni.

2015. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Na, régóta érdekelt, most végre megnéztem, miről is van szó. Valójában egyáltalán nincs alapvető különbség e téren az ember és a kutya között. A csokoládéban levő teobromint és koffeint nem bírják, főleg az előbbit, de ezek valójában nekünk is mérgek, csak mi jobban toleráljuk őket, meg egy kistestű kutyához képest ugye sokkal nagyobb a testtömegünk. A hatása ugyanaz rájuk, mint ránk, csak kevesebb kell ugyanahhoz. A koffeint csak kicsit bírják rosszabbul nálunk, de a teobromin LD50-je kutyáknál kicsit kevesebb, mint harmada, mint embernél. Mivel a teobromin dózis a lényeg, ezért minél sötétebb csoki, annál rosszabb. De egy nagyobb testű kutya tejcsokiból azért elég komoly mennyiséget kell, hogy megegyen ahhoz, hogy ne élje túl, mondjuk egy húszkilós kutya egy tábla tejcsokitól kezdene kicsit rosszul lenni, de a nagyon súlyos mérgezéshez 1-2 kilót kéne benyomnia.


A macskákra egyébként mérgezőbb, csak ők nincsenek rákattanva az édességekre, ezért velük ritkábban esik meg.

2015. febr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Tegyük még hozzá, hogy a xilit (nyírfacukor) viszont mérgező kutyáknak még kis mennyiségben is, és ma már egyre több csoki és sütemény is ezzel készül. Nem beszélve a Norbiápdét termékekről meg a cukormentes rágóról, azokban is ez van.
2015. febr. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen, a xilitol az tényleg durván megmérgezi a kutyákat, kb százszor olyan mérgező nekik, mint a csoki, pár grammal ki lehet nyírni egy kutyát.
2015. febr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A xilit az embernek sem jó, mert nem tudjuk megemészteni, így hasmenést, puffadást okoz. Jó, nem olyan szar, mint a kutyának.
2015. febr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!