Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtatiszta kutyára...

Melyik fajtatiszta kutyára illik az alábbi leírás?

Figyelt kérdés

- szobacirkáló kategória

- Nem kell felöltöztetni ruhába hideg napokon

- könnyen tanítható

- nem horkol


2010. febr. 14. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Először pincsire gondoltam volna mert neki nagy a szőre nem igazán szükséges öltöztetni viszont ha jól tudom néha napján horkol :D
2010. febr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Amúgy egyik kutyát sem kell kivéve a kínai kopasz kutyát.
2010. febr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

ha a feltételek közt nem szerepelne a "nem horkol" akkor azt mondtam volna: mopsz, franciabulldog, angolbulldog.

nekem mopszom van, egyáltalán nem fázós, a horkolása meg egyéni. úgy értem, hogy két kutyám van, egy fiú és egy lány. a lány kevésbé horkol azt vettem észre. egyáltalán nem zavaró.

de ha ilyen kutyát veszel, számolnod kell azzal, hogy irdatlan mennyiségű szőrt vedlenek le az átlag napokon is, nem kell "vedlési időszaknak" lennie.

szerintem egyik kutyára sem jellemző amiket leírtál, mert amelyik kutya még "szobacirkáló kategória", az tuti fázik a hidegben. gondolok itt 'csivavára', havanesere, yorkira, shitzura (a helyesírásért bocs >< ).

2010. febr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

a westie szerintem nem fázik. horkolni sem horkol. és okos is:D

nekem is van egy 2éves westiem és nem öltöztetem.:D

2010. febr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Papillon. Bischon. shih- tzu, tibeti terrier, lasha apso. Japán chin. Törpe/kaninchen tacskó.
2010. febr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A shih- tzu nem horkol és nem is kell öltöztetni.
2010. febr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Télen mindegyik lakásban tartott kutya előbb-utóbb fázni fog odakint, ha felöltözteted, ha nem. A shih-tzunak nagy bundája van. Lakásban keresi a hidegebb helyeket, elterülve fekszik a kövön, kint sem kezd el dideregni pár perc alatt, de jól elvan még egy meleg panelban is. Nem hullajtja a szőrét, de hetente többször szüksége van fésülködésre. A felesleges szőr ilyenkor a kefében marad. Némelyik horkol, némelyik nem, de ha horkol se remegnek bele a falak. Nagyon okos kiskutyák, nyugodtak, nem akarják szétrágni a lakást és nem hangoskodnak feleslegesen. Boldog, ha a gazdi hazatér, ha vele tölti az idejét, de nem esik kétségbe, ha pár órára magára hagyják. 4-5-6-7 kg tömény szeretet.
2010. febr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ez biztos hogy tacsi vagy törpe tacskó! Rendkívül okosak!!
2010. febr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
LHASA APSO: nagyon okos, könnyen kezelhető, nem kell öltöztetni (bár mint minden kistestű túl sokáig nem bírja kint a hidegben).
2010. febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Westie :D:D:D:D
2010. febr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!