Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a kan kutyámat...

Normális, hogy a kan kutyámat nem érdekli a tüzelő szuka?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves ivaros szuka kutyám, a mostani az első tüzelése.Már vérezget, szerintem a 3-4.napnál tarthatunk.Viszont a kan kutyám (2 éves) nem úgy viselkedik, mint ahogy arra sokan figyelmeztettek.Szagolja a szukát, de nem fedezné be, és nincs is megőrülve tőle.Megszagolja, aztán ott hagyja és végzi a saját dolgát.Ez vajon miért lehet?A tüzelés későbbi szakaszában változni fog?

Amúgy nem kell aggódni, külön vannak zárva.:) Nem vagyok felelőtlen!


2015. márc. 3. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Előfordul.

Általában 2-3 napig szokták próbálni, aztán ha nem megy, hát nem megy.


Az is lehet hogy egyszerűen megszokta, és "családtagnak" tekinti, arra meg ugye nem mászunk rá.

2015. márc. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
" Amúgy nem kell aggódni, külön vannak zárva.:) Nem vagyok felelőtlen!" - ez helyes, viszont ebben az esetben értelmetlen a kérdésed.
2015. márc. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kan orra tökéletesen érzi, mikor van a szuka abban a periódusban, amikor a fedezés valóban eredményes lehet. 3-4 napos vérző kutyával normális kan nem kezd. A szuka is elmarja még maga mellől.
2015. márc. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt cáfolnám utolsó, nekem a szuka kutyáim akárhová megyünk, mindig van egy-két kan, aki meg akarja minden áron d*gni, pedig értelemszerűen nem akkor megyünk ha tüzelnek. És nem, nem a dominanciával keverem.

Viszont találkoztam már olyan kannal is, akit fedezőkannak akartak, de az első alkalommal kiderült, hogy egyáltalán nem érdekli a szuka. Semmilyen mértékben. Aztán egy másik kantól lettek kölykei, tehát nem a szukával volt a baj. Hát ilyen is van, lehet, hogy a te kutyád is ilyen, de ez elég ritka lehet.

2015. márc. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak kiváncsiságból kérdeztem, nincs tenyésztési szándékom vagy ilyesmi.A szuka a tüzelést követően ivartalanítva lesz.Csak furcsállom, hogy nem "kattant be" a tüzeléstől a kan.Ennek egyébként kifejezetten örülök, és hálát adnék az égnek, ha így is maradna.:)
2015. márc. 3. 23:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Várd ki a végét...ha nem kattan be a 21 nap elteltével sem akkor szerencséd volt. És tényleg menjetek ivartalanításra.
2015. márc. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!