Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni abban az...

Mit lehet tenni abban az esetben, ha a kutya annyira védi a gazdáját, hogy nem enged be senkit a lakásba?

Figyelt kérdés

2 kutyánk van. Egyik sem lett agresszívnak nevelve. Ennek ellenére az egyik annyira véd/félt, hogy ha egyedül vagyok otthon, nem tud jönni hozzánk senki, mert az egyik kutya (3 éves, husky-malamut keverék) nem engedi be.

Elsősorban szakemberek tanácsát, véleményét szeretném kérni, hogy mit lehet tenni annak érdekében, hogy ez a helyzet megváltozzon.



2015. márc. 3. 14:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%
Nagy gond van. Kutyasuli, azonnal. Hatalmas falkasorrend gondok vannak.
2015. márc. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%
Te jó ég... Azonnal kutyasuli mielőtt nagy baj történik!
2015. márc. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 sippara ***** válasza:
91%
Elsősorban nevelni kéne. Keressetek fel egy kutyasulit, mielőtt a főnök beosztja a napirendet és kitalálja, mely családtagok hova és mikor mozoghatnak.
2015. márc. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gazdáját félti hanem a területét illetve a pozicióját.
2015. márc. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem téged,hanem a lakást,az ő területét védi.

Szándékosan nincs idézőjelben az Ő,mert úgy tűnik nem te,hanem a kutya a főnök.

Kutyasulit,de gyorsan!!

2015. márc. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van az első és második válaszolónak. Én sem hittem a falka sorrendben amíg nem vittük el a kutyát egy iskolába. Nálunk nem csak az volt a gond, hogy idegeneket nem engedett be, szeparációs stresszben is szenvedett a kutya, tehát ha elmentünk otthonról folyamatosan ugatott és kicsinálta a szomszédokat.. mire közölték velünk, hogy mint falkavezér teljesen megőrül a tudattól, hogy eltűntünk és nem tud megvédeni. Nem tudom nálatok mi a helyzet. de egy biztos! Hosszú folyamat visszeszerezni a vezető pozíciót tőlük.. de a kutyám boldogabb felszabadultabb mióta elvettük tőle a "főnök" szerepét.. :) Kutyasuliért kiáltok Én is !!:)
2015. márc. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat)
2015. márc. 3. 15:09
 8/30 anonim ***** válasza:
20%

Azt mindenki tudja hogy a kutyasuliban adnak nevelési tanácsokat, de ez nem válasz a kérdésre.


Aki azt írta, hogy kutyasuli, az nem tudja hogyan kéne a kutyával bánni, nem tudja leírni, hogy mit kéne csinálni vele, mert ha tudná, akkor azt írta volna le.


Ez olyan mintha valaki tőlem azt kérdezné hogyan kell HTML-ben megcsinálni valamit. Erre ahelyett hogy válaszolnék, azt mondanám hogy: - hú neked sürgősen el kell menned egy HTML tanfolyamra.

2015. márc. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Bizony, ez nem őrző-védő ösztön, a husky és a malamut kutyák nem házőrzők, nem igazán elfogadott náluk az emberek elleni agresszió, szóval itt a neveléssel van a baj.
2015. márc. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
68%
Utolso, a kutya nem egy gep. Nem igy megy, hogy beirsz ket kodot es mukodik. Nagyon nagy reszet ezeknek a dolgoknak nem lehet elmagyatazni, latni kell. Ugyanis olyan dolgokon mulik sok minden, mint a testtartas, hangsuly, hogy a porazrantas egy kicsivel lassabban tortent, mint kellene stb. Aki egy HTML tanfolyamhoz hasonlitja a kutyasulit, az nem ert hozza.
2015. márc. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!