Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy az ugatós kutyáknak...

Igaz, hogy az ugatós kutyáknak kiműtik a hangszálait, hogy ne legyenek hangosak?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam,szerintetek igaz? Ha pl.társasházban tartják és zavarja a többi lakót,mert gyakran ugat...szerintem alapból ilyen helyen nem kéne kutyát tartani,de hogy az emberek kényelme miatt bántsanak egy ártatlan állatot,az számomra felháborító!Mi a véleményetek?
2010. febr. 13. 14:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
25%

"Látszik is hogy nincs kutyád, nem értesz hozzájuk. Ez egy alapvető dolog amit a kutyának meg kéne tanulni hogy feleslegesen nem ugat. Én nem tettem semmit egyszerűen csak sokat foglalkoztam velük, lefárasztottam őket, és ha olyankor ugattak amikor nem kellett akkor rájuk szóltam. És láss csodát nem ugatnak csak ha kell, pedig a mudikat elég csahos kutyáknak tartják."


ha te ENNYIRE értesz hozzá, akkor várom a konkrét módszert, amivel egy állandóan ugató kutyát lenevelnél. mert vannak olyan kutyák,amelyek akármilyen fáradtak, bármennyit foglalkoznak velük,akkor is ugatnak. főképp,ha nincs otthon a gadzi. mielőtt ilyen udvariatlanul beszélsz mással, gondold végig, hogy amit te mondasz, az mennyire a hozzáértés,és mennyire a szerencsre kérdése. mert ebből a hozzászólásodból csak az derült ki, hogy szeretsz másokat leugatni. ellentétben a jólnevelt kutyáiddal, akikkel meg szerencséd van.

2010. febr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, annyira szerencsém van hogy 3 tök egyforma kutyám van akik mind kisangyalok... Érdekes... A legjobb megoldás, hogy elejét vesszük a dolgoknak. Amikor megérkezik a kiskutya, azonnal nevelni kell, megtanítani neki hogy ki a főnök, hogy kibírja az időt egyedül, sokat foglalkozni vele. Nem azt mondtam hogy Én minden kutyát le tudok nevelni, nem kiképző vagyok aki a buta gazdik által szenvedő kutyákat meggyógyítja (mindig a gazdában van a hiba, ez alapszabály), viszont ismerem a kutyákat és a kiképzőket, a nevelési módszereket is és tudom hogy lehetséges. Ha baj van a kutyáddal akkor azt mondd hameg nincs kutyád akkor ne itt kötekedj.
2010. febr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%
konkrétumokat kérünk...
2010. febr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Lakásban ugató kutya:Ugat, mert ismeretlen zajt hall:Mindig rászólni, előbb-utóbb hozzászokik.Ugat, ha csengetnek:Nem tudod és nem is kell leszokatni az a dolga, hogy jelezzen.

Ugat, ha egyedül marad:Nekünk a Bach-virág th bevált, bővebbet a 4 tappancs honlapon.

A hangszálműtét tilos, állatkínzásnak minősül, aki megcsinálja mégis, fel is jelenthetik.

Áramütéses nyakörv szerintem szintén állatkínzás.

Jó, ha van egy kis zaj, ha egyedül marad, pl.szól a tv vagy rádió.(nekünk nem jött be)meg lehet tanítani hogy ne üvöltsön, de tényleg vannak ugatósabb és kevésbé ugatós kutyák.Egyedülmaradva ugató kutyának néha segít, ha két kutya van, de elsülhet a dolog úgy is, hogy akkor meg kórusban ugatnak.Nekünk a Bach virág és a nevelés együtt jó volt.

2010. febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A nagyüzemi kutyaszaporitók előszeretettel vágatják át a kutyák hangszálait, mert igy nyugodt szivvel tudnak akár 30-40 kutyát tartani, nem zavarja a szomszédokat, akiknek sokszor fogalmuk sincs róla, mennyi állat van a kerités tuloldalán.

Régen a titkosszolgálatoknál, gyakran alkalmazták ezt a módszert, mert ott ha ugatott a kutya, az ellenfélnek volt ideje felkészülni a védekezésre. Ezek a kutyák gyilkolásra voltak kiképezve.

a dobermann kimondottan szeret ugatni. Egy pár éve nagy vihart keltő családi kivégzésnél is volt 2 dobermann, szintén átvágott hangszálakkal, és elzárva. Ők nem tudták időben riasztani a családfőt. Én azt mondom egy kutya sosem ugat ok nélkül. nekem 4 van itthon, dobik, és ha ugatnak, tudom, hogy valaki áll a kapuban.

2010. febr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
van olyan kutya aminek nem is kell elvágni a hangszálait amúgy sem tud ugatni, ez a basenji ha jól írom
2010. febr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
75%
én vettem a kutyámnak nyakörvet nem csip nem ráz végül is semmit sem ért !Ultrahangot ad ki amit csak ő hall és ha elkezd ugatni ez gátolja.Semmit sem ér!!!!Sajnos a mi kutyánk egyfolytában ugat pedig kertes házban lakunk és a szomszédok is szoltak már.nem nagyon vállalják a hangszalag vágást mert féltik a prakszisukat amit el is hiszek.ugyanis állatkinzásnak minösül!
2010. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó. Kérd kiképző segitségét, ha máshogy nem megy ne ultrahangos, hanem elektromos nyakörvvel. Nem tudom ,hogy éltek, néha segiteni szokott, ha körbenádazzátok a keritést, hogy ne lásson ki.
2010. febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!