Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hülye kérdés az ivartalanításról?

Hülye kérdés az ivartalanításról?

Figyelt kérdés
Egy felnőtt kutya és a gazdája között kialakult bizalmi kapcsolatot nem rengeti meg, ha ivartalanítani viszi? Úgy értem, a kutya felfogja, hogy én odavittem valahova, ahova alapból utál járni, majd ott sorsára hagyom őt, én meg elmegyek, és legközelebb egy brutális sebbel a hasán tér magához, ami iszonyatosan fáj, és én még mindig nem vagyok sehol. Majd egyszer csak megjelenek, mintha mi sem történt volna, hazaviszem, neki továbbra is fájdalmai vannak... ez nem okoz törést bennük? Már felnőtt volt amikor hozzám került és rettentő nehéz volt elérni, hogy megbízzon bennem, nem akarom ezt lerombolni egy ilyen -számára- sokkoló dologgal.
2015. márc. 1. 09:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ne legyel ennyire tulerzekeny, senki nem sertegetett. Az "annyit is er" sem sertes akart lenni, csak arra utaltam vele, hogy akkor eleve nem volt tul eros a kapcsolatotok. Nem igaz, hogy itt a gyakorin semmit nem kehet irni, mert mindenen besertodik valaki.
2015. márc. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig az előző hozzászólókat, lehet már írtak hasonlót.

Szóval előfordulhat bármikor, hogy ott kell hagyni a kutyát valahol. Akár olyan helyen is, ami nem a szíve csücske.

Fontos, hogy olyan állatorvost válassz, aki szimpatikus, akiben megbízol, aki szerinted jól bánik a kutyával majd.

Ha kan kutya és leszállt mindkét heréje, akkor a műtét nagyon egyszerű és rövid. Ha szuka, vagy a heréje a hasában ragadt, akkor egy kicsivel nehezebb, de még ezt is meg tudják oldani egy pár centis vágáson keresztül. A kb. 10 kg-s kutyám hasán annó egy kb. 3 cm-es vágás volt.

És sok helyen adnak ki a kutyával fájdalomcsillapítót, így otthon sem fog fájni a sebe egy ideig.


Amúgy annyira fog örülni a kutyusod a viszontlátásnak, hogy egyből elfelejti, hogy otthagytad valahol ;)

2015. márc. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi probléma emiatt a kapcsolatotokkal. A kutya nem tudja így átgondolni, hogy te hagytad, hogy őt megműtsék stb. Én addig ott voltam vele, amíg el nem altatták. Van ahol az a szokás, hogy utána rögtön viheted is haza, van, ahol csak teljesen éber állapotban adják ki, ahogy te is írtad. Hidd el, ugyanúgy fog utána is szeretni, örülni neked. Pár napig fájni fog a sebe, de ezt sem fogja hozzád kötni, nem fog rád haragudni vagy ilyesmi. Ezen ne aggódj.
2015. márc. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem úgy kell elképzelni az ivartalanítást, hogy végigvágják a kutya hasát. Mindig a lehető legkisebb vágást teszik.
2015. márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ne emberként gondolkozz. A kutya annyit fog tudni, hogy te ott hagytad egy olyan helyen, amitől ő ugyan nagyon fél, de aztán mégsem történt vele semmi rossz, csak aludt egy jót, és még vissza is mentél hozzá, aztán hazavitted ápolni. Hogy miért kell ápolni, arról neki lövése sem lesz, hiszen átaludta a műtétet. Ugyanaz, mintha elcsapná a hasát valamivel: nem köti össze veled, meg semmivel, csak tudomásul veszi, hogy megfájdult.

Viszont ha elkezdesz bűntudattal viszonyulni a kutyához, meg túlabajgatni, az ártani fog a kapcsolatotoknak. Ez csak egy műtét, nem kell túlmisztifikálni.

2015. márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
100%
Az én kutyám 8 éves. Yorki. Hasonló dolog miatt húztam halasztottam ezt a műtétet, nem akartam szenvedtetni sem.Meg hát kozmetikus után is képes órákat duzzogni... Aztán elkezdett mozogni a foga, és mondtam a dokinak, nem e lenne célszerű az ivartalanítás is. Természetesen azt mondta, hogy mindenképp jó lenne. Rá 1 hétre kellett vinnem. Előtte való nap sírtam, olvasgattam mindenfélét, mi lesz ha... Reggel ez odáig fajult, hogy majdnem hazahoztam inkább, csak mivel nem egyedül mentem, rábeszéltek, hogy hagyjam ott, túl lesz rajta és kész. Életem leghosszabb pár órája volt amíg vártam... Aztán értementem. Közölte a doki, hogy vegyek egy lottót, mert olyan gennyes volt a méhe, hogy lehet már 1 hetet sem bírt volna. (Semmi tünet nem volt) Kihozták a kis csöppemet, remegett, sírt, sírtam én is :) Az ajtóig már a lábán jött! Első nap a földön feküdtem mellette, rengetegszer felült, offon volt az altatótól. Inni sem nagyon akart vagy másfél napig, az ujjamat vizeztem, csak úgy volt hajlandó. 3.nap már jött kunyerálni, 4.nap már a kanapéra ugrált. Azt hittem szívrohamot kapok mikor megláttam :) Ugyan olyan kis majom mint előtte volt. Semmi negatív dolgot nem vettem észre rajta. A műtétnek már 5 hónapja. Szerintem essetek túl rajta! Minden rendben lesz!
2015. márc. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
16-os valaszolo a legjobb peldaja annak, amit NE csinalj. Iszonyatosan tulreagalta es ezzel hatalmas stresszt okozva a kutyanak.
2015. márc. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
16-os vagyok! És így igaz, szarabbul viseltem mint a kutya. Ilyen vagyok, ez van. Szerencse, hogy ez a kis 3,5 kg-os kutya keményebb volt mint én :)
2015. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Igen, meglepo, hogy a kutyak miket el nem viselnek neha. :)
2015. márc. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Jóóól van na... :)
2015. márc. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!