Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni abban az...

Mit lehet tenni abban az esetben, ha a kutya annyira védi a gazdáját, hogy nem enged be senkit a lakásba?

Figyelt kérdés

2 kutyánk van. Egyik sem lett agresszívnak nevelve. Ennek ellenére az egyik annyira véd/félt, hogy ha egyedül vagyok otthon, nem tud jönni hozzánk senki, mert az egyik kutya (3 éves, husky-malamut keverék) nem engedi be.

Elsősorban szakemberek tanácsát, véleményét szeretném kérni, hogy mit lehet tenni annak érdekében, hogy ez a helyzet megváltozzon.



2015. márc. 3. 14:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Nem ertem a gunyoros hangnemet, tenyeket irtam le.
2015. márc. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Most már tényleg nagyon kíváncsi vagyok, mit válaszol majd a kiképző, akinek írtam.

Ha nem változik a helyzet, hívok majd házhoz egy kiképzőt :-)

2015. márc. 3. 17:43
 23/30 anonim ***** válasza:
Oke, majd ird meg, mit mondott a kikepzo. Mindenkeppen meg a baba szuuletese elott oldd meg a problemat, mert egy ilyen kutya a gyerekre is veszelyes lehet.
2015. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Nem gunyorosnak szántam....

De úgy érzem, hogy engem támadtok, hogy nincs megnevelve a kutyám.

Nyilván egy hozzá értő személy nem csak "találgatna", hanem tudna megfelelő tanácsot adni.

2015. márc. 3. 17:45
 25/30 A kérdező kommentje:
Rendben, jelzem majd a választ :-)
2015. márc. 3. 17:46
 26/30 anonim ***** válasza:
Mem tamadtunk, legalabbis en biztosan nem. Tenyeket kozoltunk. De, latatlanban egy szakember is csak talalgatni fog. Nyilvan lehetnek tippjei, de amig nem latta a kutyat szemelyesen, addig szakmai hiba es oriasi felelotlenseg barmit 100%-osra kijelenteni egy ilyen komoly problemanal.
2015. márc. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Már nem azért de ha egy kutyával gond van, akkor az nincs rendesen megnevelve, különben nem lenne vele gond. A váratlan helyzet (terhesség) nem mentség, jól nevelt kutya váratlan helyzetekben is megbízható. Vagy mégis miért lenne vele gond? Megszállta tán a kismanó? Ha nem fogadod el, hogy bizony valamit elrontottál, akkor nem fogsz sehova jutni, aztán majd jön a szokásos szöveg, hogy el kellett paterolni mert jött a gyerek...

A hozzáértésról meg csak annyit, érdekes módon nem a mi kutyánk az aki nem enged be senkit, tehát valamit mégiscsak tudhatunk. Nekem speciel igazi őrző-védő kutyám van (mert a husky és a malamut még mindig nem az, és attól, hogy a te kutyád nem barátságos, még akkor sem normális. Ha nem érted, akkor nézz utána a standard fogalmának), de egy szót szólok és azt teszi amit én akarok.

Az oldalon ezen kívül fel van tüntetve, hogy a válaszokat nem szakértők/orvsok/kiképzők adják, de még ha azok adnák, azok sem tudnának látatlanban dönteni, és ha nem fogadod el, hogy nálad tapasztaltabbak mit válaszolnak, akkor teljesen felesleges kérdezni.

2015. márc. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

A kutya nem lesz elpaterolva, ha megszületik a babám!!

A kérdést pont azért tettem fel, hogy elkerüljük, hogy később nagyobb baj legyen. Én csak annyit szerettem volna, ha esetleg hozzáértő személy olvassa, vagy olyasvalaki, akinek volt hasonló tapasztalata, az válaszoljon.Hiszen éppen ezért van ez oldal létrehozva, hogy kérdezzünk.

Természetesen azt is elfogadom, hogy ha én/mi rontottunk el valamit, de csak olyan személytől, aki ért hozzá.

Ha nem akarnám megoldani/megelőzni a későbbi esetleg problémát, akkor egyértelmű, hogy nem kérdeznék.

2015. márc. 3. 18:23
 29/30 ödi2 ***** válasza:

Nem történt semmi katasztrófa,csak a kutyád átment egy lelki traumán,melyet az állapotod által kiváltott hormon változás okozott...:-) A kutyák megérzik az emberekben végbemenő hormonális változásokat és ezek befolyásolják a viselkedésüket is.

Nem biztos,h falkavezérségre tör,ha amúgy elfogadja a parancsokat,inkább azt gyanítom, h "apa komplexusa":-) van,mely abban nyilvánul meg,h majd ő eldönti kivel találkozz...:-)

Mindenképp házhoz hívható kiképzőt hívj,mivel ezt abban a környezetben kell megoldani,ahol felmerül a probléma! Látatlanba adott tanácsot,felelőtlenség adni!!! Volt hasonló esetem,ott egy hatalmas argentin dog volt,de egy egyszerű gazdi illatú pulóver megoldotta a dolgot.

Inkább a kisajátítás a főbb motívum ilyenkor,de h a Ti esetetekben mi a kiindulási alap,azt a szakember mondja el,de a helyszínen!

Ha eddig fegyelmezett volt,most is teljesíti a parancsaid,akkor nem a falkavezérség a baj forrása,ez tuti! CSAK helyszínen adott és részletes instrukciót fogadj el!

Sok sikert!


Örülnék ha az eredményről beszámolnál,akár privátban,mert kíváncsi vagyok...

2015. márc. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

ödi2! Nagyon-nagyon köszönöm a válaszod, sokat segítettél vele.

Az eredményről "cserébe" mindenképpen tájékoztatni foglak!

2015. márc. 3. 19:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!