Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutyafaj...

Szerintetek milyen kutyafaj illik hozzám?

Figyelt kérdés
mma-zok kick box-olok és testépitek (az iméntit hobbi szinten szóval nem egy kigyúrt állat vagyok) 180cm 69kg valamint 16 éves. volt már kutyám és konyítok hozzájuk, a nevelésükhöz betanításukhoz (2 olyan szomszédom is volt akik kutyákat tenyésztettek és tanítgattak néha a kutyákról) katonának készülök ez a célom. a kutyát természetesen tanítanám trükkökre valamint az életben és használatos dolgokra (üljön le meg ilyesmik). ami fontos lenne(!!!):rövid szőr; nagy testalkat; és bújós legyen(értitek)

2015. febr. 24. 16:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy kick box-olsz stb., annak semmi jelentősége kutyaválasztás szempontjából.

Ami fontos inkább: milyen célból kellene a kutya? Csak kedvencnek, vagy szeretnél vele dolgozni (kutyasuli, őrző-védő, munkavizsga stb.), szeretnél-e vele kiállításra járni mondjuk?

Naponta mennyi időd lenne rá, mennyit vinnéd sétálni?

Vállalnád-e hétvégente, hogy kutyasuliba jársz vele?

Mennyi pénzt szánsz rá?

Ezek a fontosabb kérdések.

Azt írtad, kertben lenne, akkor a rövid szőrűt nem javaslom, mert fáznának, nekik inkább a lakásban lenne a helyük. Vagy lakásban tartsd alapvetően (kinti-benti kutya, szabad bejárással a lakásba, bentalvással), vagy hosszabb szőrűt válassz.

Dobermann pl. kizárva, az nagyon fázós, és ami még fontosabb, erősen kötődik a gazdájához, lakásban, a gazdája mellett a helye.

Azt is gondold át, hogy egy kutya 10-15 évig minden napi törődést igényel, ha katonának készülsz, akkor pár év múlva is megoldható lesz ez?

2015. febr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%

"Ennyit arról, hogy harcművészetet vagy testépítést gyakorolsz."


Ismertem egy sracot, aki az izraeli hadseregben szolgalt, harcolo egysegben, szoval ha valaki, akkor o tudja, mi az a kemenyseg. Egyszer latta, hogy a munkavonalu nemet juhaszommal gyakorlok. (En egy 60 kilos fiatal lany vagyok.) Kerte, hogy hadd probalja meg o is. Nem nagyon akartam, de vegul engedtem a konyorgesnek, hogy 1-2 engedelmessegi gyakorlatot elvegezzen vele. Nos, a kutya nem csak, hogy semmit nem csinalt meg neki, de az elso adando alkalommal kirantotta a kezebol a porazt es visszaszaladt hozzam. Ennyit a katonai multrol, meg kemenysegrol stb. Baromira nem szamit. Csak a tekintelyed a lenyeg, ami belulrol fakad, nem a bicepszed meretebol.

2015. febr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
van egy öcsém.. értelek titeket de nem akar valaki válaszolni a kérdésemre?
2015. febr. 24. 17:39
 14/23 anonim ***** válasza:
Tehat az ocsedre hagyod? O is akarja ezt, vagy csak te? Egyenlore a kerdesedre a valasz az, hogy SEMMILYEN.
2015. febr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
alapból az öcsém akart kutyát csak neki nem engedték a szüleink. de mire én bevonulok addigra már értett lesz
2015. febr. 24. 17:44
 16/23 anonim ***** válasza:
Addigra mar erett lesz.. vagy nem. Sokan 40 evesen sem eleg erettek egy kutyahoz. Ilyen bizonytalanra nem lehet alapozni egy kutya eletet.
2015. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Válaszoltam: kertben rövid szőrűt semmilyet ne tarts. Ha nincsenek konkrét céljaid a kutyával, akkor legjobb egy fiatal, nagy testű menhelyi kutya, de abból sem rövid szőrű.

Vagy ha szabadon bejárhatna a lakásba és bent is alhat, akkor választhatsz rövid szőrű keveréket, fajtatiszták közül pl. boxert, bár az inkább közepes testalkatú. De próbáld szűkíteni egy kicsit a fajtákat, nem tudhatjuk, milyen fajták jönnek be inkább neked. Vadászkutyák? Masztiff jellegűek, mint pl. bullmasztiff?

Ezért is kérdeztem, hogy járnál-e vele pl. kutyasuliba, vagy szeretnél-e vele kutyás sportot űzni?

Ha pedig csak kedvencnek, futótársnak szeretnéd, arra tökéletes egy keverék kutyus is.

2015. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

utolsó

tervezem vinni kutyaiskolába. már ki is van nézve egy. nos őrzés-védésre is kéne no meg hogy legyen egy társunk.teljesen mindegy hogy néz ki de a bullmastiffot passzolnám :') és totál félre értettetek. az űzött sportjaimat is csak a jellemem elképzelése érdekében adtam meg. a házból nem lenne kizárva egyébként. időm kb 2 óra naponta a sétáltatásra de ebben a futás nincs benne és az otthoni játék

2015. febr. 24. 18:00
 19/23 anonim ***** válasza:
Staffordshire terrier? Na persze normális tenyésztőtől gondoltam, vannak ilyenek is. :) Sőt meg eladó kölyköt is tudok.
2015. febr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ket lehetoseg van, hogy mi lesz a sorsa, ha bevonulsz. Jo esetben a csalad nagyon megszereti es akkor is rengeteget foglalkoznak vele, ha bevonulsz. Rossz esetben a tobbiek rajonnek, hogy cuki meg minden, de ez rengeteg gond es inkabb nem akarnak ezzel foglalkozni. Az ocsedre meg nem alapoznek, mert meg kicsi es fogalma sincs, hogy alakul az elete az elkovetkezo 10-15 evben. Gondoljatok at meg ezt a kutyatemat. Egyebkent a menhelyi keverekeket javaslom tovabbra is.
2015. febr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!