Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni abban az...

Mit lehet tenni abban az esetben, ha a kutya annyira védi a gazdáját, hogy nem enged be senkit a lakásba?

Figyelt kérdés

2 kutyánk van. Egyik sem lett agresszívnak nevelve. Ennek ellenére az egyik annyira véd/félt, hogy ha egyedül vagyok otthon, nem tud jönni hozzánk senki, mert az egyik kutya (3 éves, husky-malamut keverék) nem engedi be.

Elsősorban szakemberek tanácsát, véleményét szeretném kérni, hogy mit lehet tenni annak érdekében, hogy ez a helyzet megváltozzon.



2015. márc. 3. 14:23
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Kulonosen egy ilyen szinten elrontott nagytestu kutyanal mar veszelyes is egyedul kiserletezni, mert ha valamit rosszul csinalsz, komoly seruleseket okozhat.
2015. márc. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Akkor tegyünk tisztába pár dolgot!

Régebben nem volt ilyen a kutyám. Sosem volt barátságos az idegenekhez, de nem volt ilyen gond, hogy ne engedne be valakit a házba. Ettől a problémától eltekintve egy okos, szót fogadó kutya. Nem hinném, hogy a nevelésével lenne gond. Világ életemben volt kutyám, egyiknél sem volt nevelési probléma.

Kismama lettem, csak nemrég óta figyelhető meg nála ez a fura viselkedés. Ezért írtam, hogy szakértő válaszát, tanácsát várom.

2015. márc. 3. 17:25
 13/30 anonim ***** válasza:
Én arra tippelek, hogy már nem figyeltél annyit a kutyádra/gyengébben fogtad, és simán átvette a vezetői szerepet. De ezt tényleg szakértőnek kell LÁTNI.
2015. márc. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Egyreszt ahany kutya annyi szemelyiseg, amelyik nevelesi modszer bevalik az egyik kutyanal, az a masiknal nem. Masreszt attol, hogy szamodra lathato problemak nem voltak, meg felre lehetett nevelve es a vegso lokest az adta meg, hogy szultel. Eddig, bar felre volt nevelve, nem volt oka agresszivnak lenni, de most ott a baba, ami teljesen uj helyzetet teremt. Ez olyan, minthogy sok kutya gyonyoruen behivhato a sajat kertben, de amint kilepnek vele az utcara, menne vilagga es a gazdit le se carja. Ott is ugyanez a helyzet, a kutya ugyan a kertben is rosszul van nevelve, de nincs oka nem odamenni, ha hivjak. Viszont kint ott a rengeteg szag, kutyak, mas allatok stb es mar nem eri meg neki hivasra visszamenni a gazdihoz.
2015. márc. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy a másik kutyusnak meg "semmi baja"....

Pl. a leendő gyerekszobába már most nem mehetnek be...el is fogadja mindkettő.

A husky is figyel a parancsszavakra, szót fogad. Csak ez változott, hogy nem enged be senkit.

2015. márc. 3. 17:33
 16/30 anonim ***** válasza:
Ahány kutyus, annyi féle. Nem gépek, nem mind reagál az adott helyzetre ugyanúgy.
2015. márc. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

14-es)) A baba még nem született meg)))

Gyanítom, úgy érzi, hogy most "jobban kell vigyázni" rám.

Már írtam kiképzőnek is, kíváncsi vagyok, mit válaszol.

2015. márc. 3. 17:36
 18/30 anonim ***** válasza:

A masik kutya masik szemelyiseg. Az, hogy egy kutyat megneveltel, nem azt jelenti, hogy minden kutyaval sikerulni fog.

Nem, a kutyad nem fogadja el a vezenyszavakat. Akkor ugyanis ha eppen vedeni probal, siman helyere tudnad kuldeni egyetlen szoval es nem irnal ki kerdeseket.

2015. márc. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

18.

Látom, te igazi szakértő vagy :-)

2015. márc. 3. 17:39
 20/30 anonim ***** válasza:

Oke, akkor nem szuletett meg meg, de a kutya pontosan erzi, hogy anya lettel.

A falkaban mindig a vezer donti el, hogy ki barat es ki ellenseg. Ha nalatok a kutya donti el, akkor o a vezer.

2015. márc. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!